zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking depilatorów

Depilatory

-164 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Depilatory

O Depilatorach

Nogi są wizytówką kobiety. Odpowiednie dbanie o nie i ich codzienna pielęgnacja ważne są zwłaszcza wtedy, gdy lubimy je eksponować. Warto wtedy, oprócz nawilżania dobrymi kremami i balsamami, pozbyć się zbędnych włosów na nich się znajdujących. Wiele osób używa do tego celu maszynek do golenia. Niestety dają one krótkotrwały, kilkudniowy efekt. Dużo lepszy wynik osiągniemy, gdy zastosujemy depilator elektryczny. Te najnowszych generacji są praktycznie bezbolesne w użyciu oraz posiadają parametry, które umożliwiają ich wszechstronne zastosowanie. Im lepsze dane techniczne tym ceny depilatorów również rosną. Firmy prześcigają się w zasypywaniu rynku coraz to nowymi modelami depilatorów. Jak więc wybrać te najlepsze depilatory?

Głowica

Podstawową, najważniejszą częścią depilatorów, jest głowica depilująca. Spotykamy dwa jej typy: zbudowany z pęset lub z dysków. W tych posiadających pęsety punkty chwytające włoski porozmieszczane są rzadziej, dlatego nie są one polecane osobom z gęstym owłosieniem. U nich dużo lepiej sprawdzą się modele z głowicą zrobioną z dysków, które mają w porównaniu z pęsetowymi znacznie częściej umieszczone punkty chwytające, przez co depilacja jest skuteczniejsza i szybsza. Dodatkową zaletą głowic z dysków jest fakt, iż są one zbudowane z ceramiki, co znacznie zmniejsza podrażnienia.

Regulacja tempa pracy

Starsze typy depilatorów posiadają jedną prędkość pracy. Jest to bardzo niekorzystne, gdyż im jest ona większa, tym co prawda efekt końcowy osiągamy szybciej, ale jest to boleśniejsze. Dlatego warto zaopatrzyć się w sprzęt z regulowanym (minimum dwustopniowym) tempem pracy. Wtedy w miejscach mniej wrażliwych wybierzemy "boleśniejszy" tryb, a w tych delikatniejszych – wolniejszy i mniej uciążliwy. Ocena jakości depilatorów ze względu na komfort stosowania będzie wtedy znacznie większa.

Systemy masażu

Ból można również zmniejszyć poprzez używanie depilatorów z systemem masażu. W różnych typach występują żelowe rolki lub specjalne grzebyki, które poruszając się masują naskórek. Najbardziej zaawansowane depilatory cechują się posiadaniem systemu masażu ultradźwiękami – zapłacimy za nie wyższa cenę w porównaniu do rolkowych czy grzebykowych, ale dzięki temu parametrowi nieprzyjemne uczucie związane z wyrywaniem włosków będzie prawie niezauważalne.

Głowice startowe

Jeśli właśnie planujemy kupno swojego pierwszego depilatora, wtedy warto zwrócić uwagę na tych producentów, którzy oferują produkty z tak zwanymi głowicami startowymi. Są one osobnymi nasadkami umieszczanymi zamiast głowicy depilującej. Wyposażone są w mniejszą liczbę pęset, przez co ich działanie jest bardziej komfortowe i mniej bolesne dla nowicjuszek.

Depilacja miejsc wrażliwych

Depilowanie miejsc wrażliwych, takich jak bikini czy pachy, nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego warto zaopatrzyć się w produkt z funkcją depilacji miejsc wrażliwych. Polega ona na tym, że na główną głowicę depilującą nakładamy wykonaną z plastiku nakładkę, która redukuje ilość pęset, co z kolei powoduje zmniejszeniu uczucia bólu. Niekiedy spotyka się również zupełnie osobną głowicę do miejsc wrażliwych.

Systemy chłodzące

Bardziej zaawansowane modele depilatorów, w porównaniu z innymi cechujące się niestety trochę wyższą ceną, posiadają w zestawie bardzo przydatną funkcję chłodzącą. Pierwszą odmianą tego parametru są montowane bezpośrednio w głowicach automaty chłodzące. Tańszą opcją jest dodanie do depilatora chłodzącej rękawicy (czyli woreczka do zamrożenia, wypełnionego specjalnym płynem), którą schładzamy skórę bezpośrednio przed zabiegiem.

Dodatkowe funkcje

Ciekawym dodatkiem są nasadki złuszczające naskórek, których używa się zaraz po depilacji. Posiadanie ich jest ich wielką zaletą zwłaszcza w przypadku osób, którym włoski wrastają w skórę. Niektóre urządzenia wyposażone są też w małe lampki. Oświetlają one ten fragment skóry, który właśnie poddajemy zabiegowi. Lampki te gwarantują, że nie przeoczymy nawet najmniejszego z włosków. Natomiast dla kobiet, które nie lubią dźwięków depilacji, polecane są urządzenia cichsze, zawierające funkcję trybu tłumiącego hałas. Daje to zwiększony komfort pracy zwłaszcza wtedy, gdy depilacja zajmuje nam sporo czasu.

Producenci i ceny depilatorów

Najpopularniejszymi w Polsce producentami depilatorów są obecnie firmy Philips, Braun i Rowenta. Bogatą ofertę mają jednak także inne firmy. Za najtańszy depilator zapłacimy już około pięćdziesięciu złotych (np. model EP 1011D0 firmy Rowenta), za ten najdroższy (np. 7791 Silk epil 7 firmy Braun) – nawet prawie pięćset złotych.

Tagi kategorii: depilatory, depilator, depilacji do urządzenia
^
No-cache: 0.4832 s. (IBM5-fcgi-1)