zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking garnków i patelni elektrycznych

Garnki i patelnie elektryczne

-78 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Garnki i patelnie elektryczne

O garnkach i patelniach elektrycznych

Smażenie lub gotowanie nie odbędzie się bez odpowiedniej patelni czy garnka. By zwiększyć konkurencyjność na rynku i ułatwić codzienne korzystanie z tych urządzeń przez użytkowników, producenci stworzyli modele elektryczne, które po podłączeniu do gniazdka pełnią te same funkcje co modele klasyczne. Są one niezwykle przydatne podczas podróży, gdzie często brakuje kuchni lub piekarnika, dzięki którym można przygotować potrawę.

Informacje o garnkach i patelniach elektrycznych

Warto zwrócić uwagę także na powłokę i materiał, z jakiego zostały wykonane te urządzenia. Dzięki powłoce teflonowej jedzenie (które można smażyć bez tłuszczu) nie przywiera do naczynia. Jej wadą jest jednak łatwość w zarysowaniu. Modele z powłoką ceramiczną oprócz nie przywierania jedzenia, gwarantują zatrzymanie ciepła dania. Ich wadą jest jednak dość wysoka cena. Najdroższe modele to te z powłoką tytanową. Są one odporne na zarysowania i zniekształcenia.

Jeśli chodzi o materiał wykonania naczyń, najpopularniejsze to modele żeliwne, które są trwałe i dobrze trzymają ciepło. Ich wadą może być jednak duża waga. Garnki i patelnie stalowe, cechuje niezwykła trwałość – można w nich mieszać potrawy nawet metalowymi sztućcami. Niestety, nagrzewają się one stosunkowo wolno. Kupując te produkty, warto wziąć pod uwagę także rodzaj ich pokrywy. Najlepiej sprawdzą się te żaroodporne, które jak sama nazwa wskazuje, są niezwykle odporne na wysokie temperatury.

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje garnków i patelni elektrycznych, to poleca się zakup urządzeń z lampkami kontrolnymi, które dźwiękiem poinformują o nagrzaniu się naczynia. Jeśli ktoś chce podawać potrawę dopiero po upływie jakiegoś czasu od przygotowania dania, powinien zdecydować się na modele z dodatkową funkcją utrzymania ciepła. Ponadto, warto zwrócić uwagę na modele z wbudowanym termostatem, ponieważ pozwalają one na płynną regulacje temperatury. Nieco droższe, jednak dużo wygodniejsze, są modele z elektronicznymi wyświetlaczami. Pozwalają one na programowanie, czyli rozporządzenie czasem i mocą, z jaką ma być przygotowywana potrawa.

Oprócz klasycznych garnków i patelni elektrycznych zakupić można urządzenia przeznaczone do gotowania specjalnych potraw, np: elektryczną patelnię do robienia naleśników o płaskim dnie, do jajek czy garnki - moolticookery, w których można przyrządzić zupy, mięsa, makarony, a nawet ciasta. Producenci tych urządzeń to m.in. Clatronic, Severin, Tristar czy Philips. Koszty związane z zakupem ich modeli zaczynają się od około 45 zł, a kończą na około 940 zł.

Tagi kategorii: elektryczne garnki i patelnie, elektryczną garnek patelnią z, elektryczna garnek i patelnia
^
No-cache: 0.5008 s. (IBM5-fcgi-2)