zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone
Ranking masażerów

Masażery do ciała

-100 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Masażery do ciała

O Masażerach

Nie ma nic przyjemniejszego niż dobry masaż po stresującym dniu. Taki masaż mogą zapewnić nowoczesne masażery. Przed decyzją o ich zakupie warto sprawdzić wszystkie parametry techniczne urządzenia, dowiedzieć się jakie ma ono funkcje i do czego dokładnie służy. Przydatne przed kupnem masażera może być również porównanie cen. Przed zakupem warto też dowiedzieć się, jakie są rodzaje masażerów i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Rodzaje masażerów

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów masażerów. Każdy z nich ma inne funkcje i służy do masowania określonych części ciała.

Masażery na cellulit służą rozbijaniu tkanki zwanej „skórką pomarańczową”. Taki masażer poprawia krążenie krwi w udach oraz przynosi ulgę mięśniom. W sklepach można zakupić zarówno masażery manualne, jak i te sterowane elektronicznie.

Maty masujące przeznaczone są do masowania pleców, w szczególności okolic lędźwi oraz karku. Większość modeli wyposażonych jest w róże rodzaje masaży, które można zmieniać w trakcie użytkowania maty.

Masażery do ciała to przeważnie urządzenia do masowania kręgosłupa. Zwykle są to rozbudowane poduszki do masażu, które można używać nie tylko do kręgosłupa, ale również i do pośladków. Do kategorii masażerów do ciała zalicza się także masażery nóg oraz masażery rehabilitacyjne.

Coraz większą popularność zdobywają w Polsce masażery stóp. Są to specjalne masażery, które łagodzą napięcia mięśni i odprężają nogi. Dodatkowo wiele modeli posiada specjalne wałki z wypustkami, które masują stopy zarówno na sucho, jak i na mokro. Warto nadmienić, że masażery stóp są to głównie wodne masażery, zwane również hydromasażerami. Aby ich użyć należy wcześniej nalać do nich wody. Dzięki temu uzyskujemy specjalne funkcje masażu.

Rodzaje masaży

Wszystkie masażery służą do masowania określonych części ciała. Dlatego też wiele z nich ma różne rodzaje masaży. Najpopularniejszą funkcją masowania, dostępną w wielu masażerach, jest wibracja. Polega ona na mechanicznym wprawianiu w ruch określonej części ciała. Odbywa się on za pomocą drgań, które wywołuje urządzenie do masażu.

Masaż bąbelkowy to rodzaj masażu dostępny w wodnych masażerach do stóp. Podobnie jest w przypadku masażu wodno-podgrzewajacego. W obu przypadkach używa się do masażu wody. W pierwszym w postaci bąbelków, które masują stopy. W drugi oprócz masażu wodnego mamy także specjalne, podgrzewające diody, który dostarczają ciepła stopom.

Ogrzewanie ciała przy pomocy promieni podczerwonych to kolejny rodzaj masażu. Za pomocą ciepła, które wydziela urządzenie, ciało odpręża się i relaksuje.

Masaż Shiatsu to masaż uciskowy. Inne masaże, które także dostępne są w masażerach, to: relaksacyjny (delikatny), rolkowy (odbywa się za pomocą rolek masujących), wgłębny (głęboko uciskający i masujący mięśnie).

Parametry masażerów

Na co zwrócić uwagę przed zakupem masażera? Przede wszystkim na jego parametry oraz to, jakie posiada funkcje. Dlatego też warto przed kupnem sprzętu porównać dane techniczne różnych masażerów.

To, jakie masażer ma zasilanie będzie powodowało to, w jakich okolicznościach używać będzie się masażera. Sprzęty sieciowe należy podłączać do gniazdka co sprawia, że w trakcie masażu użytkownika ogranicza kabel. Masażery bateryjne i akumulatorowe nie potrzebują kabla. Ogranicza je jedynie konieczność ładowania.

Należy zastanowić się też, do jakiej części ciała używany będzie masażer. Warto zwrócić uwagę czy ten sam sprzęt nadaje się do masowania karku oraz np. ud. Decyzja dotycząca tego, co masować ma aparat, powinna być decydującą kwestią przed zakupem.

W przypadku wodnych masażerów do stóp warto zwrócić uwagę na to, czy sprzęt posiada funkcję utrzymywania temperatury wody. Dzięki niej woda znajdująca się w aparacie będzie miała stałą temperaturę niezależnie od długości trwania masażu.

Decydując się na masażer ręczny warto sprawdzić, czy rączka do trzymania jest ruchoma. Możliwość zmiany pozycji trzymadła jest ważna podczas zmiany miejsca masażu.

Kupując matę do masażu warto dowiedzieć się czy do masażera dołączony jest pilot umożliwiający zmianę wyboru masowanej strefy bez konieczności podnoszenia się z maty.

Ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem masażera, jest także moc urządzenia, która wyrażana jest w watach (W). Im więcej i dłużej chce się masować, tym moc powinna być większa.

Ceny i producenci masażerów

Decydując się na zakup masażera warto oprócz porównania parametrów poszczególnych sprzętów sprawdzić również ich ceny. Najtańsze masażery zaczynają się już od 25 zł. W tej cenie można kupić zarówno hydromasażery, jak i masażery do ciała, w tym również te do pozbywania się cellulitu. Najdroższe są profesjonalne masażery do masażu uciskowego. Mają one głównie zastosowanie w medycynie oraz odnowie biologicznej. Ich ceny wynoszą nawet ponad 5000 zł.

Do najbardziej popularnych producentów masażerów należą: AEG-Electrolux, Scholl, HoMedics, Babyliss, Clatronic, Massmedic, Relax&Tone, Severin, Turbo-Plast.

Tagi kategorii: do masażu urządzenie, do masażu urządzenia, masażery
^
No-cache: 1.026 s. (IBM5-fcgi-2)