zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking opiekaczy do kanapek

Opiekacze do kanapek

-189 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Opiekacze do kanapek

O opiekaczach do kanapek

Ciepłe śniadanie, przekąskę w ciągu dnia czy pożywną kolację pomogą przygotować opiekacze. Urządzenia te umożliwią stworzenie różnorodnych posiłków w szybkim czasie bez wychodzenia z domu. Dobrej jakości 

Zazwyczaj opiekaczem nazywa się urządzenie składające się z dwóch podgrzewanych płyt. Najczęściej płytki są nieprzywierające i można je wymieniać, co zwiększa funkcjonalność opiekacza. Dzięki nim bowiem zyskujemy gofrownicę, grilla lub urządzenie do wypieku ciastek i pączków. W płytkach znajdują się rowki wypiekające rożne wzorki. Opiekacz wyglądem przypomina małą walizkę ze szczelnym zamknięciem. Urządzenie może zamykać się automatycznie albo trzeba będzie to zrobić ręcznie, poprzez dociśnięcie płytek.

Opiekacze mają zazwyczaj moc od 650-750 W. Im jest ona większa, tym szybciej sprzęt się nagrzeje i będzie gotowy do pracy. Moc ma znaczenie także w przypadku, kiedy chce się zrobić jednorazowo dużą ilość kanapek. Duża moc przyspieszy proces pieczenia i już po kilku minutach będzie można cieszyć się przekąską.

Wyróżnia się dwa rodzaje płytek opiekaczy: zintegrowane z urządzeniem i wymienne. Pierwsze są zazwyczaj stosowane w najprostszych opiekaczach. Ich zaletą jest przede wszystkim solidność wykonania. Płytki wymienne łatwiej z kolei czyścić. Można je umyć miękką szmatką pod bieżącą wodą albo włożyć do zmywarki. Modele wyjmowane często dostępne są z dodatkowymi płytkami nadającymi się na przykład do grilla czy gofrów. Zwiększa to funkcjonalność urządzenia i pozwala na przygotowane różnorodnych posiłków. Jedyną wadą płytki wymiennej jest to, że z czasem może nastąpić poluzowanie zawiasów płytki, co może doprowadzić do jej częstego wypadania.

Rożne kształty płytek i obudowy sprawiają, że opiekacze są uniwersalne i można je dobrać do własnych potrzeb. Zazwyczaj płytki są kwadratowe lub kwadratowe z przegrodą i pozwalają na zrobienie czterech trójkątnych kanapek. Dla dzieci przygotowano specjalne płytki w kształcie na przykład serduszka, muszelki czy samochodu. Dzięki temu rozwiązaniu najmłodsi mają chętniej zjadać śniadanie. Dodatkowo opiekacze dostępne są w opcji do robienia kanapki panini. Taki sprzęt posiada płytki z wyżłobieniami na całej długości, przypominające grill.

Funkcje opiekaczy do kanapek

Automatyczna regulacja temperatury pomoże przygotować idealne kanapki. Dzięki niej możemy bardzo dokładnie wybrać temperaturę, w której chcemy upiec produkty. Do gofrów lepiej ustawić wyższą, natomiast gdy chcemy uzyskać złociste, chrupiące kanapki, warto ją obniżyć, aby nie dopuścić do ich spalenia.

Nienagrzewający się uchwyt jest niezbędny jeśli chce się przygotować szybką przekąskę i nie doznać przy tym obrażeń. W starszych modelach można spotkać rączki bez tej funkcji, ale obecnie zdarza się to niezwykle rzadko i tylko w opiekaczach o najniższej ocenie jakości.

Z kolei lampki kontrolne zasygnalizują moment podłączenia sprzętu do prądu, a także wskażą moment wyjęcia potrawy i skończenia jej opiekania. Dzięki nim nie trzeba stale otwierać płytek i sprawdzać, czy jedzenie jest już wystarczająco podpieczone. Oprócz tego nie traci się cennego ciepła, więc potrawy są gotowe szybciej.

Ochrona przed przegrzaniem to funkcja, która powinna być w każdym urządzeniu tego typu. Zabezpiecza bowiem opiekacze, chroniąc je przed uszkodzeniem. Niestety nie wszystkie modele posiadają tę funkcję, co znacznie zmniejsza wartość produktu.

Kiedy ma się niewielką kuchnię, wtedy warto kupić opiekacz, który można powiesić na haku i trzymać w pionie, a także ten mający specjalne miejsce na przewód. Kabel można wtedy nawinąć na wystające przepustki i cieszyć się dodatkowymi centymetrami wolnej przestrzeni. Z kolei kiedy chce się trzymać opiekacz w poziomie, warto zakupić sprzęt mający nóżki antypoślizgowe. Gumowe nóżki uniemożliwią przesunięcie i zagwarantują bezpieczeństwo.

Ceny i producenci opiekaczy do kanapek

Najtańsze opiekacze można kupić już za 40 zł. Sprzęt ten posiada jedynie podstawowe funkcje, jednak spełni oczekiwania większości domowych amatorów gorących kanapek. Najdroższe modele to wydatek rzędu ponad 400 zł. Te modele przypominają wyglądem i ergonomią mini piekarniki. Jednak przed zakupem warto zrobić nie tylko porównanie cen, ale także ocen jakości.

Popularni producenci opiekaczy to między innymi Cleatronic, Moulinex, Tefal i Zelmer. Urządzenia tego typu tworzą oni już od dawna, można więc na nich polegać.

Tagi kategorii: opiekacze, opiekacz, kanapek opiekacz
^
No-cache: 0.5147 s. (IBM5-fcgi-2)