zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking pralko-suszarek

Pralko-suszarki

-86 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Pralko-suszarki

O pralko-suszarkach

Pralko-suszarki to sprzęty, które sprawdzą się zwłaszcza w małych mieszkaniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na suszenie odzieży. Taki dwufunkcyjny sprzęt pozwoli także na oszczędzenie miejsca w niewielkiej, łazienkowej przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu jej dużej funkcjonalności. Coraz więcej użytkowników docenia te oczywiste zalety pralko-suszarek, dlatego też producenci wprowadzają na rynek zwiększoną ilość ich modeli. Który z nich kupić? Nie jest to pytanie łatwe.

Podstawowe parametry pralko-suszarek

Kupując nowoczesną pralko-suszarkę pierwsze, na co powinno się zwrócić uwagę, to ładowność jej bębna. Parametr ten dzieli się na ładowność podczas prania (średnio do 10 kg) i ładowność w trakcie suszenia (średnio do 6 kg). Jednak największych modeli nie powinno się wybierać dla singli lub niewielkich rodzin, gdyż ich możliwości nie będą wtedy w pełni wykorzystywane. Kolejna rzecz to klasa efektywności energetycznej pralko-suszarki. Zaleca się kupowanie modeli z oznaczeniem A i wyższym (A+, A++, A+++, A-10%, a-20%), gdyż to pozwoli na najlepsze dopasowanie efektywności prania i suszenia do poziomu zużywanej energii.

Dla ekonomii korzystania z posiadanej pralko-suszarki ważny jest także pobór wody na cykl prania oraz dokładne zużycie prądu na cykl suszenia i prania, zaś zwłaszcza posiadacze małych dzieci docenią jak najniższy poziom hałasu wytwarzanego przez dane urządzenie. Omawiany typ sprzętów można kupić średnio od około 500 zł. Za najbardziej rozbudowane modele zapłaci się natomiast nawet ponad 10 000 zł. Wśród producentów pralko-suszarek na największą uwagę zasługują marki Ariston, Bosch, Candy, Electrolux, Indesit, Siemens, Samsung, Smeg, Miele, Whirlpool, Zanussi, LG czy Gorenje.

Tagi kategorii: i Pralko-suszarki suszarki, pralko suszarka, pralko suszarki
^
No-cache: 0.3211 s. (IBM5-fcgi-2)