zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking suszarek automatycznych

Suszarki automatyczne

-82 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Suszarki automatyczne

Suszarki automatyczne

Suszarki automatyczne są coraz częściej kupowanymi sprzętami AGD. Ich główną zaletą jest możliwość oszczędzenia na czasie suszenia odzieży. Przed zakupem odpowiedniego ich modelu trzeba zastanowić się nad tym, na jakie parametry powinno się zwrócić uwagę i jak dopasować je do własnych potrzeb.

Informacje o suszarkach automatycznych

Istnieją dwa rodzaje suszarek: wolnostojące oraz do zabudowy. Modele wolnostojące można ustawiać w niemal dowolnym miejscu mieszkania (ograniczeniem jest tu tylko dostęp do odpływu wody). Urządzenia do zabudowy są z kolei dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero urządzają swoje mieszkanie i mogą zaplanować stałe miejsce dla produktu. Suszarki dzieli się jeszcze na dwa typy – wywiewowe i kondensacyjne. Te pierwsze pracują na zasadzie odprowadzenia pary przewodem wentylacyjnym na zewnątrz. Są one najwłaściwsze do oddzielnych pralni, gdzie nadmiar wilgoci nie stanowi problemu. Modele kondensacyjne pracują na zasadzie kondensacji pary w wodę, dzięki czemu wilgoć zatrzymuje się w zbiorniku. Umiejscowienie takich suszarek możliwe jest więc w każdym miejscu łazienki lub pralni.

Ładowność suszarek automatycznych należy jak najdokładniej dopasować do indywidualnych potrzeb. Jeśli nie zamierza się suszyć dużo rzeczy za jednym razem, warto pomyśleć o kupieniu sprzętu o ładowności 3-4 kg bądź takiego z dodatkową opcją suszenia połowy rzeczy. Jeżeli chce się suszyć jednorazowo dużo większą ilość ubrań lub dużych materiałów (np. koców, ręczników) należy z kolei wybrać suszarki o ładowności co najmniej 5 kg. W omawianych urządzeniach istnieją najczęściej do wyboru dwie podstawowe możliwości suszenia. Opcja „do prasowania”zapewnia suche, ale nieco wygniecione ubrania, a dzięki funkcji „do szafy” rzeczy nie będą wymagały prasowania. Ważnymi parametrami są także posiadanie czujnika temperatury, oświetlenie bębna oraz wskaźnik czasu do zakończenia procesu.

Ceny suszarek automatycznych wahają się od około 800 zł do 7 000 zł. Producenci tego typu sprzętu to np.: Indesit, Whirlpool, Bosch, Electrolux czy Leifheit.

Tagi kategorii: automatyczne suszarki, automatyczna szuszarka
^
No-cache: 0.4313 s. (IBM5-fcgi-2)