zamknij
Producent
Ilość programów
Max. pojemność wsadu
Wybierz zaznaczone
Ranking wypiekaczy do chleba

Wypiekacze do chleba

-63 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Wypiekacze do chleba

O wypiekaczach do chleba

Dobrze wypieczony bochenek chleba, z chrupiącą, przyrumienioną skórką - pszenny, razowy, z ziarnami, aromatycznym dodatkiem cebulki, czosnku lub na słodko - z rodzynkami. Taką podstawę wartościowego śniadania może przygotować każdy we własnym domu, dzięki nowoczesnym automatom do chleba. Zastanawiając się, jakie urządzenie kupić, nie do końca wiadomo na jakie parametry zwrócić największą uwagę - moc, ilość mieszadeł, pojemność, materiał, z którego wykonana jest forma, a może wystarczy porównać ceny i wygląd produktów? By doradzić, jakie automaty do chleba kupić, warto przeczytać opis ich podstawowych funkcji i elementów wyposażenia.

Podstawowe parametry wypiekaczy do chleba

Kupując automat do chleba dobrze jest wziąć pod uwagę moc urządzenia. Im wyższa moc silnika, tym dłużej automat może pracować bez przerwy i lepiej radzi sobie z ugniataniem ciężkiego ciasta na chleb. Jeśli automat ma przygotowywać chleb codziennie, najbezpieczniej kupić taki o mocy w przedziale 800-1650 W.

Ważnym parametrem automatów do chleba jest ilość mieszadeł. Lżejsze i bardziej kompaktowe urządzenia są wyposażone w jedno mieszadło, można w nich upiec bochenek chleba o wadze około 800 g (średnie dzienne zapotrzebowanie to 80-180 g chleba). Automaty z dwoma mieszadłami są nieco większe i można w nich piec dwukrotnie cięższy chleb. Myśląc o wypiekach dla czteroosobowej rodziny, lepiej kupić urządzenie z większą ilością mieszadeł, któe jeszcze lepiej poradzą sobie z wyrabianiem ciasta i ochronią silnik automatu przed przegrzaniem.

Przed dokonaniem zakupu dobrze również sprawdzić ilość programów, jakimi dysponuje dany automat do chleba. Najbardziej popularne są urządzenia z 10-12 programami do różnych rodzajów wypieków, m.in. chleba z mąki pszennej, razowej lub chleba francuskiego. Niektóre automaty mają również dodatkowe funkcje, jak pieczenie bagietek, ciast czy zagęszczanie powideł. Dlatego też, szukając urządzenia dostosowanego do swoich potrzeb, warto spojrzeć na ilość i typy programów.

Przy wyborze automatu do chleba warto ocenić jak duża pojemność wsadu jest nam potrzebna. Do wyboru są urządzenia o pojemności maksymalnej od 500 g do ponad 2000 g. Do wypieków dla jednej osoby wystarczy automat o najniższej pojemności wsadu, natomiast w przypadku dużej, trzyosobowej lub czteroosobowej rodziny, dobrze jest pomyśleć o większym wsadzie, który pozwoli na upieczenie chleba o wadze około 1 kg.

Kwestie estetyczne również wpływają na wybór urządzenia. Na rynku dostępne są automaty do chleba z obudowami ze stali nierdzewnej lub z tworzywa sztucznego, z okienkami do obserwacji procesu pieczenia. Użytkownik ma do wyboru urządzenia o formach pionowych i poziomych - w zależności od upodobań. Innowacją są urządzenia z całkowicie zdejmowaną pokrywą, dzięki czemu można łatwiej wyciągnąć chleb z formy.

Dodatkowe funkcje wypiekaczy do chleba

W celu jeszcze bardziej komfortowego korzystania z automatów do chleba producenci wzbogacają urządzenia o dodatkowe funkcje. Do najbardziej przydatnych należą m.in.: funkcja opóźniony start, która pozwala zaprogramować czas przygotowania wypieków na konkretną godzinę. Dzięki tej funkcji można ustawić start urządzenia wieczorem na np. 10 godzin do przodu i rano zjeść ciepłą jeszcze pajdę chleba; funkcja podtrzymywania ciepła zapobiega zwilgotnieniu wypieku w automacie, podtrzymując ciepło przez 60 min, kiedy chleb nie zostanie wyjęty od razu po zakończeniu pieczenia; korzystanie z automatu jest jeszcze bardziej komfortowe za sprawą wskaźnika dodawania składników. Jest on szczególnie praktyczny dla miłośników chleba z dodatkiem ziaren lub owoców. Wskaźnik informuje o tym, kiedy jest najlepszy moment na dorzucenie dodatków do wypieku, dzięki czemu można mieć pewność, że wszystkie składniki zostaną dobrze wymieszane.

Ceny i producenci wypiekaczy do chleba

Popularni producenci automatów do chleba, m.in. Ariete, Kenwood, Morphy, Richards, Moulinex czy Unold mają w swojej ofercie wiele rodzajów urządzeń, w cenach od 55 zł do około 775 zł. Już za 180 zł można kupić automat firmy Zelmer o pojemności wsadu 1 kg, z silnikiem o mocy 715 W i ośmioma programami pieczenia. Wybór wyższej mocy wiąże się zwykle z wyższą ceną urządzenia. Cena automatu z mocą 1650 W to około 300-350 zł.

Tagi kategorii: Automaty chleba do pieczenia, automat chleba do pieczenia, chleba do pieczenia
^
No-cache: 0.5012 s. (IBM5-fcgi-2)