zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking anten samochodowych

Anteny samochodowe

-334 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Anteny samochodowe

Przepustka do radia i CB radia

Żadne radio samochodowe nie może funkcjonować bez odpowiedniej anteny zamontowanej do niego. Antena nie musi być ściśle dopasowana do typu radia, jednak należy ją dobrać do preferencji użytkowników. Jeśli kierowca chce odbierać jedynie stacje lokalne, wystarczy najprostsza antena, z kolei w przypadku korzystania z zestawów głośnomówiących czy CB radia należy zaopatrzyć się w lepszy sprzęt.

Parametry anten samochodowych

Wyróżnia się kilka rodzajów anten samochodowych, czyli radiatorów. Najpopularniejsze są anteny odbiorcze, które stosuje się do obsługi sygnału radiowego w samochodach. Anteny nadawczo-odbiorcze obsługują zestawy głośnomówiące, z kolei anten nadawczo-odbiorczych do CB radia i radiotelefonów używają przede wszystkim służby mundurowe i taksówkarze.

Ze względu na sposób montażu wyróżnia się anteny zewnętrzne i wewnętrzne. Niektóre anteny muszą być montowane poprzez wiercenie w karoserii, jednak obecnie częściej wykorzystuje się radiatory na klips na przyssawce do szyby lub magnes. Inne można przykleić wewnątrz szyby, zaś kolejne są zupełnie niewidoczne, schowane w zderzaku samochodu.

Każda antena samochodowa powinna mieć długość dostosowaną do częstotliwości i długości fal emitowanych przez radioodbiornik. Należy ją montować w taki sposób, by w bezpośrednim sąsiedztwie nie znajdowało się nic, co może przeszkadzać w odbiorze. Odległość między poszczególnymi radiatorami powinna wynosić co najmniej 70 cm.

Tagi kategorii: anteny do samochodu, antena do samochodu, anteny samochodowe
^
No-cache: 0.9112 s. (IBM5-fcgi-1)