zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking baterii i zasilaczy do kamer

Baterie i zasilacze do kamer

-36 316 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Baterie i zasilacze do kamer

O bateriach i zasilaczach do kamer

Baterie i zasilacze do kamer to jedne z istotniejszych akcesoriów do kamer. Dlatego też przed wyborem urządzenia odpowiedniego do danej kamery warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego rodzaju sprzętu RTV. Poznanie podstawowych parametrów oraz ocena jakości baterii i zasilaczy do kamer to podstawa podczas zakupów. Kupując warto także zrobić porównanie cen baterii i zasilaczy do kamer, które pomoże zaoszczędzić na sprzęcie

Jakie baterie i zasilacze do kamer kupić?

Użytkownik poszukujący do swojej kamery współpracujących z nią baterii lub zasilacya powinien po pierwsze odpowiedzieć sobie na pytanie: czy zależy mu na jak najlepszym dopasowaniu sprzętowym czy może na zmniejszeniu kosztów? Do wyboru są bowiem oryginalne baterie i zasilacze do kamer produkowane przez producentów danych kamer, przeznaczone dokładnie do danego modelu, lub też nieco tańsze zamienniki baterii i zasilaczy do kamer. Zaletą oryginalnych baterii i zasilaczy jest idealne dopasowanie – dana bateria jest produkowana z myślą o danej kamerze, w związku z czym zakup jest prosty.  W przypadku zamienników trzeba poświęcić odrobinę więcej czasu na wybór najodpowiedniejszego urządzenia, które z daną kamerą będzie w pełni kompatybilne. Zaletą wyboru tego rozwiązania jest niższy koszt zakupu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu baterii i zasilaczy do kamer?

Najważniejsze trzy parametry, jakie należy sprawdzić przed wyborem nowej lub zapasowej baterii czy zasilacza do kamery jest pojemność, napięcie i typ tych urządzeń.

Od pojemności zależy to, jak dużo energii będzie można zgromadzić po jednorazowym naładowaniu baterii i w konsekwencji jak długo będzie można zapisywać dane. Pojemność baterii wyrażana jest w miliamperogodzinach (mAh) – oczywiście im więcej mAh oferuje dana bateria, tym dłużej będzie pracować kamera.

Od napięcia zaś zależy to, czy dana bateria będzie prawidłowo pracować w urządzeniu. O ile pojemność w jakimś stopniu możemy wybrać, o tyle napięcie już musi być identyczne jak napięcie kamery. Wielkość ta, wyrażana w voltach, jest szczególnie istotna jeśli decydujemy się na tańszy zamiennik. Niedopasowanie tego parametru może skutkować uszkodzeniem kamery.

Wreszcie typ baterii i zasilacza do kamery. Najczęściej kupując daną kamerę parametry baterii jakie można w niej stosować są już określone. Bateria, która nie wyładowuje się zbyt szybko, szybko się ładuje i nie posiada tzw. efektu pamięciowego zapewni komfort pracy z kamerą. Najczęściej występującymi typami baterii są niklowo-wodorkowe oraz litowo-jonowe.

Baterie niklowo-wodorkowe określane są symbolem NiMH i oferują nieco niższą jakość niż drugi typ baterii. Największą ich wadą jest efekt pamięciowy. Oznacza to, że jeśli zdecydujemy się naładować baterię przed jej całkowitym rozładowaniem, urządzenie to zapamięta nową, niższą pojemność pamięci i z biegiem czasu bateria będzie pracować krócej. Występuje zatem w tym przypadku konieczność czekania, przed podłączeniem do ładowarki, do całkowitego rozładowania się baterii tego typu. Zaletą baterii niklowo-wodorkowych jest niższa cena w stosunku do tych litowo-jonowych.

Baterie niklowo-jonowe (symbol Li-ion) gwarantują większą pojemność przy mniejszych wymiarach baterii. Ich bardzo dużą zaletą jest to, że nie występuje w nich efekt pamięciowy – w razie potrzeby baterię można swobodnie doładować bez obawy o zmniejszenie jej wydajności i efektywności pracy kamery. W związku z dobrą jakością pracy, baterie niklowo-jonowe osiągają wyższe ceny niż rodzaj baterii wymieniony wcześniej.

W przypadku zasilaczy, podczas wyboru urządzenia idealnie dopasowanego należy zwracać uwagę na podobne parametry – ważne jest czy zasilacz jest wyprodukowany specjalnie do pracy z daną baterią, czy jest to model uniwersalny (wtedy należy sprawdzić czy oferuje ładowanie danego modelu baterii). Niezwykle istotne jest te ż oferowane napięcie i zakres pojemności baterii jakie dany zasilacz naładuje. Przydatnym rozwiązaniem jest funkcja polegająca na tym, że zasilacz dobiera czas ładowania do poziomu ilości energii w baterii. Nie ma wtedy ryzyka przeładowania danych akumulatorów i w konsekwencji ich stopniowego uszkadzania.

Ceny baterii i zasilaczy do kamer

Ceny baterii i zasilaczy do kamer zależą głównie od tego, czy rozważany jest zakup oryginalnych urządzeń, które będą droższe, czy może tańszych zamienników. Najczęściej też większe pojemności baterii czy zasilacze o bardziej zaawansowanych parametrach również będą kosztować więcej. Najtańsze ładowarki kosztują mniej niż 30 zł. Oryginalne baterie to wydatek rzędu 100 zł i więcej.

Zarówno producenci kamer, tacy jak Canon, JVC, Sony, jak i firmy specjalizujące się w produkcji baterii i zasilaczy, tacy jak GP Battery czy Sanyo, posiadają w swojej ofercie różnorodne produkty odpowiednie zarówno dla tych, którzy planują wydać więcej, jak i dla tych, którzy na bateriach i zasilaczach do kamer zamierzają zaoszczędzić. Dobrze jest więc nie tylko ocenić jakość baterii i zasilaczy do kamer, ale także zrobić ich porówanie cen.

Tagi kategorii: baterie do kamer, bateria do kamery, baterie cyfrowych do kamer
^
No-cache: 0.4195 s. (IBM5-fcgi-2)