zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking ładowarki i zasilacza GPS

Ładowarki i zasilacze GPS

-168 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Ładowarki i zasilacze GPS

O ładowarkach i zasilaczach GPS

Zakup ładowarek i zasilaczy GPS wiążę się z wyborem odpowiedniego rodzaju, zgodnego z modelem urządzenia nawigacyjnego. Zgodność parametrów ładowarek bądź zasilaczy GPS warunkuje skuteczność działania – ważne, aby ładowarka efektywnie i szybko naładowała rozładowany akumulator, natomiast zasilacz ma za zadanie podtrzymywać urządzenie GPS w stanie aktywności. Kupując ładowarki i zasilacze GPS warto zrobić porównanie ich cen. Dokładne zapoznanie się z parametrami i danymi technicznymi to także przydatna czynność. W ten sposób zakup będzie atrakcyjny zarówno pod względem cenowym, jak i jakościowym.

Rodzaje ładowarek i zasilaczy GPS

Ładowarki i zasilacze GPS podłączane do gniazda samochodowego przeznaczone są do ładowania i podtrzymywanie urządzeń nawigacyjnych w trybie pracy podczas podróży autem. Poszczególne modele ładowarek i zasilaczy GPS różnią się od siebie rodzajem wtyku. Istnieje możliwość zakupu akcesoriów, które zakończone są wyjściem mini USB, USB bądź złączem umożliwiającym podjęcie różnego rodzaju adapterów (wejścia na tak zwany bolec). Niektóre wtyki różnią się od siebie kształtem i sposobem podpinania. Przykładowo, na rynku dostępne są tak zwane wtyki kątowe, które mają charakterystyczny, zakrzywiony kąt podpinania.

Drugim typem ładowarek i zasilaczy GPS są urządzenia zasilane z sieci. Akcesoria tego typu pasują zarówno do interfejsu mini USB, jak i USB. Ich działanie warunkowane jest podpięciem do gniazda sieciowego – wtedy też rozpoczyna się tryb pracy, który wymaga stałego dopływu prądu.

Bardziej zaawansowane ładowarki i zasilacze GPS posiadają możliwość przesyłu energii z komputera bezpośrednio do urządzenia nawigacyjnego. Dodatkowo tego typu sprzęty wyposażone są w bezpiecznik, który odpowiedzialny jest za niwelowanie zagrożeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnego napięcia.

Parametry ładowarek i zasilaczy GPS

Ładowarki i zasilacze GPS różnią się od siebie czasem ładowania oraz maksymalna wartością napięcia ładowanego urządzenia – są to główne parametry, które warunkują zakup odpowiedniego modelu. Dodatkowo, poszczególne akcesoria posiadają określoną liczbę gniazd – w sprzedaży dostępne są ładowarki i zasilacze GPS, które umożliwiają podpięcie kilku urządzeń równocześnie bądź standardowe, a zarazem najbardziej podstawowe, z jednym gniazdem wejścia.

Jeśli chodzi o czas ładowania, niezależnie czy jest to ładowarka bądź zasilacz GPS przeznaczony do samochodu, czy też zasilany prądem z sieci, zazwyczaj wynosi on kilka godzin. Najczęściej spotykane są urządzenia, którym wystarcza około 5 godzin, by osiągnąć najwyższy poziom naładowania. Podczas ładowania nawigacji na ładowarce bądź zasilaczu zapala się kontrolna, czerwona dioda, która komunikuje, iż proces jest w trakcie realizacji. Dopiero po upływie odpowiedniego czasu dioda zmienia kolor na zielony, co jest równoznaczne z zakończeniem pracy.

Istotnym parametrem, mającym wpływ na kompatybilność poszczególnych urządzeń z ładowarkami bądź zasilaczami GPS, jest napięcie. Dopuszczalne maksymalne napięcie warunkuje bezpieczne ładowanie, które nie spowoduje uszkodzenia urządzeń. Większość nawigacji charakteryzuje się minimalnym napięciem zasilania, które wynosi około 3 V. Związany jest z tym także pobór mocy, który określa moc ładowarek bądź zasilaczy GPS. Najczęściej spotyka się akcesoria, które cechują się mocą 1 000 mA bądź 2 000 mA.

Kupując ładowarki bądź zasilacze GPS warto zwrócić uwagę także na kabel danego akcesorium. Jego długość ma bowiem wpływ na funkcjonalność urządzenia. Ważne, by kabel był dość długim co umożliwi swobodne podpięcie nawigacji do ładowarki bądź zasilacza GPS.

Niektóre ładowarki i zasilacze GPS charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i kompaktową konstrukcją – ich przechowywanie jest łatwiejsze, ze względu na możliwość odłączenia kabla.

Ceny i producenci ładowarek i zasilaczy GPS

Kupując ładowarki bądź zasilacze GPS trzeba zwrócić uwagę na ich ceny, bowiem lepsze jakościowo akcesoria zazwyczaj są droższe. Najtańsze produkty to zakup wynoszący 7 złotych, natomiast w przypadku ładowarek i zasilaczy GPS renomowanych producentów, ceny te mogą wynosić nawet 400 złotych.

Do najpopularniejszych producentów ładowarek i zasilaczy GPS należą między innymi takie firmy, jak: Batimex, eXtreme, Garmin, Hama, TomTom, Ansmann, Becker, MIO.

Tagi kategorii: GPS i Ładowarki zasilacze, gps ładowarka, do gps ładowarka
^
No-cache: 2.5157 s. (IBM5-fcgi-1)