zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking pilotów
Zobacz następne

Piloty

Szybki sposób na sterowanie

Piloty są niezwykle istotnymi akcesoriami AGD, ponieważ dzięki nim możliwa jest wygodna obsługa różnych urządzeń na odległość. Dodatkowo większość pilotów posiada wiele ciekawych funkcji, które umożliwiają dopasowanie parametrów sprzętu do własnych potrzeb i wymagań. Najczęściej piloty dołącza się do telewizorów, sprzętu muzycznego, odtwarzaczy DVD i blu-ray oraz komputerów PC.

Parametry pilotów

Piloty komunikują się z urządzeniami z pomocą fal RF lub IR, których odbiornik znajduje się w sprzęcie. W większości urządzeń nie trzeba instalować odpowiedniego oprogramowania, który uruchomi przetwarzanie fal pochodzących z pilota. Kupując pilota warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wielkość. Duże piloty są nieco mniej wygodne i zajmują dużo miejsca. Ich największą zaletą jest jednak posiadanie dużej ilości klawiszy, które pozwalają na precyzyjne określenie pożądanych parametrów obsługiwanego urządzenia. Przyciski powinny być umieszczone w taki sposób, aby nawet osoba o dużych palcach nie miała problemu z ich naciskaniem. Małe klawisze utrudniają wyszukanie właściwego i przyciśnięcie go. W dodatku większe piloty są znacznie lepiej widoczne i dzięki temu trudniej je zgubić.

Ceny i producenci pilotów

W zależności od parametrów i rodzaju pilotów, ich ceny mogą być bardzo zróżnicowane. Najtańsze kosztują zaledwie kilkanaście złotych, z kolei droższe i lepsze urządzenia – nawet ponad tysiąc złotych. Najpopularniejszymi producentami pilotów są między innymi: Elmak, Panasonic, Philips, Sony i Thomson.

Tagi kategorii: do pilot telwizora, pilotów tv, piloty tv
^
No-cache: 1.3603 s. (IBM5-fcgi-1)