zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone

Przenośne odtwarzacze DVD

-26 produktów
Filtruj
Sortuj

Przenośne odtwarzacze DVD

O przenośnych odtwarzaczach DVD

Przenośne odtwarzacze DVD to nowoczesne urządzenia, które oprócz napędu CD/DVD posiadają także niewielki ekran i głośniki. Dzięki temu, by odtworzyć pliki dźwiękowe, filmowe czy graficzne nie trzeba podłączać odtwarzacza do telewizora czy komputera. Pozwala to na zabranie sprzętu ze sobą niemal w każde miejsce i cieszenie się rozrywką bez większych ograniczeń. Powstaje jednak pytanie: jakie przenośne odtwarzacze DVD kupić? Które parametry trzeba uznać za najważniejsze? Na co jeszcze zwrócić uwagę, by kupowany produkt miał wysoką ocenę jakości? W odpowiedzi na powyższe pytania pomoże poznanie rodzajów i danych technicznych przenośnych odtwarzaczy DVD, a także porównanie cen przenośnych odtwarzaczy DVD.

Zalety przenośnych odtwarzaczy DVD

Do największych zalet przenośnych odtwarzaczy DVD zalicza się ich niewielkie wymiary i wagę. Urządzenia te bowiem przypominają nieduże laptopy, które chowa się do specjalnych pokrowców ochronnych. Wielkim plusem jest też ekran i głośniki, które znacznie zwiększają mobilność sprzętu, pozwalając oglądać filmy czy słuchać muzyki nawet podczas dalekich podróży. Monitor może mieć przekątną od 4'' do nawet 10'', a więc użytkownik ma sporą możliwość wyboru jeśli chodzi o jego wielkość.

Własne zasilanie to kolejna duża zaleta przenośnych odtwarzaczy DVD. W zależności od jakości, akumulator dołączony do urządzenia na jednym ładowaniu zagwarantuje do nawet czterech godzin ciągłego oglądania filmów czy słuchania muzyki.

Nośniki danych obsługiwane przez przenośne odtwarzacze DVD

Przenośne odtwarzacze DVD, jak sama nazwa mówi, odtwarzają przede wszystkim dane zapisane na płytach DVD. Te nośniki optyczne występują jednak w kilku rodzajach. Podstawowym są płyty DVD-ROM, które można jedynie odtworzyć, bez możliwości dogrania danych. Wśród płyt DVD zapisywalnych wyróżnia się natomiast te jedno- i wielokrotnego zapisu, mające różne pojemności. I tak, kupić można płyty DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW oraz DVD+RAM.

Dobre przenośne odtwarzacze DVD powinny obsługiwać także nośniki danych w postaci płyt CD. Wśród nich także dostępne są rodzaje przeznaczone wyłącznie od odtwarzania (CD-ROM) i te, na których można zapisać dane (CD-R, CD-RW).

Niemal każdy przenośny odtwarzacz DVD wyposażony jest w dysk twardy. Dzięki niemu nie trzeba zabierać ze sobą płyt by cieszyć się długą rozrywką. Najmniej zaawansowane dyski twarde mają pojemność wynoszącą około 80 GB, zaś te rozbudowane pomieszczą nawet do 600 godzin filmów (320 GB danych). Dla wygody użytkownika dobrze jest też, jeśli kupowany odtwarzacz potrafi odczytywać pliki zapisane na przenośnej pamięci typu pen drive.

Standardy audio-video obsługiwane przez przenośne odtwarzacze DVD

By na przenośnym odtwarzaczu DVD można było odtworzyć filmy czy muzykę potrzebny jest nie tylko odpowiedni rodzaj nośnika, ale też możliwość odczytania przez odtwarzacz danego formatu audio czy video. Informację o tym, czy dany format jest odtwarzany przez wybrane urządzenie, znajdzie się w jego specyfikacji technicznej.

Najpopularniejsze formaty audio, które są poprawnie odczytywane przez przenośne odtwarzacze DVD, to: DVD-Audio, CD-Audio, WMA, MP3, AAC, Dolby Digital i DTS. Natomiast z formatów wideo warto, by kupowany odtwarzacz współpracował z: DVD-Video, Video CD (VCD), SVCD, DivX, XviD, RMVB i WMV.

Ceny i producenci przenośnych odtwarzaczy DVD

Kupując przenośne odtwarzacze DVD trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich ocenę jakości. To ona bowiem ma wpływ na to, jaki komfort użytkowania sprzętu będzie posiadał użytkownik. Na ocenę jakości mają wpływ między innymi rodzaje i ilość obsługiwanych formatów oraz standardów, a także pojemność dysku twardego, interfejsy, które są obecne w danym urządzeniu czy przekątna matrycy.

Porównanie cen przenośnych odtwarzaczy DVD pokazuje, że sprzęty te można kupić już od około 200 zł. Są to najczęściej urządzenia o podstawowych parametrach i niewielkim ekranie. Za lepsze jakościowo przenośne odtwarzacze DVD zapłaci się natomiast nawet do 2 000 zł. Popularni producenci przenośnych odtwarzaczy DVD to takie firmy jak: Philips, Lenco, LG, Manta, Panasonic, Peiying, Sony, Thomson, Toshiba, D-JIX czy Muse.

Tagi kategorii: DVD odtwarzacz Przenośny, DVD odtwarzacze Przenośne, DVD odt Przenośny
^
No-cache: 0.3417 s. (IBM5-fcgi-1)