zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking stolików RTV

Stoliki RTV

-1 303 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Stoliki RTV

O Stolikach RTV

W przypadku, w którym zostaliśmy już posiadaczami wymarzonego telewizora, następnym krokiem powinna być decyzja o tym gdzie go postawić. Najczęściej wybieranym meblem, który ma pomóc w najdogodniejszym usytuowaniu telewizora w naszym salonie, są stoliki RTV. Ceny stolików RTV mogą się od siebie bardzo różnić w zależności od tego, z jakich materiałów są wykonane, oraz jakie posiadają wymiary. By w pełni cieszyć się zaletami telewizora i skutecznie uporządkować wszystkie dodatkowe sprzęty, które często podłączamy do telewizora, należy dokonać porównania cen i oceny jakości stolików RTV.

Obciążenie stolików RTV

Głównym parametrem, którym powinniśmy się kierować przy zakupie odpowiedniego stolika RTV jest to, jak duże obciążenie dany mebel jest w stanie utrzymać. Dlatego też stolik RTV najlepiej wybierać razem z telewizorem lub już po zakupie sprzętu RTV – nigdy wcześniej. Różne telewizory posiadają różną wagę, czasem te mniejsze potrafią ważyć więcej niż telewizory o większej przekątnej ekranu. Pierwszym krokiem zatem powinno być sprawdzenie tego, ile nasz telewizor waży. Bardzo często zamiast obciążenia stolika RTV w parametrach wymieniane jest jego przeznaczenie – przykładowo stolik RTV dla 42 czy 50 cali. Zakłada się, że telewizory przy określonych wymiarach matrycy osiągają porównywalną wagę. Najlepiej zatem, by zakup okazał się sukcesem, kierować się zarówno obciążeniem stolika, jak i jego przeznaczeniem określanym przez producenta.

Wymiary stolików RTV

Kiedy decydujemy się na zakup stolika RTV warto też wziąć pod uwagę jego wymiary. To, jak szeroki i wysoki powinien być nasz stolik RTV, należy określić poprzez sprawdzenie tego, jak duży jest nasz telewizor. Ważne jest też zdecydowanie o tym, w którym miejscu salonu dany stolik RTV będzie stać.

Mebel ten powinien odpowiednio wpasowywać się w pokój tak, by nie przytłaczać wnętrza. Dostępne są stoliki RTV w dowolnych wymiarach – od 50 cm do nawet 300 cm szerokości., dlatego też każdy znajdzie stolik RTV o odpowiedniej szerokości.

Z czego powinien być wykonany stolik RTV?

Stoliki RTV, podobnie jak wszystkie inne meble, mogą być wykonane ze zróżnicowanych materiałów, różniących się od siebie trwałością, a przez to także końcową oceną jakości. Najpopularniejsze wśród użytkowników są materiały stosunkowo trwałe i jednocześnie niedrogie, np. MDF. MDF jest bardziej odporny na odkształcenia niż drewno i znacznie tańszy, przez co dobrze sprawdza się w roli materiału na stolik pod telewizor.

Ciekawym rozwiązaniem są też stoliki rtv wykonane ze szkła. Oczywiście w grę wchodzi tylko szkło hartowane, odpowiednio zabezpieczone, które jest w stanie wytrzymać duże obciążenie telewizora i które nie pęka łatwo. Szkło, a także metal, wyglądają bardzo nowocześnie i sprawdzą się w modernistycznych wnętrzach. Często spotykane są połączenia tych dwóch materiałów.

Klasycznie i elegancko prezentują się stoliki RTV wykonane z drewna. Ponieważ jest to bardzo szlachetny materiał, meble wykonane z drewna osiągają najczęściej wyższe ceny.

Oprócz materiału wysoko cenione są też efektowne projekty. Za ciekawe wzornictwo będziemy musieli więcej zapłacić.

Dodatkowe parametry stolików RTV

Stoliki RTV nie muszą służyć tylko jako podstawa dla telewizora. Bardzo często są to wielofunkcyjne meble, które pozwalają uporządkować przestrzeń dokoła telewizora i zapanować nad innymi sprzętami RTV. Obecność półek i dodatkowych przegródek to zaleta stolików RTV, która umożliwi ustawienie na przykład odtwarzacza DVD, konsoli do gier czy innych odtwarzaczy multimedialnych. Większe stoliki pozwolą pomieścić też kolekcję płyt DVD lub Blu-Ray.

W zależności od tego, czy dodatkowe półki są otwarte, czy też posiadają drzwiczki, możemy sprytnie ukryć to, co niekoniecznie chcemy pokazać gościom, czyli plątaninę kabli. Warto wziąć pod uwagę zatem nie tylko wymiary telewizora, ale też pozostałych urządzeń, które będziemy chcieli umieścić na stoliku RTV. Półki powinny być tak wysokie, by wygodnie zmieściły wszystkie niezbędne nam sprzęty. Bardzi praktycznym rozwiązaniem jest też wybór stolika RTV wyposażonego w kółka, które pozwolą w razie potrzeby łatwo przestawić mebel i dopasować go do zmiany wystroju salonu.

Ceny stolików RTV

Rozpiętość cenowa stolików RTV jest bardzo duża. Do wyboru mamy zarówno tak tanie, jak i drogie stoliki RTV. Mniejsze, wykonane z tańszych materiałów i posiadające mniejszą ilość półek stoliki RTV można nabyć już w cenie 300 zł.

Jeśli chce się kupić większe i bardziej efektowne stoliki RTV, należy liczyć się z większym wydatkiem – nawet 1000 zł. Telewizor w salonie najczęściej skupia uwagę, warto zatem zadbać by również mebel, na którym go ustawimy, odpowiednio się prezentował.

Tagi kategorii: pod stolik tv, pod stolik telewizor, pod stoliki telewizor
^
Cache: 0.0154 s. (IBM5-fcgi-2)