Dostosuj wyniki
Odświeżanie
Rozdzielczość
Wybierz miasto
Sklep
wybierz zaznaczone

Telewizory plazmowe

53 produkty
Zdjęcie Telewizor plazmowy LG 60PB5600

Telewizor plazmowy LG 60PB5600

bestseller nr 1 w telewizorach plazmowych
• Przekątna ekranu: 60 cali
• Rozdzielczość: 1920 x 1080
• Odświeżanie: 600 Hz
• Gniazda HDMI: 1

Telewizor plazmowy 60PB5600zapewni obraz o doskonałej jakości Full HD!60PB5600 pracuje w oparciu o procesor Triple XD Engine, technologię 600 Hz ...

Zdjęcie Telewizor plazmowy LG 50PB560V

Telewizor plazmowy LG 50PB560V

bestseller nr 2 w telewizorach plazmowych
• Przekątna ekranu: 50 cali
• Rozdzielczość: 1920 x 1080
• Odświeżanie: 600 Hz

Ogólne Model na rok 2014 Kolor Czarny Typ telewizora PDP Obraz 3D NIE Technologia 3D Nie dotyczy Zgodność z wymogami ...

Zdjęcie Telewizor plazmowy LG 50PB690V

Telewizor plazmowy LG 50PB690V

bestseller nr 3 w telewizorach plazmowych
• Przekątna ekranu: 50 cali
• Rozdzielczość: 1920 x 1080
• Odświeżanie: 600 Hz

Opis Techniczny LG 50PB690V Technologia: - Model na rok 2014 - Plazma TV- Full HD Obraz: - Technologia 600Hz Sub-field Driving- ...

Zdjęcie Telewizor plazmowy LG 50PB560U

Telewizor plazmowy LG 50PB560U

bestseller nr 4 w telewizorach plazmowych
• Przekątna ekranu: 50 cali
• Rozdzielczość: 1024 x 768
• Odświeżanie: 600 Hz

Opis Techniczny: Technologia: -Plazma 600 Hz -3 gniazdo HDMI -Pilot zdalnego sterowania -Przystosowany do obsługi 3D -Klasa energetyczna A ...

Zdjęcie Telewizor plazmowy Panasonic TH-42PH20

Telewizor plazmowy Panasonic TH-42PH20

• Przekątna ekranu: 42 cale
• Rozdzielczość: 1024 x 768
• Odświeżanie: 100 Hz
• Gniazda HDMI: 4

Monitor plazmowy Panasonic

Zdjęcie Telewizor plazmowy Panasonic TH-42PF20

Telewizor plazmowy Panasonic TH-42PF20

• Przekątna ekranu: 42 cale
• Rozdzielczość: 1920 x 1080
• Odświeżanie: 600 Hz
• Gniazda HDMI: 4

Monitor plazmowy Panasonic

Zdjęcie Telewizor plazmowy Panasonic TH-50PF20

Telewizor plazmowy Panasonic TH-50PF20

bestseller nr 5 w telewizorach plazmowych
• Przekątna ekranu: 50 cali
• Rozdzielczość: 1920 x 1080
• Odświeżanie: 100 Hz
• Gniazda HDMI: 2

Monitor plazmowy Panasonic

Zdjęcie Telewizor plazmowy Panasonic TH-42PH30

Telewizor plazmowy Panasonic TH-42PH30

• Przekątna ekranu: 42 cale
• Rozdzielczość: 1024 x 768

Format obrazu16:9 Przekątna ekranu42 cale Rozdzielczość nominalnaXGA (1.024 x 768) Rozdzielczość dla sygnału PCXGA (1.024 x 768) ...

Brak zdjęcia

Telewizor plazmowy SAMSUNG PS51E530

• Przekątna ekranu: 51 cali

Telewizor SAMSUNG PS51E530

Telewizory plazmowe

Telewizory plazmowe

O Telewizorach plazmowych

Telewizory plazmowe posiadają szereg parametrów, które mogą w znacznym stopniu wpływać na komfort oglądania. Zakup dobrej plazmy odpowiadającej naszym oczekiwaniom wcale nie jest prosty gdyż wśród nich różnorodność jest dość duża. Dlatego przed zakupem należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie dane techniczne powinien mieć odpowiedni dla nas telewizor plazmowy? Porównanie cen i parametrów pomoże w wybraniu telewizora idealnego, posiadającego wiele korzystnych zalet.

Zalety telewizorów plazmowych

Telewizory plazmowe sprawdzają się świetnie zarówno pod względem oddania barw, jak i nasycenia czerni. Spośród dostępnych w sklepach odbiorników to właśnie plazmy są najlepsze w odwzorowywaniu koloru czarnego. Technologia w nich zastosowana zapewnia wysoki kontrast (różnicę pomiędzy najjaśniejszymi i najciemniejszymi punktami na ekranie), co owocuje wysokim poziomem oddania szczegółów podczas oglądania. Ocena jakości obrazu w telewizorach plazmowych wypada zatem wyjątkowo dobrze. Urządzenia te zadowolą przede wszystkim zwolenników oglądania filmów w dużym formacie (najmniejsza przekątna telewizora plazmowego to 32”) oraz fanów rozgrywek sportowych. Kolejną bowiem zaletą telewizorów plazmowych jest ich bardzo krótki czas reakcji (na poziomie 0,001 ms) jeśli chodzi o szybkie zmiany obrazu. Przykładowo – część telewizorów LCD nie radzi sobie z szybko zmieniającymi się obrazami dając efekt smużenia, natomiast plazmy nie mają z tym najmniejszego problemu. Oglądanie na nich filmów akcji będzie zatem czystą przyjemnością.

Parametrem telewizorów plazmowych, który może zainteresować zwłaszcza osoby posiadające dzieci, jest ich wytrzymałość. Szkło użyte do pokrycia ekranu cechuje się dużą odpornością na urazy mechaniczne, dzięki czemu nawet po upadku nie powinno się z nim nic stać.

Plazmy posiadają też zaletę, która w niektórych przypadkach może się okazać bardzo znacząca, a mianowicie zapewnienie możliwości oglądania akcji na ekranie praktycznie z każdego miejsca w pomieszczeniu, bez utraty jakości obrazu. Dobry kąt widzenia, czyli około 170-180o, może się liczyć zwłaszcza w przypadku, w którym domowników jest więcej.

Jak duży telewizor plazmowy wybrać?

Przekątne telewizorów plazmowych wynoszą od 32” do 106”. Technologia Plasma Digital Display sprawdza się najlepiej na dużych ekranach i w zasadzie dopiero od przekątnej 32” można w pełni docenić jej wpływ na jakość oglądania. Wielkość wybranego telewizora powinna być też dostosowana do rozmiarów pokoju, w jakim chcemy go ustawić. Niekorzystnym jest, by do małych pomieszczeń kupować zbyt duże odbiorniki, gdyż po pierwsze mogą one przytłaczać wnętrze i domowników, a po drugie zalecana odległość podczas oglądania od odbiornika powinna wynosić trzykrotność jego wysokości, co nie będzie możliwe do osiągnięcia. Dlatego też należy zwrócić uwagę, jak zaaranżowany jest nasz salon, by w przypadku, w którym decydujemy się na przykład na przekątną 42”, możliwe było ustawienie kanapy w odpowiedniej, zdrowej dla naszych oczu odległości.

Jaka powinna być rozdzielczość telewizora plazmowego?

Im większa rozdzielczość ekranu w telewizorach plazmowych, tym bardziej szczegółowy obraz. Dwie najpopularniejsze rozdzielczości to tzw. HD Ready i Full HD – przystosowane do odbioru sygnału z satelity i przez kable cyfrowe. Która rozdzielczość jest lepsza? Full HD to rozdzielczość w obecnej chwili najwyższa, wynosząca 1920 x 1080 pikseli. W związku z rozpowszechnianiem się telewizji cyfrowej warto zainwestować w telewizor plazmowy o większej rozdzielczości. Rosnąca popularność formatu Blu-Ray też sugerowałaby zainwestowanie w najlepszą z możliwych rozdzielczości, która pozwoli w pełni cieszyć nową technologią. Dla osób, które będą oglądać raczej tradycyjną telewizję, parametr ten nie ma jednak aż tak dużego znaczenia, co oznacza też, że cena, za jaką nabędziemy odbiornik, możebyć niższa.

Co to jest częstotliwość odświeżania?

Ważną dla wielbicieli szybkich akcji jest częstotliwość odświeżania obrazu, czyli wyrażana w Herzach wielkość oznaczająca ilość klatek wyświetlanych na ekranie w ciągu sekundy – im parametr ten wyższy, tym wyświetlany obraz jest płynniejszy. Warto zaznaczyć, że do wystarczającą dla oka ludzkiego, a co za tym idzie zapewniającą komfortowe oglądanie, jest częstotliwość 100 Hz.

Jakie wejścia powinny posiadać telewizory plazmowe?

HDMI to rodzaj wejścia cyfrowego, które pozwala na przesył sygnału audio i dźwiękowego w najlepszej jakości. Złącze to umożliwi między innymi oglądanie filmów za pomocą odtwarzacza Blu-Ray w rozdzielczości HDTV. Dobrze jest, by telewizor posiadał więcej niż jedno wejście HDMI.

DVI to złącze cyfrowe, dzięki któremu do telewizora można podłączyć komputer, SCART pozwala na współpracę telewizora z odtwarzaczem DVD, natomiast Euro pozwala na podłączenie urządzeń analogowych (np. video).

Ceny i producenci telewizorów plazmowych

Po zapoznaniu się z najważniejszymi danymi technicznymi możemy śmiało wybrać model telewizora plazmowego odpowiedni dla nas. Ocenę jakości zakupionego sprzętu podniesie bez wątpienia możliwość dostosowania go do pojawiających się możliwości technicznych.

Ceny telewizorów plazmowych kształtują się w okolicy 3000 zł i mogą oczywiście wynieść znacznie więcej – ceny różnią się bowiem od siebie w zależności od wymiarów i parametrów poszczególnych modeli telewizorów. Warto jednak zaznaczyć, że znani producenci, tacy jak: LG, Panasonic, Samsung czy Sharp posiadają szeroką ofertę urządzeń, które powinny zapewnić możliwość wyboru dla każdego użytkownika.

Tagi kategorii: plazma, plazmę, plazmowy telewizor
No-cache: 1.0796 s. (IBM5-fcgi)