zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone
Ranking uchwytów do nawigacji

Uchwyty do nawigacji

-70 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Uchwyty do nawigacji

O uchwytach do nawigacji

Uchwyty samochodowe GPS umożliwiają wygodną instalację urządzeń nawigacyjnych oraz zapewniają bezpieczeństwo ich użytkowania podczas jazdy. Kupując uchwyty samochodowe GPS warto zrobić porównanie ich cen oraz przyjrzeć się ocenie jakości najważniejszych parametrów. Dane techniczne określane przez producentów uchwytów samochodowych GPS są niezwykle istotne i powinny być brane pod uwagę podczas zakupu.

Parametry uchwytów do nawigacji

Najczęściej spotykane uchwyty GPS to te uniwersalne. Ze względu na możliwość regulacji, kompatybilne są one z większością urządzeń. Co równie ważne, uniwersalne uchwyty GPS mogą przytrzymywać nie tylko nawigacje, ale także telefony komórkowe, tablety, a nawet laptopy czy odtwarzacze DVD. Wszystko uzależnione jest od rozstawu ramion uchwytów samochodowych GPS i możliwości ich regulacji. W przypadku akcesoriów przeznaczonych do konkretnego modelu nawigacji, regulacja szerokości ramion jest niemożliwa.

Poszczególne uchwyty samochodowe GPS różnią się od siebie funkcjonalnością – istnieją standardowe uchwyty samochodowe GPS, które gwarantują stabilność urządzenia, a płaszczyzna ruchu ogranicza się do regulowania wysokości ekranu nawigacji w poziomie bądź pionie. Niektóre modele wyposażone są w regulowaną, usztywnianą część, zwaną gęsią szyją, która umożliwia większy zakres ruchu, a tym samym bardziej precyzyjne ustawienie urządzenia we wnętrzu uchwytu samochodowego GPS. Zastosowanie tego rozwiązania umożliwia regulację kąta pochylenia zamocowanego odbiornika.

Montaż uchwytów do nawigacji

Sposób montażu uchwytów samochodowych GPS może odbywać się na kilka różnych sposobów. Najbardziej popularne są akcesoria wyposażone w przyssawkę, którą mocuje się do przedniej szyby bądź kokpitu pojazdu. W ten sposób zapewniona jest dobra widoczność ekranu urządzenia. Kolejny, równie popularny sposób montażu, polega na przytwierdzeniu uchwytów samochodowych GPS za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. W zestawach uchwytów samochodowych GPS przytwierdzanych za pomocą taśmy zazwyczaj znajduje się zapasowa taśma. Istnieje także trzeci sposób, który polega na przykręcaniu całego systemu mocującego nawigację GPS do kokpitu. Zazwyczaj tego typu akcesoria wyposażone są w podstawkę, która przytwierdzana jest do stabilnego podłoża za pomocą śrubki.

Uchwyty samochodowe GPS obejmują także akcesoria, które przeznaczone są do instalacji nawigacji na innych pojazdach, takich jak na przykład rower, motocykl bądź łódź. W przypadku uchwytów GPS z możliwością montażu na kierownicy rowerowej bądź motocyklowej, w zestawie dostępne są tak zwane obejmy, które umożliwiają trwałą i stabilną instalację urządzenia wewnątrz uchwytu. Stabilizacja jest w tym wypadku niezwykle istotna – nawigacja jest bowiem narażona na ciągłe wstrząsy związane z przemieszczaniem się pojazdu.

Osobną grupą uchwytów GPS stanowią tak zwane akcesoria morskie – charakteryzują się one wodoodporną obudową oraz możliwością montażu na łodziach. Tego typu oprzyrządowanie może występować jako wodoszczelne etui, które charakteryzuje się określonymi parametrami dotyczącymi wielkości wyświetlacza nawigacji, bądź uchwyt przeznaczony do instalacji na kokpicie bądź desce rozdzielczej.

Ceny i producenci uchwytów do nawigacji

Uchwyty samochodowe GPS charakteryzują się niezwykłą użytecznością. Kupując je zwiększa się komfort użytkowania nawigacji. Na rynku dostępne są przede wszystkim uchwyty samochodowe GPS wykonane z tworzywa sztucznego. Plastikowa konstrukcja zapewnia bowiem odpowiednią stabilność oraz precyzję montażu wszelkiego rodzaju urządzeń.

Najtańsze uchwyty samochodowe GPS można kupić w średniej cenie 10 złotych. Są to jednak akcesoria, które charakteryzują się niskimi parametrami i słabszą jakością. W przypadku dobrych jakościowo sprzętów, ich cena jest adekwatnie wyższa i może wynosić nawet kilkaset złotych.

Wśród najbardziej popularnych producentów uchwytów samochodowych GPS znajdują się przede wszystkim firmy zajmujące się konstruowaniem nawigacji GPS. Do najbardziej popularnych z nich zalicza się między innymi: TomTom, Bluestar, Hama, Garmin, Trimble, Archos, Becker, Global Technology, Holux, MIO, Omega, Nokia bądź NavRoad.

Tagi kategorii: GPS samochodowe Uchwyty, gps uchwyty, do gps uchwyty
^
No-cache: 0.6503 s. (IBM5-fcgi-1)