zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking etui GSM

Etui GSM

-150 779 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Etui GSM

O Pokrowcach i kaburach do telefonów

Pokrowce i kabury do telefonów są niezbędnym i często niedocenianym zabezpieczeniem dla telefonów komórkowych. Bez nich narażone są one na liczne uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też nie warto pozostawiać swojego ulubionego sprzętu bez zabezpieczenia i należy zaopatrzyć się w odpowiedni pokrowiec. W tym celu powinno się porównać parametry poszczególnych pokrowców, porównać ich ceny i wykonanie, a następnie dopasować taki, który idealnie pasuje do potrzeb kupującego.

Jak wybrać dobry pokrowiec?

Wybór pokrowca na telefon zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i upodobań jego użytkownika. Przede wszystkim należy dowiedzieć się jednak, czy wybrany model pokrowca jest w dostępny w odpowiednim rozmiarze. W tym celu można porównać go z oryginalnym pokrowcem przygotowanym przez producenta. Należy również pamiętać, że pokrowiec powinien pasować do charakteru właściciela, jego stylu życia oraz wykonywanej przez niego pracy. Kolorowe, silikonowe pokrowce kompletnie nie pasują do eleganckich biznesmenów w garniturach. Z kolei osoby aktywne powinny zaopatrzyć się w pokrowce odporne na wszelkie wstrząsy, upadki oraz niekorzystne warunki pogodowe.

Typy pokrowców do telefonów

Najbardziej trwałym i najbezpieczniejszym rodzajem zabezpieczenia na telefon komórkowy jest kabura. Jak jej nazwa wskazuje, przypina się ją zwykle do paska lub szlufek spodni. Kabury są raczej masywne i twarde, dlatego nie są przeznaczone do noszenia w torebce. Tworzone są przede wszystkim dla klasycznych, dużych modeli telefonów. Ze względów praktycznych jest to najczęściej wybierany przez mężczyzn typ pokrowca na telefon.

Futerał jest nieco zbliżony wyglądem do kabury. Można w nim umieścić telefon na stałe, bez konieczności wyjmowania go na czas używania. Zwykle w celu skorzystania z telefonu wystarczy podnieść lub odpiąć skórzaną klapkę, zakrywającą część urządzenia. Futerały są solidne i zapewniają dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a nawet upadkami. Ich największą wadą jest fakt, że nie są stworzone dla telefonów typu slide (z rozsuwaną klawiaturą) oraz urządzeń z klapką.

Etui to najcieńszy i najlżejszy typ pokrowca na telefon. Jest on szczególnie popularny wśród pań, które lubią nosić telefony w poręcznych woreczkach i wsuwkach, które są miękkie i mają rozmaite wzory i kolory. Etui dobrze chronią przez zadrapaniami, nie dają jednak takiej ochrony jak kabury i futerały. Idealnie nadają się do wszystkich typów telefonów, zarówno dotykowych, jak i klasycznych.

Materiały na pokrowce do telefonów

Typ materiału na pokrowiec zależy przede wszystkim od jego rodzaju. Kabury i futerały są zwykle wykonane z skóry naturalnej lub sztucznej. Dzięki temu są one elastyczne, wytrzymałe i nieprzemakalne. Z kolei miękkie etui na telefon powstają głównie z mikrofibry i materiałów syntetycznych. Nie są one tak odporne jak skóra, z kolei są delikatne i miłe w dotyku, a w dodatku istnieje możliwość tworzenia na nich różnych wzorów, atrakcyjnych dla damskiej części użytkowników telefonów komórkowych. Etui typu woreczki i wsuwki mogą również być wykonane z różnokolorowej wełny.

Pokrowiec a model telefonu

Wiele firm oferuje swoim klientom specjalne pokrowce dopasowane wyłącznie do danego modelu telefonu komórkowego. Istnieją między innymi pokrowce typu bumper, czyli silikonowe lub gumowe zabezpieczenia boków i tyłów urządzenia, przeznaczone dla iPhone’ów. Podobne rozwiązania oferują także tacy producenci jak BlackBerry, HTC, Nokia czy Samsung.

Ceny i producenci pokrowców do telefonów

Najtańsze, cienkie etui na telefony komórkowe można kupić już za kilka złotych. Warto jednak przemyśleć taki zakup i przeznaczyć nieco więcej pieniędzy, by odpowiednio zabezpieczyć swój telefon. Najdroższe, wysokiej jakości kabury i futerały kosztują nawet około tysiąca złotych.

Najpopularniejsi producenci pokrowców do telefonów to między innymi: Hama, Krussel, Nokia, Puro, SOX, Brando, Forcell czy Ego.

Tagi kategorii: do pokrowiec telefonu, do pokrowce telefonu, do pokrowce telefonów
^
No-cache: 1.7961 s. (IBM5-fcgi-2)