zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone

Faksy i telefaksy

-22 produkty
Filtruj
Sortuj

Faksy i telefaksy

O faksach i telefaksach

Faksy i telefaksy to urządzenia pozwalające na przesyłanie tekstu, fotografii czy rysunków za pośrednictwem linii telefonicznej. Obecnie, w czasach komunikacji internetowej, urządzenia te nie cieszą się już zbyt dużą popularnością wśród użytkowników. Jednak wiele osób nadal używa telefaksów, do których działania nie jest wymagane stałe łącze internetowe. Jakie modele obecnie są najlepsze?

Więcej o faksach i telefaksach

Podstawowym parametrem, jaki powinno się wziąć pod uwagę wybierając to urządzenie jest jakość wydruku, która zazwyczaj idzie w parze z jego metodą. Wyróżnia się faksy i telefaksy, wykorzystujące metody: termiczną, termotransferową, atramentową oraz laserową. Pierwsza z nich (termiczna) oferuje najgorszą jakość wydruku, a co za tym idzie brak możliwości archiwizacji dokumentów. Jednak zaletą tych modeli jest ich niska cena. Jeśli komuś zależy na lepszej jakości wydruku, powinien zdecydować się na urządzenie, które drukuje metodą termotransferową lub jeszcze lepszą: laserową. Dla niektórych, wadą tych modeli mogą okazać się dość duże koszty eksploatacyjne. Należy jednak pamiętać, że tonery do tych urządzeń są dużo wydajniejsze od tych używanych w modelach termicznych, a co za tym idzie poniesiony nakład pieniężny zazwyczaj się zwraca. Jeśli chodzi o telefaksy atramentowe, to one także pozwalają na wydruk dobrej jakości, jednak ich tonery takich są dużo mniej wydajne.

Decydując się na kupno faksu i telefaksu warto także zwrócić uwagę na pojemność zasobnika na papier. Oczywiście, im jest ona większa, tym lepiej, dlatego zdecydować się na te z pojemnością co najmniej 30 stron. Urządzenia wykorzystujące metodę termiczną wykorzystują papier na rolkach – w takim przypadku najlepiej zdecydować się na modele posiadające podajnik na dokumenty (dzięki temu można uniknąć stałego dokładania kartek). Warto także wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje faksów i telefaksów, takie jak np. opcja wysyłania dokumentów do wielu odbiorców czy odbierania ich bezpośrednio do pamięci urządzenia. Ponadto, osoby chcące przenosić urządzenie, powinny zdecydować się na modele zasilane bateriami bądź akumulatorem, natomiast ci, którzy posiadają stałe miejsce przeznaczone na ten sprzęt, mogą wybrać telefaksy podłączane do gniazdka.

Najpopularniejsi producenci faksów i telefaksów to m.in. Philips, Brothe, Canon czy Sharp. Ceny ich urządzeń wynoszą od około 350 zł do 4 000 zł (modele połączone z drukarką, skanerem i kopiarką).

Tagi kategorii: faks, telefaks, faksy
^
No-cache: 0.4161 s. (IBM5-fcgi-1)