zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking krótkofalówek, radiotelefonów

Krótkofalówki, radiotelefony

-72 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Krótkofalówki, radiotelefony

O krótkofalówkach i radiotelefonach

Mimo, że komunikacja na dłuższe odległości jest już niemal w pełni zdominowana przez telefony komórkowe, to nadal nie brak osób, które wykorzystują krótkofalówki i radiotelefony. Są to pracownicy takich służb jak policja, straż miejska czy służba leśna, ale też liczni hobbyści. I o ile pierwsze z grup nie mają wpływu na to, jakie krótkofalówki są w ich posiadaniu, o tyle w przypadku drugich warto przed zakupem zainteresować się dokładnymi danymi technicznymi konkretnych sprzętów i ich ocenami jakości.

Krótkofalówki i radiotelefony – jak je kupować?

Pierwszą rzeczą, jaką należy się zainteresować kupując krótkofalówki i radiotelefony, jest ich obudowa. Powinna być ona wykonana z mocnego tworzywa sztucznego i posiadać gumowe elementy podnoszące jej szczelność oraz zapobiegające wyślizgiwaniu się sprzętu z dłoni. Kolejna kwestia to antena. Im będzie ona dłuższa, tym zasięg całego urządzenia będzie zazwyczaj większy. Na sporą uwagę zasługuje też akumulator. W krótkofalówkach dla amatorów ma on zazwyczaj pojemność od 500 mAh do 800 mAh, zaś w sprzętach profesjonalnych wartość ta waha się od 1 000 mAh do 2 000 mAh. Najwyższa z wymienionych wartości pozwala na ośmiogodzinną, nieprzerwaną pracę produktu.

Producenci krótkofalówek i radiotelefonów, którzy obecnie są najpopularniejszymi na rynku, to takie firmy jak; Audioline, Intek, Motorola, Switel, Topcom, Garmin, Kenwood, Maxcom, Mresident, Cobra, DTW, Brondi. Ich produkty kosztują średnio od około 90 zł do około 2 000 zł.

Tagi kategorii: radiotelefon, radio telefony, radiotelefony
^
Cache: 0.0201 s. (IBM5-fcgi-1)