zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking ładowarek samochodowych

Ładowarki samochodowe

-623 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Ładowarki samochodowe

O Ładowarkach samochodowych

Ładowarki samochodowe to niezwykle praktyczne urządzenia, które umożliwiają ładowanie podczas podróży różnych mobilnych sprzętów. Kupując ładowarki samochodowe należy zadbać, by były one kompatybilne z określonym sprzętem elektronicznym, a także z odpowiednimi wejściami w aucie. Aby zakup był w pełni satysfakcjonujący, warto zrobić porównanie cen ładowarek samochodowych. Przyglądając się przed zakupem cenom i parametrom łatwiej będzie o dokonanie właściwego wyboru.

Rodzaje ładowarek samochodowych

Zazwyczaj ładowarki samochodowe wyposażone są we wtyk pasujący do gniazda zapalniczki samochodowej, co umożliwia komfortowe pobieranie energii niezbędnej w procesie ładowania rozmaitych urządzeń. Co ważne, podłączając ładowarkę do gniazdka zapalniczki, możliwe jest nie tylko ładowanie w przypadku niskiego poziomu baterii, ale też ciągłe podtrzymywanie ich w stanie gotowości. W ten sposób działają między innymi ładowarki samochodowe, które pełnią jednocześnie funkcję uchwytu na telefon.

Jeśli chodzi o drugi koniec kabla ładowarek, producenci najczęściej wyposażają go w uniwersalne interfejsy USB bądź microUSB. Pasują one do większości sprzętów mobilnych, takich jak telefony komórkowe, aparaty fotograficzne bądź nawigacje samochodowe. Wystarczy więc kupić jedną ładowarkę, a naładowanie kilku rodzajów urządzeń nie będzie problemem.

Kupując ładowarki samochodowe należy też wziąć pod uwagę maksymalne napięcie, jakim charakteryzuje się przeznaczone do ładowania urządzenie. Przede wszystkim ważne jest, by stosować się do zaleceń producenta o nieprzekraczaniu dopuszczalnych norm, gdyż może dojść do spięcia powodującego awarię zarówno sprzętu, jak i ładowarki samochodowej. Najczęściej spotyka się urządzenia, których dopuszczalne napięcie wyjściowe wynosi 12 V/24 V.

Poszczególne ładowarki samochodowe różnią się od siebie zdolnością ładowania, czyli średnim czasem, który jest wymagany, by bateria została naładowana. Zależy on od rodzaju urządzenia – telefon komórkowy potrzebuje krótszej serii ładowania niż cyfrowy aparat fotograficzny czy nawigacja samochodowa.

W prawie wszystkich ładowarkach samochodowych proces ładowania sygnalizowany jest za pomocą specjalnej kontrolnej diody, która początkowo pali się na czerwono. Zapalenie się zielonej lampki oznajmia, iż ładowanie zostało zakończone i można bezpiecznie odłączyć urządzenie.

Należy również podkreślić, że niektóre ładowarki samochodowe wyposażone są w kilka kanałów umożliwiających równoczesne ładowanie większej ilości urządzeń. Najczęściej spotykane są podwójne wejścia USB lub microUSB.

Ceny i producenci ładowarek samochodowych

Przed zakupem ładowarek samochodowych warto zapoznać się z najważniejszymi danymi technicznymi, które producenci zazwyczaj umieszczają na opakowaniu. Wyeliminuje to ryzyko zakupu urządzenia niekompatybilnego z wejściem obecnym w samochodzie lub w telefonie czy nawigacji GPS. By kupić odpowiednią ładowarkę samochodową, warto też przyjrzeć się ocenie jakości poszczególnych modeli.

Najlepsza jakość wiąże się ze stosunkowo wysoką ceną urządzenia – najbardziej wytrzymałe sprzęty można kupić po średniej cenie 150 złotych. Najtańsze ładowarki samochodowe to z kolei wydatek rzędu 5 złotych. Ich jakość będzie jednak z pewnością niższa od drogich ładowarek.

Jeśli zaś chodzi o producentów ładowarek samochodowych, to do najpopularniejszych z nich zalicza się takie firmy jak: 4World, Danitech, Global Technology, Hama, Samsung, Blackberry, Emporia, Motorola, Nokia, Gembird, Puro, Vivanco. Szeroka oferta tych firm pozwala na dokonanie zakupu idealnie dostosowanego do potrzeb użytkownika.

Tagi kategorii: ładowarka samochodowa, do ładowarka samochodu, do ładowarki samochodu
^
No-cache: 0.9218 s. (IBM5-fcgi-2)