zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking obudów telefonów

Obudowy telefonów

-148 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Obudowy telefonów

O obudowach telefonów

Telefony komórkowe mają niemal wszyscy dorośli Polacy. Poszczególne ich modele różnią się od siebie funkcjonalnościami, ale też wyglądem. Patrząc na komórki pierwsze, co rzuca się w oczy, to obudowy telefonów. Są one bardzo różne – od tradycyjnych, po te z otwieraną klapką czy rozsuwane. Gdy więc kupuje się telefon komórkowy powstaje pytanie: jakie obudowy telefonów kupić? Które z nich mają najlepsze parametry, a przez to liczne zalety? Aby dokonać dobrej oceny jakości należy zainteresować się tak danymi technicznymi, jak i cenami, które sprawdzi się robiąc porównanie cen obudów telefonów.

Obudowy telefonów typu candybar

Klasyczne obudowy telefonów, które mają kształt prostopadłościanów, zwane są candybar (z ang. - baton). Nie posiadają one żadnych elementów ruchomych, a przednia ich część przeznaczona jest na niewielki ekran i klawiaturę bądź, w przypadku modeli wyposażonych w ekran dotykowy, w sam ekran. Ten rodzaj obudów telefonów jest najbardziej tradycyjnym, a przez to najchętniej wybieranym przez użytkowników. Zalety telefonów z obudowami candybar to łatwość w obsłudze i znaczna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Obudowy telefonów typu clamshell

Telefony z klapką posiadają tak zwane obudowy clamshell (z ang. - muszla). Ich budowa oparta jest na dwóch elementach połączonych ze sobą zawiasem, za pomocą którego składa i rozkłada się obudowę telefonu. Pierwsza część takiej obudowy przeznaczona jest na wyświetlacz, zaś druga – na klawiaturę. Często też takie telefony posiadają dwa ekrany – główny (wewnętrzny) i mniejszy (zewnętrzny), pełniący funkcję pomocniczą. Ekran zewnętrzny poinformuje na przykład o tym, kto dzwoni, bez potrzeby otwierania klapki. Obudowy telefonów clamshell są zazwyczaj mniejsze od tych typu candybar. Trzeba jednak uważać, by w wyniku upuszczenia ich nie doszło do uszkodzenia połączeń poszczególnych części.

Obudowy telefonów typu slider

Rozsuwane obudowy telefonów noszą nazwę slider (z ang. - przesuwać). W ich skład wchodzą dwie części, które połączone są ze sobą na prowadnicach umożliwiających przesuwanie. Pierwsza, wierzchnia część takich obudów zajmowana jest przez wyświetlacz oraz przyciski zapewniające dostęp do podstawowych funkcji (dzwonienie, przeglądanie menu etc.), zaś drugi, rozsuwany element zawiera klawiaturę numeryczną bądź pełną klawiaturę typu QWERTY, z pomocą któerej zyskuje się dostęp do wszystkich funkcji telefonu. Slidery wyróżniają się obecnością dużego wyświetlacza, dość małą długością i sporą grubością.

Pozostałe obudowy telefonów

Powyższe obudowy telefonów należą do najpopularniejszych. Jednak producenci, chcąc zdobywać coraz to nowych klientów, produkują także bardziej nietypowe obudowy telefonów. Znajduje się wśród nich między innymi obudowa typu twist, w której dolna część obraca się wokół osi OY.

Wariacją na temat obudowy slider są natomiast obudowy telefonów double-slider. Są one rozsuwane dwustronnie i zazwyczaj po jednej stronie znajduje się klawiatura, natomiast po drugiej – przyciski służące do sterowania odtwarzaczem muzycznym. Jakiś czas temu dość popularna była też obudowa flip-keyboard. Znajduje się w niej otwierana klawiatura w formie klapki. Zamknięta obudowa posiada klawiaturę numeryczną, zaś otwarta – klawiaturę QWERTY. Ostatnia z częściej spotykanych obudów telefonów to z kolei swivel. Część tej obudowy obraca się w osi OZ (kręci się dookoła jednego punktu).

Ceny i producenci obudów telefonów

Nikogo nie dziwi chyba fakt, że producenci obudów telefonów to najczęściej firmy, które firmują całe telefony. Znajdują się więc wśród nich takie marki jak: Nokia, Motorola, Apple, Samsunk, Sony Ericcson czy BlackBerry, ale też mniej znane firmy, czyli Pixmania czy TF1. Ich obudowy telefonów różnią się tak pod względem rodzaju, jak i designu (nadrukowanych zdobień, kolorystyki itp.).

Ceny obudów telefonów nie są bardzo wysokie. Najtańsze obudowy telefonów (całe bądź tylko przednią lub tylną część) kupi się za mniej niż 10 zł. Mają one bardzo podstawowe parametry więc może się zdarzyć, że nie ochronią one telefonu podczas upadku w odpowiedni sposób. Z kolei zakup najdroższych obudów telefonów to wydatek rzędu prawie 400 zł. Ze względu na te znaczne różnice cen, zanim kupi się obudowy telefonów dobrze jest zrobić dokładne porównanie cen.

Tagi kategorii: obudowy telefoniczne, obudowa telefoniczna, do komórki obudowa
^
No-cache: 1.0666 s. (IBM5-fcgi-2)