zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking perfum damskich

Perfumy damskie

-7 012 produkty
Filtruj
Sortuj
CrystalineDouglas.plPerfumeria.plTagomago.pl
Zobacz następne

Perfumy damskie

O perfumach damskich

Wybór odpowiednich perfum damskich to decyzja trudniejsza niż dopasowanie sukienki. Zapach stanowić może naszą wizytówkę, a ponieważ działa bezpośrednio na zmysły wybór tego, który współgra z naszym charakterem i po prostu do nas pasuje, jest bardzo ważny. Różnorodność perfum damskich jest tak duża, że przed zakupem najlepiej sprawdzić, jakie wrażenia wywołują na nas dane nuty zapachowe. Ponieważ perfumy damskie mogą kosztować bardzo dużo najlepiej przed zakupem zrobić porównanie cen.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem perfum damskich?

Kupując perfumy damskie należy przede wszystkim pamiętać, że określenie perfumy jest używane potocznie. Perfumy bowiem to tak naprawdę bardzo trwała i jednocześnie droga mikstura, która zawiera olejki zapachowe w bardzo dużym stężeniu, ok. 15-30%, a nawet 30-40% rozpuszczonych w 90-96-procentowym alkoholu. Prawdziwe perfumy to towar niezwykle luksusowy.

Spotkać się też można z określeniem woda perfumowana, które odnosi się do większości produktów na półkach perfumerii. Woda perfumowana zawiera 10-15% olejków zapachowych i 80-90-procentowy alkohol. Najmniej skoncentrowany zapach znajdziemy w wodach perfumowanych, w których olejki zajmują 5-10% objętości flakonu. Wody kolońskie zaś, zawierają 3-5% olejków zapachowych.

Rodzaje kompozycji zapachowych perfum

By jak najbardziej ułatwić klientom poruszanie się po bogatej ofercie zapachowej, producenci najczęściej tworzą zapachy, które można przypisać do określonej grupy zapachowej. Perfumy należące do danej grupy najczęściej zawierają podobne składniki i nuty zapachowe, dzięki czemu wybór tych, które nam się podobają, powinien okazać się łatwiejszy. Najczęściej wyróżnia się zapachy orientalne, kwiatowe, cytrusowe, owocowe, szyprowe, zielone, drzewne a nawet skórzane i wodne.

Zapachy kwiatowe najczęściej będą zawierały takie nuty jak jaśmin, róża, fiołek. Zapachy kwiatowe uważane są za najbardziej kobiece, dlatego obecne są w większości perfum.

Zapachy orientalne są ciepłe i otulające. Określane są też jako ambrowe. Najczęściej zawierają sporo tzw. nut animalnych, czyli olejków zapachowych pochodzenia zwierzęcego, na przykład piżmo. Często znajdziemy w nich też mieszanki korzenne: cynamon, wanilię. Są one zdecydowanie cięższe od innych zapachów, dlatego zazwyczaj poleca się je na wieczór.

Z kolei perfumy cytrusowe są lekkie i odświeżające. Zawierają nuty cytryny, pomarańczy, bergamotki. Najczęściej występują w perfumach określanych jako zapachy sportowe.

Oprócz cytrusowych wyróżnić też można zapachy owocowe. Są one najczęściej mniej orzeźwiające niż cytrusowe i bliżej im do zapachów kwiatowych. Perfumy o nutach owocowych są słodkie i dziewczęce, zawierają olejki z tłoczonych na zimno owoców, na przykład mandarynki.

Interesującą grupę zapachów stanowią te określane mianem szyprowych. Ich głównym składnikiem jest mech dębowy, często też spotka się domieszki żywicy czy paczuli. Zapachy szyprowe przez ciężkie nuty mchu są najczęściej bardzo intrygujące i zmysłowe.

Zapachy drzewne to najczęściej te zawierające paczulę, cedr, drzewo sandałowe czy też wetiwer. Dawniej tego typu olejki stosowane były głównie w zapachach męskich, obecnie coraz częściej wykorzystywane są też w perfumach damskich. Zwłaszcza drzewo sandałowe dodaje zapachom głębi i ciepła.

Zapachy określane jako zielone zawierają nuty traw i liści, zaś te wodne mają kojarzyć się z czystością i chłodem, sprawdzą się więc idealnie latem, będą też pasować energicznym kobietom.

Należy pamiętać, że zapachy mogą występować też w mieszankach. Możemy zatem spotkać zapachy kwiatowo-owocowe, kwiatowo-szyprowe, cytrusowo-drzewne i wiele innych. Inwencja twórców perfum jest praktycznie nieograniczona.

Rodzaje opakowań perfum damskich

Wybór odpowiedniego zapachu jest też ułatwiany przez kolorystykę flakonu, gdyż producenci podpowiadają jakiego zapachu się spodziewać wykonując opakowania w określonym kolorze. Przykładowo jeśli poszukujemy zapachów kwiatowych powinniśmy sięgać po flakony różowe i fioletowe. Zapachy lekkie i orzeźwiające będą się znajdować w buteleczkach zielonych, błękitnych, półprzezroczystych. Energiczne wonie znajdziemy zwracając uwagę na kolory pomarańczowe, zaś aromaty orientalne i ciężkie najczęściej producenci opakowują w buteleczki czerwone, brązowe, a nawet czarne.

Pojemność flakonów, ceny i producenci perfum

By nie rozczarować się zakupionymi perfumami lepiej, jeśli dany zapach wybieramy po raz pierwszy, zdecydować się na mniejsze flakony, na przykład o pojemności 30 ml, dzięki czemu jeśli zapach nie będzie nam w pełni odpowiadał, wtedy szybko będziemy mogli zmienić go na inny. Dostępne są też mniejsze flakony, na przykład 15 ml, które sprawdzą się dobrze w podróży. Do wyboru mamy też flakony o pojemności 50 ml, 75 ml i 100 ml oraz większe.

Oczywiście od wielkości flakonu zależą też ceny perfum. Im większa pojemność, tym więcej będziemy musieli zapłacić. Drożej też będą nas kosztować ulubione zapachy produkowane przez Chanel czy Giorgio Armani. Nieco niższe ceny perfum oferują na przykład Hugo Boss czy marki sportowe, takie jak Puma czy Adidas. Zazwyczaj też przystępniejsze dla naszej kieszeni będą wody toaletowe, o mniejszej zawartości olejków niż wody perfumowane.

Tagi kategorii: damskie Perfumy, damskie nowości perfumy, damskie oryginalne perfumy
^
No-cache: 0.5117 s. (IBM5-fcgi-2)