zamknij
Producent
Pokaż tylko
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking biurek dla dzieci

Biurka dla dzieci

-68 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Biurka dla dzieci

O biurkach dla dzieci

W życiu każdego dziecka są określony momenty, kiedy zmianie musi ulec wystrój i funkcjonalność jego pokoju. Jedną z takich chwil jest pójście dziecka do szkoły. Pokój dla ucznia wymaga odpowiedniego przygotowania, a niewątpliwie jego nieodzownym elementem jest biurko służące do nauki czy wykonywania różnego rodzaju prac technicznych i plastycznych.

Rodzaje biurek

Biurka mogą być wykonane z różnych materiałów, mogą też mieć zróżnicowane formy, wiele kolorów, nadruki i inne ozdoby. W zestawie z biurkami mogą znajdować się kontenerki na zeszyty i materiały piśmiennicze, zintegrowane szafki lub półki, elementy pozwalające na wygodne korzystanie z komputera stacjonarnego czy też specjalne nadbudówki i dostawki nad biurko, zapewniające dodatkowe miejsce do przechowywania książek i zeszytów oraz różnego rodzaju drobiazgów, pamiątek i ozdób.

Ze względu na materiał, z jakiego biurko wykonano wyróżniamy:

  • biurka drewniane,
  • biurka z płyty MDF,
  • biurka metalowe,
  • biurka z tworzywa sztucznego,
  • biurka szklane.

Biurka można też podzielić ze względu na to, dla dziecka w jakim wieku są przeznaczone:

  • biurko bez możliwości regulacji,
  • biurko z możliwością regulacji, rosnące razem z dzieckiem.

Z kolei ze względu na styl najprościej podzielić biurka na:

  • biurka tradycyjne,
  • biurka nowoczesne.

Parametry biurka dla ucznia

Biurko dla ucznia musi spełniać określone wymagania. Musi być nie tylko ładne, ale przede wszystkim komfortowe dla ucznia i bezpieczne dla jego organizmu, a w szczególności dla jego kręgosłupa. To oznacza, że biurko musi mieć dopasowaną do wzrostu dziecka wysokość. Jest to ściśle powiązane także z ergonomicznym fotelem obrotowym do siedzenia przy biurku. Dopiero krzesło wraz z biurkiem tworzą całość, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez dziecko. Wybierając biurko dla naszej pociechy warto zastanowić się nad takim z regulacją wysokości oraz kąta nachylenia blatu. Takie biurko bowiem będzie rosnąć razem z dzieckiem i posłuży mu przez długie lata. Wybierając taki model najlepiej wybrać ten w neutralnych kolorach i z uniwersalnymi dekoracjami, ponieważ upodobania dzieci wraz z wiekiem ulegają zmianie i uwielbiająca różowy kolor księżniczka za dwa lata może stać się miłośniczką czerni i mrocznych klimatów.

Tagi kategorii: Biurka dla dzieci, biurko dla dziecka, biurko do dzieciecego pokoju
^
No-cache: 0.4223 s. (IBM5-fcgi-2)