Biurka dla dzieci
zamknij
Pokaż tylko
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking biurek dla dzieci

Biurka dla dzieci

-122 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Biurka dla dzieci

Biurka dla dzieci

O biurkach dla dzieci

Wybór biurka dla dzieci jest niewątpliwie skomplikowany. Mebel te powinien być bowiem wygodny i odpowiedni do wzrostu dziecka, a także przyjazny i kolorowy, by nie odstraszał go od nauki. Dobrze dopasowane biurko zapewni dziecku komfort i pozwoli uniknąć problemów ze zdrowiem. Dlatego przed zakupem należy porównać parametry różnych rodzajów biurek, oferty producentów i przede wszystkim ceny mebli, a następnie wybrać ten model, który najbardziej odpowiada zarówno rodzicom, jak i dziecku.

Wymiary biurek dla dzieci

Idealne biurko dla dziecka powinno mieć szerokość co najmniej 120 cm, ponieważ tylko na takim zmieszczą się wszystkie potrzebne przybory szkolne oraz komputer. Pod biurkiem powinna znajdować się wolna przestrzeń dla nóg o szerokości minimum 70 cm. W przypadku dzieci warto zainwestować w tak zwane „rosnące biurko”, czyli mebel z regulowaną wysokością blatu. Dzięki temu rodzice będą mogli wygodnie dostosować biurko do wzrostu jego małego użytkownika.

Ważne, aby biurko było na tyle duże, by zawierało przynajmniej kilka szafek i półek. Dobrze, żeby szuflady miały praktyczne przegródki, dzięki którym będzie można łatwo posegregować przybory szkolne. Bardzo przydatne są również wszelkie segregatory oraz organizery na dokumenty, które umożliwią dziecku utrzymanie porządku.

Większość biurek dla dzieci jest przystosowana do komputera. Ważne, żeby była możliwość ustawienia monitora wyżej, w odległości około 1 metra od dziecka. Klawiatura zaś powinna znajdować się na wysuwanym blacie, a różnica między poziomami powinna wynosić co najmniej 10 cm.

Oświetlenie biurek dla dzieci

Najważniejszą kwestią w ustawianiu biurka dziecięcego jest dostęp do światła słonecznego. Osoba pracująca i pisząca na biurku nie może zasłaniać sobie światła ręką. Dlatego też biurko dziecka praworęcznego powinno być ustawione lewym bokiem do okna, a biurko dziecka leworęcznego – prawym. Nie powinno się ustawiać biurka tyłem do okna, ponieważ słońce odbijające się od monitora komputera stojącego na biurku może powodować przemęczenie oczu i w rezultacie nawet problemy ze wzrokiem.

Istotne jest również sztuczne oświetlenie miejsca do nauki. Lampka biurowa powinna znajdować się po lewej stronie przy biurku dziecka praworęcznego i po prawej przy biurku dziecka leworęcznego. Lampka powinna jak najbardziej przypominać światło naturalne i nie rzucać cienia, który przeszkadzałby w czytaniu czy pisaniu.

Kolor biurek dla dzieci

Należy pamiętać, że biurka dla dzieci to meble, z którego przede wszystkim korzystać będą mali użytkownicy. Dlatego też dziecko powinno mieć swobodę wyboru jeśli chodzi o kolor burka. Nic tak nie podnosi wartości dziecka jak świadomość, że miało swój wkład w aranżację pokoju. Należy zatem iść na kompromis między tym, czego dziecko chce, a wystrojem wnętrza.

Kolor biurka powinien być łagodny i pastelowy, aby nie rzucał się w oczy i nie odwracał uwagi od nauki. Biurko jest tylko tłem do innych, ważniejszych rzeczy, więc ostre i wyraźne kolory zniszczą efekt kącika do nauki. Żywe kolory co prawda stymulują aktywność dziecka, jednak nie sprzyjają skupieniu. Z kolei pastelowe barwy dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju, a także sprzyjają koncentracji w czasie nauki.

Biurko dla dziecka to zwykle zakup na dłuższy czas. Dlatego też należy zwrócić uwagę, by biurko było uniwersalne i pasowało zarówno dla dziecka młodszego, jak i starszego. Dobrym rozwiązaniem są z tego powodu biurka drewniane lub z materiałów imitujących drewno. Wyglądają poważnie i niezbyt kolorowo, jednak nie powodują konieczności zmiany biurka, kiedy dziecko zamieni się w nastolatka.

Ceny i producenci biurek dla dzieci

Ceny biurek dla dzieci są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od ich wykonania i materiałów, których do tego użyto. Najtańsze biurka wykonane z płyty laminowanej imitującej drewno kupi się za około 100 zł. Z kolei najdroższe biurka dla dzieci, zrobione z wysokiej klasy materiałów, to wydatek nawet ponad 3 tysięcy złotych.

Najbardziej znani producenci biurek dla dzieci to: Babybest, Baggi, Baggi Design, Meblocross, Meblopol oraz HABA.

Tagi kategorii: Biurka dla dzieci, biurko dla dziecka, biurko do dzieciecego pokoju
^
No-cache: 0.3997 s. (IBM5-fcgi-2)