zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking lalek
Zobacz następne

Lalki

O lalkach

Lalki to wierne przyjaciółki małych dziewczynek, towarzyszące im na co dzień, dlatego producenci oferują je w wielu rodzajach, dopasowanych do różnych gustów i potrzeb. Ceny lalek zależą od firmy je produkującej oraz od załączonych dodatków, a także od panującej w danym momencie mody. Podejmując decyzję o zakupie lalki poleca się również porównać ceny różnych modeli oraz przeczytać opisy dołączone do tych zabawek, w których znajdziemy między innymi ocenę jakości poszczególnych produktów.

Lalki Barbie

Od lat największą popularnością wśród małych dziewczynek cieszą się lalki Barbie, produkowane od ponad pięćdziesięciu lat przez firmę przez Mattel. Fenomen tej zabawki buduje możliwość dopasowywania do niej bardzo różnorodnych, specjalnie dla Barbie stworzonych, akcesoriów oraz to, że omawiana lalka może wcielać się w różne zawody. Do popularnych z nich należą Barbie-lekarka (w zestawie z akcesoriami medycznymi, jej atrybuty to stetoskop i kitel lekarski), dentystka, ratowniczka i weterynarz. Ceny takich zestawów kształtują się w przedziale 40-90 zł. Kto wie, może bawiąca się Barbie-lekarką mała dziewczyna zapragnie zostać w przyszłości lekarzem?

Bardzo lubiane wśród dziewczynek są też zestawy ze zwierzętami. Do wyboru są psy (również w nosidełkach), konie, koty i wiele innych. Ich ceny kształtują się w zależność od tego, czy w pakiecie jest lalka z gadżetami, czy same akcesoria. Za komplet zapłacimy od ok. 80 zł, a za same akcesoria, bez lalki – od ok. 20 zł. Duże powodzenie notują także akcesoria związane z wróżkami, syrenami czy sportem. Prócz lalki Barbie można kupić jeszcze lalkę Kena. Jego cena oscyluje w granicach ok. 50-60 zł.

Lalki Simba

Lalki firmy Simba nie są takie modne jak zabawki producenta Mattel, który reklamuje swoje zabawki w kanałach telewizyjnych dla dzieci czy czasopismach. Są natomiast równie jak one ciekawe i również można dokupić do nich ciekawe akcesoria, a ich największą zaletą w porównaniu z Barbie jest zdecydowanie niższa cena (ok. 18 zł).

Lalki interaktywne

Ważnym elementem podczas kupowania dziecku zabawki, jest jego interaktywność. Rodzice pragną, by pociecha od najmłodszych lat dobrze i sprawnie się rozwijała, a zabawki mogą w tym pomóc. Oferowane lalki interaktywne to niemowlaki, które mała dziewczynka może przebierać, kąpać, karmić itp. Lalki te sygnalizują swoje potrzeby np. płaczem. Ich ceny zaczynają się od 20 zł.

Serca małych dziewczynek podbiły lalki typu Baby born. Wiodąca marką tych interaktywnych lalek jest firma Zapf Creation. Cechują je nowoczesne wzory, dbałość o szczegóły, liczne funkcje dodatkowe (takie jak śpiewanie, płacz czy możliwość karmienia), a także możliwość doboru różnych akcesoriów. Ważna zaletą lalek Baby born jest to, że uczą one małe dziewczynki funkcji społecznych: empatii, opieki i odpowiedzialności. Ten rodzaj zabawek jest odpowiedni dla dzieci powyżej 3 lat. Lalki Baby born są dostępne w cenach od około 65 zł. Można także wybrać ich wersje mini, o cenach od ok. 15 zł.

Pacynki

Inny stopień interakcji posiada szmaciana pacynka. Ta prosta zabawka może być świetną propozycją na wspólnie spędzony czas dziecka i rodzica, gdyż pasować będzie na rękę tak starszych, jak i młodszych. Ilość pomysłów na zabawę nią jest nieograniczona. Ten typ zabawek idealnie nadaje się do stworzenia małego teatrzyku, w którym można wcielać się w role i odgrywać je z dzieckiem. Pacynka jest do nabycia od ok. 40 zł.

Lalki szmaciane

Ciekawą zabawką dla dziewczynek są też lalki szmaciane. Takimi zabawkami bawiły się niegdyś babcie, ale cały czas nie wyszły one z mody. Szmaciane laki są alternatywą dla różowych, słodkich w wyglądzie, plastikowych lalek. Są zrobione z miękkich materiałów, lekkich i poręcznych, przez co idealnie nadają się do przytulania. Są też łatwe do utrzymania w czystości, bowiem można je prać w pralce bez obaw o rozpadnięcie się. Ten typ lalek jest jednak stosunkowo mało popularny wśród dziewczynek, gdyż nie można ich przebierać, kąpać ani czesać (ich włosy są słabej jakości). Dlatego dokonując zakupu szmacianej laki trzeba uwzględnić preferencje dziecka i zastanowić się czy będzie ono wolało zabawkę bardziej wielofunkcyjną: z możliwością, kąpania, przebierania itp., czy raczej zabawkę służącą tylko do wożenia w wózeczku i przytulania.

Ceny lalek szmacianych nie są wysokie. Nabędziemy je już od ok. 17-20 zł.

Tagi kategorii: Lalki, lalka, do lalki zabawy
^
Cache: 0.0149 s. (IBM5-fcgi-2)