zamknij
Wybierz miasto
Sklep
Wybierz zaznaczone
Ranking zestawów mebli dla dzieci

Zestawy mebli dla dzieci

-100 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Zestawy mebli dla dzieci

O zestawie mebli dla dzieci

Zestawy mebli dla dzieci to odpowiedni zakup tak do małego, jak i do dużego pokoju dziecięcego. Gdy dziecko zaczyna wyrastać z wieku niemowlęcego, wtedy zaczyna potrzebować coraz więcej miejsca na zabawki, książeczki, ubranka i inne niezbędne mu rzeczy, które nie powinny być porozrzucane po całym domu, dlatego reorganizacja pokoju malucha jest niekiedy koniecznością. Powstają jednak pytania: Jakie zestawy mebli dla dzieci kupić? Jakie są ich najważniejsze parametry? Jak dokonać oceny ich jakości? Czy porównanie cen mebli dla dzieci jest konieczne?

Najważniejsze parametry zestawów mebli dla dzieci

Zestawy mebli dla dzieci mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, drewna lub płyty drewnopochodnej. Jednak bez względu na to, jakiego materiału użyto do ich produkcji, produkty te muszą być przede wszystkim bezpieczne, gdyż dziecko niekiedy przebywa w swoim pokoju bez obecności dorosłych. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnią zaokrąglone, wygładzone brzegi mebli, specjalne gumowe lub plastikowe nakładki na śruby użyte do skręcenia mebli, brak małych, luźno przymocowanych elementów, obecność poręczy przy schodkach i drabinach prowadzących na antresolę czy użycie w szafkach szyb z tworzywa sztucznego zamiast szklanych.

Aby zestawy mebli dla dzieci były jak najbardziej funkcjonalne muszą posiadać jak najwięcej półek i innego rodzaju schowków. Na ubrania najlepsze będą półki zamykane, na bieliznę czy drobne zabawki (kredki, małe autka, piłeczki etc.) – liczne szuflady mające różne wymiary, na większe zabawki – otwarte półki i półeczki.

Jeśli w skład kupionego zestawu mebli dla dzieci wchodzi łóżko to ważne jest, bo posiadało ono łatwodostępną skrzynię na pościel, którą już kilkuletnie dziecko będzie mogło samodzielnie schować. Dodatkowo, jeśli dziecko dopiero dopiero niedawno zaczęło sypiać na tradycyjnym łóżku, dobrze by było, by posiadało ono zabezpieczenia przed wypadnięciem malucha, które najczęściej przyjmują formę barierek.

Wszystkie powyższe parametry zestawów mebli dla dzieci są niezmiernie ważne, jednak dla dziecka bardziej istotne będzie to, czy jego meble są kolorowe bądź posiadają oryginalne kształty. Pamiętać trzeba, że każde dziecko, zwłaszcza to starsze, posiada indywidualne zainteresowania (np. określonymi bajkami czy zabawkami) i preferencje kolorystyczne, do których warto dostosować kupowane meble.

Rodzaje zestawów mebli dla dzieci

Podstawowy podział jeśli chodzi o zestawy mebli dla dzieci to ten na meble dla dziewczynek, dla chłopców, młodzieżowe i uniwersalne. W skład większości z nich wchodzi łóżko, komoda i szafa, a niekiedy także biurko. Spotykane są także zestawy mebli dla dzieci mające kształt meblościanki, a także zestawy, w skład których wchodzi antresola.

Zestawy mebli przeznaczonych typowo dla chłopców wyglądem nawiązują najczęściej do tematyki samochodów, piłki nożnej, samolotów lub rycerzy. Jeśli jednak nie wiążą się ściśle z tymi tematami, wtedy mają kolor niebieski.

Wśród zestawów mebli dla dziewczynek królują barwy różowe. Najczęstsze nawiązania tematyczne to księżniczki, zamki, syrenki, pszczółki etc. W pokojach dziewczynek spotykane są też baldachimy nad łóżkami.

Uniwersalne zestawy mebli dla dzieci mają kolory zielone, białe lub barwy drewna. Będą one świetnym rozwiązaniem, jeśli w pokoju mieszka i chłopczyk, i dziewczynka.

Zestawy mebli młodzieżowych mają kolory podobne do uniwersalnych, ale różnią się rodzajami mebli, które w ich skład wchodzą. Zazwyczaj będzie w nich mniej szuflad, ale za to znajdzie się tu biurko czy większa ilość szafek na książki.

Ceny i producenci mebli dla dzieci

Wśród firm produkujących zestawy mebli dla dzieci znajdą się tak te zajmujące się tylko tą kategorią mebli, jak i tworzące zarówno meble dla dzieci, jak i dla dorosłych. Popularni producenci zestawów mebli dla dzieci to: Klupś, Dig-Net, Meblar, GiB Meble, Meblopol, Szynaka, Tvilum, Idźczak, Jurek, Babybest, Baggi, Baby Vox, Bog-Fran i inne.

Ceny zestawów mebli dla dzieci najłatwiej sprawdzić robiąc porównanie cen mebli dla dzieci. Nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie są średnie ceny zestawów mebli dla dzieci, gdyż zależą one od rodzajów mebli wchodzących w skład danego zestawu, od oceny ich jakości oraz od wymiarów.

Tagi kategorii: dla dzieci mebli Zestawy, dla dzieci mebli zestaw, dla dziecka mebli zestaw
^
No-cache: 0.7634 s. (IBM5-fcgi-2)