Dom i wnętrze

Dom i wnętrze

O artykułach do domu i wnętrza

Dom i ogród należy do bardzo rozbudowanej kategorii, w której istnieje możliwość porównania cen bardzo różnorodnych produktów oraz ich parametrów i rodzajów. Warto rozważyć zalety i wady danego elementu domu lub ogrodu. Ocena jakości może okazać się kluczowym elementem podczas podejmowania decyzji dotyczącej tego, co kupić.

Materiały budowlane

Podczas budowy domu naturalne jest przeanalizowanie podkategorii materiały budowlane. Znajduja się w niej: chemia budowlana, dachy, drzwi, ogrodzenia, okna, schody i wiele innych produktów. Asortyment ten występuje w dużej rozpiętości cen. Drobne elementy (jak na przykład uszczelki) są dostępne w cenach od 20 groszy. Natomiast wiaty samochodowe o wysokiej ocenie jakości to koszt ponad 10 000 zł. Do popularnych producentów w kategorii materiały budowlane zalicza się między innymi firmy: Den Braven, Fakro, Redex, Roto czy Velux.

Częścią tej kategorii są też instalacje domowe, w tym: elektryka i jej akcesoria, klimatyzacja, wentylacja oraz instalacje bezpieczeństwa. Dodatkowo w kategorii tej można porównać ceny i parametry elementów ogrzewania i TV przemysłowej. Dla przykładu ceny popularnego klimatyzatora firmy MPM to koszt około 115 zł, a klimatyzatora LG – około 1300 zł.

Przeglądając materiały budowlane znajdziemy także akcesoria do grillowania oraz różnego rodzaju zabezpieczenia i preparaty antyszkodnikowe. Wśród tego asortymentu jest ogromna rozbieżność cenowa, która zależy między innymi od rodzaju artykułu, jego parametrów i gatunku użytych materiałów.

Meble i akcesoria

Ważnym elementem wyposażenia domu są meble. W tej podkategorii zawarte są informacje o cenach i rodzajach takich artykułów jak: elementy wykończenia mebli, meble do kuchni i jadalni, akcesoria do przedpokoju. Można także porwać ceny elektronarzędzi, maszyn i narzędzi budowlanych, narzędzi motoryzacyjnych, jak również akcesoriów do narzędzi (gwoździ, zszywek itp.). Cena wybranych artykułów jest mniejsza niż 100 zł, a górna grania cen wynosi powyżej 10 000 zł.

W podkategorii oświetlenie, możliwe jest porównanie cen i rodzajów akcesoriów do oświetlenia (abażury, żarówki czy klosze). Przykładowe ceny kloszy wynoszą około 20-30 zł. Dużo droższe są sprzęty nowoczesne, np. ceny designerskich lamp chromowanych wynoszą średnio od około 1300 zł.

Utrzymanie czystości

Częścią kategorii dom i ogród jest także dział utrzymanie czystości, w tym pojemniki na odpady, a także akcesoria do sprzątania (środki czystości i pielęgnacji mebli, środki do czyszczenia podłóg i dywanów, środki do dezynfekcji, środki do mycia naczyń etc.). Popularne są sprzęty do czyszczenia automatycznego, tzw. Karchery, które czyszczą przy użyciu wody pod dużym ciśnienie. Mogą one wyczyścić prawie każdą powierzchnię, także karoserię samochodową. Ich zaletą jest szybsza możliwość uporania się porządkami niż za pomocą tradycyjnych sprzętów (mop, szczotka itp). Do czołowych firm produkujących omawiane myjki ciśnieniowe zaliczają się: Bosch, Brabantia, Henkel, Karcher czy Splast.

Dom i wnętrze

1 362 168 produktów
Cache: 0.0501 s. (IBM5-fcgi)