zamknij
Szerokość
Wybierz zaznaczone
Ranking drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne

-638 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne

O Drzwiach zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne to drzwi wejściowe do domu bądź innego typu obiektu. Ważne jest więc, by ta pierwsza bariera była solidna, zapewniająca jak największą ochronę. Uzyskanie takiego efektu zapewni zakup nowoczesnych drzwi zewnętrznych. Kupując je trzeba koniecznie zainteresować się konkretnymi parametrami, takimi jak materiał, szerokość, jedno- bądź dwuskrzydłowość czy antywłamaniowość. Dodając do tego porównanie cen drzwi zewnętrznych wybierze się te, które będą najlepsze do danego typu budynku i miejsca, w którym jest on zlokalizowany.

Materiały używane do produkcji drzwi zewnętrznych

Najczęściej spotykane drzwi zewnętrzne to te wykonane z drewna bądź stali. Niekiedy też przy w konstrukcji spotyka się PVC, aluminium i włókien szklanych.

Drewniane drzwi zewnętrzne doceniane są zwłaszcza za tradycyjny styl oraz świetne właściwości izolacyjne (dla ciepła i hałasu). Niestety gorszą ocenę jakości otrzymują one jeśli chodzi o podatność na czynniki pogodowe, zwłaszcza wilgoć. Do ich produkcji wykorzystuje się głównie drewno sosnowe i świerkowe, rzadziej dębowe i bukowe. Aby produktom tym nadać parametry antywłamaniowe, wzmacnia się je stalową blachą. Tańsze drzwi drewniane zamiast litego drewna posiadają płyty HDF bądź MDF, pomiędzy którymi umieszcza się stalowy lub aluminiowy rdzeń.

Cechy zewnętrznych drzwi stalowych to stabilność, ale też znaczny ciężar. Jednak im większa waga, tym trudniej będzie w nich wyciąć otwór, dlatego należy się zastanowić, czy kupić drzwi z blachy cienkiej (0,6 mm), czy też tej dużo grubszej (nawet 1,5 mm). Aby wzmocnić ich antywłamaniowość, ich konstrukcję wzmacnia się poprzez dodanie prętów ze stali hartowanej. Z kolei estetykę podnosi powleczenie wierzchniej warstwy folią PVC lub obłożenie płytą drewnopochodną.

PVC wyróżniają niskie ceny, lekkość, dobra wytrzymałość, prostota czyszczenia, a także wysoka dźwiękochłonność i termoizolacyjność. Jednak rzadko spotyka się drzwi zewnętrzne w całości wykonane z PVC. Częściej materiał ten stanowi okładzinę dla aluminiowego bądź stalowego rdzenia. Co ważne, je też można oklejać rozmaitymi okładzinami, w tym tymi przypominającymi drewno.

Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego przypominają wyglądem drewniane. Ich wyróżniki to stabilność, sztywność, waga mniejsza nawet od aluminium oraz odporność na warunki pogodowe. Zyskuje się więc dobre parametry przy obniżonym ciężarze.

Najważniejsze parametry drzwi zewnętrznych

Wymiary drzwi zewnętrznych muszą być dopasowane do wielkości otworu, jaki pod nie został zaplanowany. Najczęściej jego wysokość to 200 cm, zaś szerokość waha się od 80 cm do 90 cm.

Kupując drzwi zewnętrzne trzeba się też zdecydować na ich konkretną klasę. Mieszkając w bloku wystarczy dokonać zakupu drzwi klasy pierwszej bądź drugiej (odpowiednio: drzwi standardowe i o podwyższonej wytrzymałości). Właściciele bliźniaków i domów szeregowych, także tych mieszczących się na zamkniętych osiedlach, powinni zainwestować w drzwi trzeciej klasy, które określane są jako podstawowe antywłamaniowe. Jeśli zaś posiada się domek na wsi lub po prostu oddalony od innych, wtedy konieczny będzie zakup bardziej odpornych na włamanie drzwi, których klasa to czwarta.

Kupując drzwi oprócz antywłamaniowości można wybrać także te, które są określane jako przeciwpożarowe. Mają one zazwyczaj trzecią lub czwartą klasę oraz oznaczenia EI15, EI30, EI60, EI90 bądź EI120. W prywatnych domach wystarczającym będzie, jeśli dokona się zakupu produktu oznaczonego maksymalnie jako EI60.

Szczelność to parametr mówiący o tym, ile gazów i powietrza będzie w stanie przeniknąć przez drzwi zewnętrzne. Oznaczana jest ona symbolami od A1 do A4, przy czym im cyfra jest wyższa, tym przepuszczalność jest mniejsza.

Chcąc odizolować się od dźwięków przepływających z zewnątrz, zainteresować należy się stopniem izolacji akustycznej drzwi. Najczęstsza jej wartość to około 30-42 decybeli, choć spotykane są też drzwi zewnętrzne o znacznie podwyższonym stopniu tej izolacji.

Ceny i producenci drzwi zewnętrznych

Jak już wspomniano, drzwi zewnętrzne to pierwsza bariera, jaką w domu musi pokonać ewentualny włamywacz. Mają one także za zadanie chronić nas przed deszczem, wiatrem i spadkami bądź wzrostami temperatury. Dlatego też kupując drzwi zewnętrzne należy zwracać uwagę przede wszystkim na ocenę jakości, mniejszą wagę przywiązując do porównania cen drzwi zewnętrznych.

Dla porządku warto jednak dodać, że najtańsze drzwi zewnętrzne kosztują około 500-600 zł, zaś najdroższe mają ceny wynoszące ponad 4 000 zł. Popularni producenci drzwi zewnętrznych to takie firmy jak: Pol-Skone, Gerda, Interdoor, Door-System, Boryszew i DRE.

Tagi kategorii: Drzwi zewnętrzne, do domu drzwi wejsciowe, dzwi wejsciowe
^
Cache: 0.0211 s. (IBM5-fcgi-1)