zamknij
Szerokość
Wybierz zaznaczone
Ranking drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne

-650 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Drzwi zewnętrzne

O Drzwiach zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne to najczęściej główne drzwi wejściowe do domu bądź innego obiektu. Ważne jest, by ta pierwsza bariera była solidna i zapewniająca jak największą ochronę, dlatego są zdecydowanie bardziej solidne od drzwi wewnętrznych. Uzyskanie takiego efektu zapewni zakup nowoczesnych drzwi zewnętrznych. Kupując je trzeba koniecznie zainteresować się konkretnymi parametrami, takimi jak materiał, z którego drzwi zostały wykonane, ich szerokość, jedno- bądź dwuskrzydłowość czy antywłamaniowość.

Materiały używane do produkcji drzwi zewnętrznych

Najczęściej drzwi zewnętrzne wykonywane są z takich materiałów, jak:

  • drewo
  • stal
  • PVC
  • aluminium
  • włókna szklane
  • szkło

Drewniane drzwi zewnętrzne doceniane są zwłaszcza za tradycyjny styl oraz świetne właściwości izolacyjne (zarówno dla ciepła i hałasu). Niestety gorszą ocenę jakości otrzymują one jeśli chodzi o podatność na czynniki pogodowe, zwłaszcza wilgoć. Do ich produkcji wykorzystuje się głównie drewno sosnowe i świerkowe, rzadziej dębowe i bukowe. By drzwi stały się antywłamaniowe – wewnątrz umieszcza się wewnątrz blachę. Tańsze drzwi drewniane zamiast litego drewna wykonane są z płyty HDF bądź MDF, pomiędzy którą umieszcza się stalowy lub aluminiowy rdzeń.

Zewnętrzne drzwi stalowe to gwarancja stabilności, ale też duża waga samych drzwi. Jednak im większa waga, tym trudniej będzie w nich wyciąć otwór, dlatego należy się zastanowić, czy kupić drzwi z blachy cienkiej (0,6 mm), czy też tej dużo grubszej (nawet 1,5 mm). Aby ulepszyć ich antywłamaniowość, konstrukcję wzmacnia się poprzez dodanie prętów ze stali hartowanej. Z kolei estetykę podnosi powleczenie wierzchniej warstwy folią PVC lub obłożenie płytą drewnopochodną.

PVC wyróżniają niskie ceny, lekkość, dobra wytrzymałość, prostota w czyszczeniu, a także wysoka dźwiękochłonność i termoizolacyjność. Jednak rzadko spotyka się drzwi zewnętrzne w całości wykonane z tego materiału. Częściej stanowi on okładzinę dla aluminiowego bądź stalowego rdzenia. Co ważne można je też oklejać rozmaitymi okładzinami, w tym tymi przypominającymi drewno.

Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego przypominają wyglądem drewniane. Ich wyróżniki to stabilność, sztywność, waga mniejsza nawet od aluminium oraz duża odporność na warunki atmosferyczne. Zyskuje się więc dobre parametry przy obniżonym ciężarze. 

Wymiary drzwi zewnętrznych

Wymiary drzwi zewnętrznych muszą być dopasowane do wielkości otworu, jaki pod nie został zaplanowany. Najczęściej jego wysokość to 200 cm, zaś szerokość waha się od 80 cm do 90 cm. To samo tyczy się także drzwi dwuskrzydłowych – wtedy każda poszczególna cześć powinna również być szeroka na 90 cm. Oprócz tego powinniśmy również zwrócic uwagę na wagę drzwi – bardzo ciężkie, umieszczone w niestabilnej ramie, mogą osuwać się i opuszczać, konieczna więc będzie ich dość regularna konserwacja.

Wybór odpowiedniej klasy

Kupując drzwi zewnętrzne trzeba się też zdecydować na ich konkretną klasę. Mieszkając w bloku wystarczy dokonać zakupu drzwi klasy pierwszej bądź drugiej (odpowiednio: drzwi standardowe i o podwyższonej wytrzymałości). Właściciele bliźniaków i domów szeregowych, także tych mieszczących się na zamkniętych osiedlach, powinni zainwestować w drzwi trzeciej klasy, które określane są jako podstawowe antywłamaniowe. Jeśli zaś posiada się domek na wsi lub po prostu oddalony od innych, wtedy konieczny będzie zakup bardziej odpornych na włamanie drzwi, których klasa określana jest jako czwarta.

Drzwi antywłamaniowe i przeciwpożarowe

Nasze bezpieczeństwo w mieszkaniu jest przede wszystkim uzależnione od tego, jakie drzwi posiadamy. Dlatego też liczy się, by mieć odpowiedni model, który jest przy tym antywłamaniowy. Ważne, by posiadał niezbędny certyfikat wydawany np. przez Centralne Labolatorium Kryminalistyki. Przede wszystkim drzwi antywłamaniowe powinny być określane poprzez przynajmmniej trzy zawiasy, posiadać rygle antywłamaniowe, atestowany zamek, bolce antywyważeniowe oraz tabliczkę znamionową.

Kupując drzwi, oprócz antywłamaniowości, można wybrać także te, które są określane jako przeciwpożarowe. Mają one zazwyczaj trzecią lub czwartą klasę oraz oznaczenia EI15, EI30, EI60, EI90 bądź EI120. W prywatnych domach wystarczającym będzie, jeśli dokona się zakupu produktu oznaczonego maksymalnie jako EI60.

Szczelność i izolacja drzwi zewnętrznych

Szczelność to parametr mówiący o tym, ile gazów i powietrza będzie w stanie przeniknąć przez drzwi zewnętrzne. Oznaczana jest ona symbolami od A1 do A4, przy czym im cyfra jest wyższa, tym przepuszczalność jest mniejsza. Chcąc odizolować się od dźwięków przepływających z zewnątrz, zainteresować należy się stopniem izolacji akustycznej drzwi. Najczęstsza jej wartość to około 30-42 decybeli, choć spotykane są też drzwi zewnętrzne o znacznie podwyższonym stopniu tej izolacji.

Tagi kategorii: Drzwi zewnętrzne, do domu drzwi wejsciowe, dzwi wejsciowe
^
Cache: 0.0128 s. (IBM5-fcgi-1)