zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking durszlaków

Durszlaki

-526 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Durszlaki

O durszlakach i sitkach

Podczas przygotowywania posiłków przydaje się wiele przedmiotów. Są nimi brytfanny, garnki, lejki, deski, trzepaczki, tarki czy tłuczki. Równie ważne mogą się okazać durszlaki i sitka. Dzięki nim odcedzi się makaron, odleje wodę z puszki, a także ugotuje warzywa na parze i wykona wiele innych czynności. W zależności od założonej funkcji, kupowane durszlaki i sitka mogą mieć różne kształty i wymiary, być zrobione z różnych materiałów oraz posiadać dodatkowe funkcjonalności. Cechom tym warto się przyjrzeć równie uważnie co porównaniu cen durszlaków i sitek.

Najważniejsze cechy durszlaków i sitek

Durszlaki i sitka, które przeznaczone są do odcedzania gorących rzeczy czy gotowania na parze prawie zawsze będą wykonane z metalu bądź stali nierdzewnej. Dzięki temu wyróżniać je będzie duża odporność na działanie wysokiej temperatury. Pozostałe durszlaki i sitka również bywają stalowe i metalowe, ale dużo częściej robi się je z tworzyw sztucznych, co zapewnia ich lekkość.

Popularne rodzaje durszlaków i sitek to między innymi: durszlaki głębokie stalowe, małe i duże sitka z metalu bądź tworzywa sztucznego (okrągłe bądź kwadratowe), durszlaki składane, nakładki na garnek do odcedzania, nakładki do odcedzania na puszkę, wkładki do gotowania na parze, mechaniczne przesiewacze do mąki oraz sitka do herbaty. Kosztują one od ok. 2 zł do ok. 800 zł. Znani producenci durszlaków i sitek to natomiast: Contacto, Fackelmann, Joseph Joseph, Tescoma, Zak!, Alessi, Cuispiro, Brabantia, Chef'n, Emalia Olkusz, Hendi i inni.

Tagi kategorii: Durszlaki i sitka, cedzak, durszlak
^
No-cache: 1.3072 s. (IBM5-fcgi-2)