Fontanny ogrodowe
zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking fontann ogrodowych

Fontanny ogrodowe

-122 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Fontanny ogrodowe

Fontanny ogrodowe

O fontannach ogrodowych

Tradycyjne, kuliste, w formie gejzerów, czy te pracujące w rytm muzyki lub nawet uruchamiane smsem – wybór rodzajów fontann ogrodowych jest ogromy. Ograniczeniem w jego dokonaniu jest niemal wyłącznie indywidualna wizja kupującego i zasobność jego portfela. Mając ogród warto zainwestować w te elementy małej architektury, gdyż nadadzą one przestrzeni niepowtarzalnego wdzięku i uroku. Przed zakupem dobrze jest jednak poruszyć takie kwestie jak: ceny fontann ogrodowych, ich rodzaje, parametry czy dodatkowe funkcjonalności.

Rodzaje fontann ogrodowych

Fontanny ogrodowe można podzielić ze względu na sposób pracy. Pod tym kątem wyróżnia się, oprócz modeli klasycznych, między innymi fontanny pływające, fontanny ożywione, fontanny muzyczne czy fontanny kąpielowe.

Fontanny ogrodowe pływające to takie, które pływają po zbiorniku wodnym dzięki umieszczeniu ich na niewielkiej tratwie bądź specjalnym pływaku. Doskonale napowietrzają one wodę, co jest dużą zaletą jeśli znajdują się w niej rośliny bądź ryby. W fontannach ogrodowych ożywionych woda porusza się na podobieństwo piłeczki ping-pongowej. Takie modele potrafią wyrzucać do góry określoną ilość wody, która następnie eksploduje dając efekt lekkiej mgiełki. Słup wody systematycznie zmienia w nich swoją wysokość, co powoduje zmianę wyglądu całej fontanny, a także na przykład jej oświetlenia.

W fontannach ogrodowych muzycznych woda wyrzucana jest w rytm określonej muzyki. Do tych modeli wykorzystuje się także lasery i zasady harmoniczności, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych, trójwymiarowych obrazów świetlno-dźwiękowo-muzycznych. Programowanie takiej fontanny odbywa się za pomocą odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Fontanny ogrodowe kąpielowe przeznaczone są do ochładzania ich użytkowników w upalne dni. Ich powierzchnie są zazwyczaj antypoślizgowe, co pozwala na bezpieczne przechodzenie pod strumieniem wody.

O czym jeszcze pamiętać kupując fontannę ogrodową?

Oprócz funkcjonalności w fontannie ogrodowej liczy się także jej wygląd. To on, obok ożywczego strumienia wody, podnosi walory estetyczne przestrzeni. Popularne fontanny mogą mieć kilka poziomów, z których spływa tryskająca u góry woda, a nawet formę bardzo ciekawych, ręcznie tworzonych rzeźb przypominających ludzi bądź rozmaite przedmioty.

Ważne elementy fontann to także dysze, które są zazwyczaj niewidoczne na pierwszy rzut oka. Mogą one występować w ilości jednej bądź kilku sztuk. Ważne jest, by u podstawy każdej z dysz znajdował się odpowiedni filtr, który uchroni ją przed zapychaniem się. Najczęściej wykorzystywane dysze to rodzaje kielichowe, gejzerowe, trzystopniowe oraz kaskadowe. Sporo droższe, ale przy tym robiące niepowtarzalne wrażenie, są dysze obrotowe czy te, w które wbudowano system podświetlenia.

Żadna fontanna ogrodowa nie mogłaby też działać bez użycia właściwej pompy. Kupić można jej modele o zróżnicowanej wydajności i odmiennej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb klienta, wysokości podnoszenia słupa wody. Dobre pompy mają niewielki pobór mocy i pracują praktycznie bezgłośnie.

Ceny i producenci fontann ogrodowych

Najmniejsze fontanny ogrodowe, które można umieszczać nawet w patio wewnątrz domu, kupić można już za blisko 100 zł. Mają one jednak niewielkie wymiary. Zakup najbardziej rozbudowanych konstrukcji typowo ogrodowych to z kolei wydatek do około 4 000 zł. Firmami, które działają w branży fontann ogrodowych, są między innymi: Al-ko, Aquael, Aquaszut, Betform, i Reflux.

Tagi kategorii: Fontanny ogrodowe, fontanna ogrodowa, do fontanna ogrodu
^
No-cache: 0.3598 s. (IBM5-fcgi-1)