zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe

-8 743 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe

O kabinach natryskowych

Kabiny natryskowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią długo leżeć w wannie. Co więcej, prysznic jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem ze względu na mniejsze zużycie wody. Przed zakupem kabin natryskowych warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Właściwy wybór prysznica zależy od jego parametrów, wymiarów i oceny jakości. Warto również przed kupnem zrobić porównanie ceny kabin natryskowych.

Rodzaje kabin natryskowych

Kabiny natryskowe można umiejscawiać w praktycznie dowolny sposób.

Wolnostojące kabiny natryskowe to rozwiązanie proponowane właścicielom dużych łazienek. Taki kabiny są przeważnie wykonane z najlepszej jakości materiałów, a przy tym są niezwykle estetyczne oraz ciekawe konstrukcyjnie. Decydując się na kabinę natryskową wolnostojącą należy wcześniej znaleźć dla niej właściwe miejsce, ponieważ niezbędne będzie wykonanie nowej instalacji wodnej oraz odpływu wody.

Kabiny natryskowe przyścienne to te, które otwarte z trzech stron, a tylko jedna ściana przylega do ściany łazienkowej.

Najpopularniejsze są jednak kabiny natryskowe narożne, które stykają się z dwiema przyległymi do siebie ścianami. Są one idealnym rozwiązaniem dla małych i ciasnych łazienek, a dodatkowo mają stosunkowo niskie ceny.

Kabiny natryskowe wnękowe to brodziki oraz jedne drzwiczki. Pozostałą część ich obudowy stanowią specjalnie wybudowane dla kabiny ściany.

Parawany wannowe to rozwiązanie dla osób, które lubią mieć i prysznic i wannę, a nie stać ich lub nie mają miejsca na oba przedmioty. W takim wypadku można zamontować na wannie specjalną osłonę, która sprawi, że powstanie urządzenie typu "dwa w jednym".

Budowa kabin natryskowych

Kształt kabiny natryskowej określony jest przez kształt brodzika. Na rynku istnieją brodziki: kwadratowe, okrągłe, pięciokątne, prostokątne, półokrągłe, elipsy.

Następnym krokiem jest wybór drzwi i ścianek kabin natryskowych. Mogą one być półprzeźroczyste, przydymione, kolorowe, gładkie lub o różnej fakturze. Większość ścian i drzwiczek jest wykonana z aluminium. Można jednak zdecydować się na droższe drzwiczki ze szkła hartowanego lub tańsze, wykonane z tworzyw sztucznych.

Drzwi kabiny prysznicowej mogą być: skrzydłowe, suwane, wahadłowe, harmonijkowe lub typu walk-in. Drzwi skrzydłowe otwierane są najczęściej na zewnątrz kabiny, czasem posiadają uchwyt. Suwane drzwi to takie, które poruszają się po prowadnicach lub rolkach wzdłuż ściany natrysku. Są doskonałym rozwiązaniem do małych łazienek. Drzwi wahadłowe mogą otwierać się jednocześnie na zewnątrz i do wewnątrz natrysku. Harmonijkowe drzwi nakładają się na siebie na zasadzie harmonijki. System walk-in zakłada brak drzwiczek. Kabina w tym stylu zbudowana jest w taki sposób, że woda nie wydostaje się na zewnątrz pomimo braku drzwi.

Parametry kabin natryskowych

Przed zakupem kabiny natryskowej warto sprawdzić jej podstawowe parametry. Dzięki nim można uzyskać pewność, że kabiny prysznicowe spełnią oczekiwania użytkowników.

Przed zdecydowaniem się na wybrany model kabiny natryskowej należy poznać jego wymiary. Większość podstaw (brodzików) ma wymiary standardowe, od 70 cm do nawet 180 cm szerokości (kabiny typu walk-in). Najczęściej spotykana na rynku wysokość kabiny to około 180-200 cm. Można również zamontować dużo niższe drzwiczki i ściany lub zdecydować się na parawan.

Dzisiejsze kabiny prysznicowe nie muszą służyć jedynie do mycia. Niektóre urządzenia wyposażono w dodatkowe akcesoria oraz funkcje. Można spotkać kabiny natryskowe wyposażone w: dysze do masażu, deszczownice, ogrzewanie, generatory pary wodnej, chromoterapię (terapię kolorowym światłem) czy aromaterapię. Specjalnie montowane funkcje, które może posiadać kabina prysznicowa, to: technologia Bluetooth, zegar z alarmem, wejście AUX, elektroniczny panel dotykowy, fotele.

Ceny i producenci kabin natryskowych

Ceny najtańszych kabin natryskowych rozpoczynają się już od 200 zł. Kabiny te są przeważnie wykonane z tworzywa sztucznego. Najdroższe kabiny natryskowe, wyposażone w masażery oraz dodatkowe funkcje, to wydatek nawet do około 65 000 zł.

Popularni producenci kabin natryskowych to m.in.: Huppe, Koralle, Sanplast, Aquaform, Cersanit, Classic, Duschy, Grohe, Ergo, Kludi, Koło-Sanitec, Novatherm.

Tagi kategorii: Kabiny prysznicowe, Kabiny natryskowe, kabina prysznicowa
^
Cache: 0.0258 s. (IBM5-fcgi-2)