zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking łyżek cedzakowych

Łyżki cedzakowe

-255 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Łyżki cedzakowe

O łyżkach cedzakowych

Nie ma chyba takiej kuchni, w której łyżki cedzakowe nie znalazłyby zastosowania. Z ich pomocą wyjęcie warzyw czy mięsa z zupy nie będzie stanowiło problemu, podobnie jak wyłowienie klusek i pierogów z wrzątku czy wyłapanie owoców z kompotu. Łyżki cedzakowe swoją funkcjonalnością zbliżone są więc do durszlaków, mają jednak sporo mniejsze od nich wymiary, a co za tym idzie – większą mobilność. By kupić odpowiednie łyżki cedzakowe warto jeszcze przed wybraniem się do sklepu zastanowić się nad tworzywami używanymi do ich produkcji, kształtami, a także rodzajami otworów.

Jakie są odmiany łyżek cedzakowych?

Kupując łyżki cedzakowe pierwsze, czym warto się zainteresować to to, z czego są one zrobione. Producenci tworzą bowiem łyżki z drewna, silikonu, stali nierdzewnej czy plastiku. Często też ich wierzchnia warstwa pokrywana jest gumą lub teflonem. Guma sprawia, że produkt łatwiej jest utrzymać dłoni nawet wtedy, gdy znajduje się na nim woda, zaś teflon podnosi trwałość produktu i sprawia, że nie rysuje on tak bardzo powierzchni, z którymi się będzie stykać.

Ważna kwestia w łyżkach cedzakowych to ich otwory. Mogą mieć one różne kształty i wymiary, ale generalnie im ich więcej, tym lepiej. Do wyjmowania dużych klusek (np. śląskich czy kopytek) można używać łyżek cedzakowych z większymi otworami, zaś do wyławiania małych owoców czy zbierania warstwy szumowin z zupy polecane są wersje z otworami nieco mniejszymi.

Z porównania cen łyżek cedzakowych wynika, że najtańsze modele to wydatek wynoszący około 6-7 zł. Natomiast najdroższe łyżki cedzakowe, które z pewnością posłużą przez bardzo wiele lat, mogą mieć ceny do nawet ponad 100 zł. Do grona producentów łyżek cedzakowych zaliczają się między innymi firmy: Contacto, Hendi, Domotti, Stalgast, Joseph Joseph, Gefu, Sagaform, Alessi i Fackelmann.

Tagi kategorii: cedzakowe Łyżki, cedzakowa łyżka, szumówka
^
No-cache: 1.084 s. (IBM5-fcgi-2)