zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking misek WC

Miski WC

-1 004 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Miski WC

O miskach WC

Urządzając łazienkę, wydawać by się mogło, że wybór muszli klozetowej to jeden z łatwiejszych momentów. Wystarczy wejść do sklepu i wybrać dany model. Tymczasem okazuje się, że zakup miski WC może przysparzać sporo problemów, podobnie jak zakup umywalek czy dobór odpowiedniego prysznica. Wszystko dlatego, że z uwagi na parametry tego produkty nie każdy pasuje do danej łazienki. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę decydując się na zakup miski WC!

Sposób montażu misek WC

Przede wszystkim, wybierając miski WC warto zwrócić uwagę na sposób montażu. To właśnie pierwszy krok, na który decydujemy się kupując tego rodzaju produkt. Od tej decyzji zależeć będzie to, jak prezentować się będzie nasza łazienka. Mamy dwa rodzaje misek, które podzielić można ze względu na sposób montażu. Należą do nich:

  • miski WC wiszące - modele znajdujące się nad ziemią, które nie posiadają typowego wyglądu jak kompakt łazienkowy. Montuje się go na specjalnym stelażu umieszczanym bezpośrednio w ścianie. Stelaż maskuje się za pomocą płyty kartonowo-gipsowej. To ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, które stosuje się zwłaszcza w domkach jednorodzinnych.
  • miski WC stojące - klasyczne modele, które wciąż należą do najpopularniejszych. Montuje się je bezpośrednio przy ścianie i stykają się z podłożem. Wyróżnić je można po wielkości, a także tym, że miska jest już bezpośrednio połączona ze spłuczką.

Odpływy miski WC

Miski WC dopasowuje się nie tylko do wyglądu łazienki, ale przede wszystkim do rodzaju posiadanej przez nas kanalizacji. Wyróżniamy przede wszystkim trzy typy odpływów, do których dopasowujemy różne miski:

  • typ poznański - czyli wszelkie miski, które posiadają odpływ poziomy, gdzie podejście kanalizacyjne zostało umieszczone w ścianie
  • typ warszawski - miski wyposażone w odpływ pionowy, tego typu modele przeznaczone są do podejścia kanalizacyjnego umieszczonego w podłodze bądź stropie
  • typ uniwersalny - czyli miski z odpływem uniwersalnym, pasującym wszędzie tam, gdzie nie pasuje model warszawski

Jaką spłuczkę wybrać?

Do misek WC najczęściej dobiera się także odpowiednią spłuczkę. W tym wypadku spłuczki dzielimy na różne rodzaje - wszystko zależy od tego, czy decydujemy się na model miski WC stojący czy wiszący. W przypadku modeli nadtynkowych wyróżniamy:

  • górnopłuki - czyli zbiorniki, które umieszcza się bezpośrednio pod sufitem. To starodawne rozwiązanie, które charakteryzowało się wiszącą nad głową spłuczką, za którą trzeba było pociągnąć w celu spuszczenia wody
  • dolnopłuki - zbiorniki, które instaluje się bezpośrednio nad miską, zarówno w formie narożnej, jak i przyściennej
  • kompakty WC - wciąż najpopularniejsze rozwiązanie, które składa się z porcelanowego (najczęściej zbiornika, umieszczonego zaraz z misą, połączonego wraz ze sobą

Oprócz tego, w przypadku spłuczek podtynkowych mamy do wyboru zawieszane miski ustępowe. Jak już wcześniej wspomniano oznacza to, że miski znajdują się nad ziemią, a ich zbiornik umieszczony jest na stelażu ukrytym w ścianie. Wobec tego stosuje się rozwiązanie w postaci specjalnego panelu umieszczonego bezpośrednio na ściance.

Tagi kategorii: Miski WC, miski toaletowe, miska toaletowa
^
No-cache: 0.5026 s. (IBM5-fcgi-1)