zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking misek WC

Miski WC

-1 613 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Miski WC

Miski WC

O miskach WC

Miski WC są nieodłącznym elementem każdej łazienki. Producenci oferują szeroką gamę tych produktów, dlatego ich wybór nie jest prosty. By go nieco ułatwić warto wcześniej zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów, które je różnicują.

Więcej informacji o produkcie

Miski WC można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: sedesy kompaktowe, podwieszane oraz miski ustępowe z górno- lub dolnopłukiem. Kompakty to urządzenia składające się ze zbiornika na wodę o pojemności 6, 7,5 lub 9 litrów oraz ze zintegrowanej z nim miski ustępowej. Są one dość popularne wśród klientów, ponieważ łatwo je zamontować w łazience, a oprócz tego są dość tanie i trwałe. Sedesy podwieszane posiadają specjalny stelaż, który należy zabudować w ścianie. Zaletą tego typu urządzenia jest duża estetyka: na zewnątrz widać jedynie przycisk spłukujący (bez zbiornika, w którym znajduje się woda). Wadą tych modeli jest dość wysoka cena. Najtańszą opcją jest umieszczenie w łazience miski ustępowej z dolno- lub górnopłukiem. W tym przypadku klient zazwyczaj musi kupić muszlę ceramiczną oraz osobny, plastikowy zbiornik, który można zamontować na dowolnej wysokości nad sedesem. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku małych łazienek, w których brakuje miejsca: muszlę można bowiem umieścić bardzo blisko ściany. Warto także zwrócić uwagę na typ miski. Obecnie już coraz rzadziej spotyka się miski z półką. Zaletą tych modelów jest jednak dużo mniejsze chlapanie się wody. Modele „bez półki” (typ klasyczny) dużo łatwiej utrzymać w czystości.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas kupna misek WC, jest sposób zabudowania ich rur odpływowych. Wadą modeli z odsłoniętą armaturą jest duże gromadzenie się brudu wokół niej - przez mnogość nierównych powierzchni trudniej jest utrzymać ich czystość. Modele posiadające zabudowaną powierzchnię boczną, oprócz wysokich walorów estetycznych, są dużo prostsze w utrzymaniu w czystości. Istotny staje się także rodzaj spłukiwania. Warto zwrócić uwagę na miski WC, które posiadają system oszczędnego spłukiwania wody. Ponadto, przed kupnem tego produktu, należy dowiedzieć się, jaki jest rodzaj podejścia (odpływu) łazience. Jeżeli znajduje się ono w podłodze, powinno się zamontować miskę z odpływem pionowym – jeśli w ścianie, polecane są modele z odpływem poziomym. Oczywiście istotny jest także kształt misek. Producenci oferują modele owalne, których zaletą jest oszczędzenie miejsca. Kształt prostokąty dodaje nieco nowoczesności, jednak optycznie sprawia, że łązienka wydaje się mniejsza.Ten aspekt jest jednak indywidualnym wyborem, który zależy od preferencji klienta.

Lista producentów misek WC obejmuje takie marki jak np.: Cersanit, Duravit, Roca, Koło czy Villeroy&Boch. Ceny ich produktów zaczynają się średnio od ok. 80 zł, a kończą na ok. 8 000 zł.

Tagi kategorii: Miski WC, miski toaletowe, miska toaletowa
^
Cache: 0.0206 s. (IBM5-fcgi-2)