zamknij
Producent
Sklep
Wybierz zaznaczone
Ranking odkurzaczy centralnych

Odkurzacze centralne

-153 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Odkurzacze centralne

O odkurzaczach centralnych

W nowoczesnych domach coraz częściej można spotkać sprzątanie zautomatyzowane. Dzięki elementom wchodzącym w skład tego systemu codzienne porządki wykonuje się nie tylko prościej, ale przede wszystkim szybciej. Ważną częścią takiego sprzątania są odkurzacze centralne. Wykorzystując je nie trzeba będzie przenosić odkurzacza między pomieszczeniami, co zastąpione jest przepinaniem samej rury.

Jak zbudowane są odkurzacze centralne?

Na system centralnego odkurzania składa się agregat ssący umieszczany na przykład w piwnicy, na strychu czy w garażu, oraz sieć przewodów, czyli rur wpuszczonych w kanały wentylacyjne lub ściany. Na zakończeniach takich przewodów umieszczone są gniazda wtykowe. Z racji takiej konstrukcji o instalacji odkurzacza centralnego najlepiej pomyśleć jeszcze na etapie projektowania czy samej budowy domu.

Do każdego z gniazd wtykowych można podłączyć wąż z odpowiednią końcówką. Jest on zbliżony do tego spotykanego w odkurzaczach tradycyjnych, jednak zazwyczaj sporo od niego dłuższy (może mieć nawet do 16 m). Dzięki temu bez zmiany gniazda można pozbyć się brudu z podłóg w dwóch czy nawet więcej pomieszczeniach. Drobne elementy wchodzące w skład centralnego odkurzania (złącza, ramki do gniazd, obejścia etc.) można kupić za mniej niż 10 zł. Ceny całych odkurzaczy centralnych mogą natomiast sięgać do kilkunastu tysięcy złotych. Producenci odkurzaczy centralnych to m.in.: aeroVac, Aspilusa, Beam, Globalvac, Vacuflo, Hecht i Zanussi.

Tagi kategorii: centralne Odkurzacze, centralny odkurzacz
^
No-cache: 0.6392 s. (IBM5-fcgi-1)