zamknij
Producent
Pokaż tylko
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking parawanów

Parawany

-1 122 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Parawany

O parawanach

Parawan to rodzaj przesłony, która ma oddzielać od siebie np. różne funkcje jednego pomieszczenia, osłaniać prywatne części mieszkania czy pokoju przed wzrokiem gości, ale również zdobić i dekorować pomieszczenie. Konstrukcja parawanu jest bardzo prosta. Są to najczęściej cztery panele połączone ze sobą zawiasami, za pomocą których można je składać i rozkładać w zależności od potrzeby.

Rodzaje parawanów

Typy parawanów zależą od materiału użytego do wytworzenia ich ramy. Najpopularniejsze to:

Drugi element parawanu to wypełnienie ramy. Najczęściej jest to tkanina naciągnięta na ramkę, jednak są też parawany wykonane z papieru, na wzór parawanów japońskich, jak i parawany całe z drewna, rzeźbione, a nawet kute z metalu lub z kutymi elementami.

Jak dobrać parawan?

Wybór parawanu zależy od miejsca, w którym ma być umieszczony, jego stylu, a także funkcji jaką ma pełnić. Jeśli chcemy oddzielić część sypialną pokoju w kawalerce od części wypoczynkowej, przyda się pełny parawan, nieprzeźroczysty, bo taki zapewni większą intymność tego miejsca, a także ułatwi śpiącej osobie odpoczynek, podczas gdy inni domownicy np. będą oglądać telewizję. Ciekawy efekt dadzą parawany wykonane ze szkła czy lustrzane, które powiększą przestrzeń i nadadzą jej głębi. Ciekawe rozwiązanie np. do pokoju dzieci, aby zapewnić im nieco własnej przestrzeni gdy nie możemy im zaoferować osobnych pomieszczeń, to parawan z nadrukowaną grafiką, postaciami z ulubionych filmów czy bajek. A jeśli lubimy często zmieniać wystrój naszych wnętrz, możemy postawić na parawan w jednolitym kolorze i o jednolitej fakturze, a zmieniać na nim naklejki, które oferują producenci specjalnie do dekorowania parawanów.

Tagi kategorii: dekoracyjne parawany, dekoracyjny parawan, parawany pokojowe
^
Cache: 0.0154 s. (IBM5-fcgi-1)