zamknij
Pokaż tylko
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking parawanów
Zobacz następne
Parawany

Parawany

O parawanach dekoracyjnych

Jak sama nazwa wskazuje, parawany dekoracyjne mają za zadanie ozdabiać i upiększać pomieszczenie, w którym się znajdują. Mogą one jednak także pełnić funkcję użytkową, tzn. Oddzielać lub zasłaniać jakąś część pokoju.

Jakie parawany dekoracyjne wybrać?

Wybór ten należy uzależnić od miejsca, w którym ktoś chce umieścić parawan. Osoby chcące postawić go na balkonie, powinny wybrać modele z wikliny, bambusa czy drewna. Takie materiały dobrze komponują się z roślinnością, która często umieszczana jest na balkonach. Ponadto modele te dobrze chronią kwiaty przez nadmiernymi promieniami słońca, wiatrem czy kurzem. Parawany pokojowe natomiast tworzone są z różnych materiałów, np. ze szkła lub z drewna. Dobrać je należy ze względu na własny gust oraz wystrój wnętrza. Warto by komponowały się one z aranżacją pomieszczenia. Coraz bardziej popularne są modele z nadrukowaną grafiką lub zdjęciem, które polecane są szczególnie osobom ceniącym sobie nowoczesność i nietuzinkowy design. Można bowiem wybrać modele przedstawiające np. wieżę Eifflę bądź ulubionego aktora. Oprócz tego, producenci oferują stworzenie takiego parawanu na specjalne zamówienie użytkownika. Ta opcja jest wyjątkowo korzystna dla osób, które chcą umieścić na nim np. zdjęcie swojej rodziny. Ponadto, ci, którzy lubią zmiany, mogą wybrać modele klasyczne, o jednolitym kolorze. Producenci oferują bowiem specjalne naklejki na parawany, które można zmieniać w zależności od nastroju i dekoracji pokoju.

Kupując parawan dekoracyjny, warto także wziąć pod uwagę funkcjonalność tego produktu. Jeśli komuś zależy na odgrodzeniu części pomieszczenia, powinien wybrać parawany stworzone z grubych materiałów, np. z plastiku lub drewna. Ponadto, parawany te powinny być wysokie i stworzone z co najmniej 5 segmentów. Osoby, które chcą by parawan pełnił jedynie funkcję dekoracyjną, mogą zdecydować się na jedno- lub dwu-segmentowe, prześwitujące, efektowne parawany, które dodatkowo optycznie powiększą mieszkanie.

Popularni producenci parawanów dekoracyjnych to np. Kare, Meblonista, Artpol czy Dekoria. Ceny tych produktów mieszczą się w przedziale od ok. 100 zł do ok. 15 000 zł za produkt wykonany z mosiądzu.

Tagi kategorii: dekoracyjne parawany, dekoracyjny parawan, parawany pokojowe
^
No-cache: 0.3261 s. (IBM5-fcgi-1)