zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking pojemników na przyprawy

Pojemniki na przyprawy

-928 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Pojemniki na przyprawy

O pojemnikach na przyprawy

Pojemniki na przyprawy to coś, co przyda się w każdej kuchni. Podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę, by pasowały one do zastawy stołowej i wystroju wnętrza. Obok pojemników kuchennych modele na przyprawy należą do niezwykle popularnych pomysłów, np. na prezent na parapetówkę! W końcu kto z nas podczas gotowania nie używa przypraw? Dlatego warto przechowywać swoje drogocenne składniki, które nadają wyjątkowy aromat wszystkim potrawom, w odpowiednich warunkach. Pojemniki na przyprawy zapewniają im bezpieczeństwo przed wilgocią, światłem, ale także i kurzem.

Rodzaje pojemników na przyprawy

W skład najbardziej standardowego zestawu pojemników na przyprawy wchodzi solniczka i pieprzniczka. Bogatsze wersje zawierają także pojemnik na ocet i pojemnik na olej. Kupując pojemniki warto zainwestować w te, które posiadają specjalny stojak, pomagający w przenoszeniu ich i zachowaniu porządku. W przypadku bardzo rozbudowanych pojemników kuchennych znaleźć możemy też pojemniczki np. na paprykę, cynamon czy inne niezbędne nam przyprawy.

Materiały, z których wykonane są pojemniki na przyprawy

Ze względu na swą ogromną popularność pojemniki na przyprawy są bardzo różnorodne. Wykonuje się je z wielu materiałów, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny pojemnik do swojej kuchni.

  • Najtańsze z nich są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych – przezroczystych lub barwionych. Ich wadę stanowi niejednokrotnie niska jakość, zaś zaleta to kształty tak owalne, jak i przypominające na przykład owoce.
  • Bardzo popularnym wyborem są pojemniki ceramiczne (porcelanowe) i szklane. Szklane pojemniki na przyprawy są w większości przezroczyste i posiadają zakrętkę (oraz opcjonalnie przykrywkę) z metalu lub tworzywa sztucznego. Najczęściej spotykane posiadają kształt walca. Są bardzo praktyczne oraz łatwe w utrzymaniu. Dzięki szczelnym zakrętką - aromat nie uwalnia się.
  • Metalowe rodzaje pojemników na przyprawy (wykonane z metalu niskiej jakości lub stali nierdzewnej wysokiej próby) są chętnie wybierane do nowoczesnych kuchni. Przeważnie mają formę walca i nie posiadają przykrywek. Na ich zewnętrznych ścianach niekiedy umieszczone są kolorowe wzory różnego typu. Są trwałe i odporne na zarysowania. Mogą posiadać np. specjalne etykiety, na których umieszczamy nazwę przyprawy.
  • Najrzadziej spotykanym materiałem jeśli chodzi o pojemniki na przyprawy jest drewno, które łatwo przyjmuje wilgoć i przejmuje zapach przyprawy.

Gdzie przechowywać pojemniki na przyprawy?

Pojemniki na przyprawy mogą pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale także i dekoracyjną. Jeśli chcemy trzymać je bezpośrednio na blacie - warto wybrać miejsce suche, a jednocześnie zacienione. Dobrze jest, by znajdowały sie blisko naszej ręki - możemy po nie wygodnie sięgać podczas gotowania. Jedyne o czym musimy pamiętać, to to, aby nie znajdowały się blisko wszelkich źródeł ciepła.

Doskonałym rozwiązaniem jest wybór pojemników na przyprawy, które posiadają np. stojak bądź specjalny organizer. Dzięki temu łatwo możemy znaleźć dokładnie tę przyprawę, której potrzebujemy. Świetnym wyjściem są także obrotowe tace czy stojaki. Możemy też zdecydować się na podwieszaną półeczkę czy koszyczki umieszczone przy relingu.

Wzory i kolory pojemników na przyprawy

Wśród pojemników ceramicznych króluje biel i inne jasne barwy, na które naniesione mogą być motywy kwiatowe lub geometryczne. Częstym połączeniem w tym przypadku jest też biała solniczka i czarna pieprzniczka. Ceramikę łatwo kształtować, dlatego też produkty z niej wykonane przyjmują nie tylko tradycyjne, walcowate kształty, ale też przypominają wyglądem na przykład zwierzęta, ludziki, bałwany, piłki, jaja, ciastka, samochody i inne produkty. Dla wielu osób jest to ważna zaleta, która decyduje o dokonaniu zakupu.

Wymiary pojemników na przyprawy

Niezmiernie ważny parametr, którego nie można pominąć podczas zakupu pojemników na przyprawy to ich wymiary. Dostosować trzeba je do indywidualnych preferencji. Osoba mieszkająca w domu sama, która rzadko przyjmuje gości, wybrać powinna pojemniki małe, np. o wysokości 5 centymetrów i szerokości 3 centymetrów, co zapobiegnie wietrzeniu przypraw. Dla wieloosobowej rodziny lepszym zakupem będą jednak pojemniki o większych wymiarach, do których przypraw zmieści się więcej. Mogą one wtedy sięgać nawet do 10 centymetrów, a szerokością do pięciu centymetrów lub być jeszcze większe.

Największe wymiary osiągają pojemniki, które pełnią jednocześnie funkcję młynka do przypraw. Nie są one znacznie szersze, za to ich wysokość jest większa od produktu bez młynka nawet o kilka centymetrów.

Tagi kategorii: na Pojemniki przyprawy, na pojemnik przyprawy, przyprawnki
^
No-cache: 0.9579 s. (IBM5-fcgi-1)