Pojemniki na przyprawy
zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking pojemników na przyprawy

Pojemniki na przyprawy

-936 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Pojemniki na przyprawy

Pojemniki na przyprawy

O pojemnikach na przyprawy

Pojemniki na przyprawy to coś, co przyda się w każdej kuchni. Podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na ceny i ocenę jakości ale także na to, by pasowały one do zastawy stołowej i wystroju wnętrza. Rozważając zakup pod tym kątem nie można pominąć takich parametrów jak materiał, z którego pojemniki zostały wykonane, ich kolor oraz kształt. Ważnymi danymi technicznymi będą także ilość i wymiary części wchodzących w skład zestawu.

W skład najbardziej standardowego zestawu pojemników na przyprawy wchodzi solniczka i pieprzniczka. Bogatsze wersje zawierają także pojemnik na ocet i pojemnik na olej. Kupując pojemniki warto zainwestować w te, które posiadają specjalny stojak, pomagający w przenoszeniu ich i zachowaniu porządku.

Materiały, z których wykonane są pojemniki na przyprawy

Ze względu na swą ogromną popularność pojemniki na przyprawy są bardzo różnorodne. Najtańsze z nich są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych – przezroczystych lub barwionych. Ich wadę stanowi niejednokrotnie niska jakość, zaś zaleta to kształty tak owalne, jak i przypominające na przykład owoce.

Bardzo popularnym wyborem są pojemniki ceramiczne (porcelanowe) i szklane. Porównanie ich cen pokazuje, że kształtują się one na podobnym poziomie w obu z przypadkach, a dokładna wartość cen zależy od jakości użytego do produkcji materiału i od producenta. Szklane pojemniki na przyprawy są w większości przezroczyste i posiadają zakrętkę (oraz opcjonalnie przykrywkę) z metalu lub tworzywa sztucznego. Najczęściej spotykane ich rodzaje posiadają kształt walca.

Wśród pojemników ceramicznych króluje biel i inne jasne barwy, na które naniesione mogą być motywy kwiatowe lub geometryczne. Częstym połączeniem w tym przypadku jest też biała solniczka i czarna pieprzniczka. Ceramikę łatwo kształtować, dlatego też produkty z niej wykonane przyjmują nie tylko tradycyjne, walcowate kształty, ale też przypominają wyglądem na przykład zwierzęta, ludziki, bałwany, piłki, jaja, ciastka, samochody i inne produkty. Dla wielu osób jest to ważna zaleta, która decyduje o dokonaniu zakupu.

Metalowe rodzaje pojemników na przyprawy, wykonane z metalu niskiej jakości lub stali nierdzewnej wysokiej próby) są chętnie wybierane do nowoczesnych kuchni. Przeważnie mają formę walca i nie posiadają przykrywek. Na ich zewnętrznych ścianach niekiedy umieszczone są kolorowe wzory różnego typu.

Najrzadziej spotykanym materiałem jeśli chodzi o pojemniki na przyprawy jest drewno, które łatwo przyjmuje wilgoć i przejmuje zapach przyprawy.

Wymiary pojemników na przyprawy

Niezmiernie ważny parametr, którego nie można pominąć podczas zakupu pojemników na przyprawy, to ich wymiary. Dostosować trzeba je do indywidualnych preferencji odbiorców. Osoba mieszkająca w domu sama, która gości przyjmuje rzadko, wybrać powinna pojemniki małe, np. o wysokości 5 centymetrów i szerokości 3 centymetrów, co zapobiegnie wietrzeniu przypraw. Dla wieloosobowej rodziny lepszym zakupem będą jednak pojemniki o większych wymiarach, do których przypraw zmieści się więcej. Mogą one wtedy sięgać wysokością nawet do prawie 10 centymetrów i szerokością do pięciu centymetrów lub być jeszcze większe.

Największe wymiary osiągają pojemniki, które pełnią jednocześnie funkcję młynka do przypraw. Nie są one znacznie szersze, za to ich wysokość jest większa od produktu bez młynka nawet o kilka centymetrów.

Ceny i producenci pojemników na przyprawy

Dostępne na rynku pojemniki na przyprawy mają bardzo zróżnicowane ceny. Najtańsze z nich dostać można już za 2 zł – są to zazwyczaj pojedyncze solniczki bądź pieprzniczki wykonane z różnego rodzaju materiałów o podstawowych parametrach.

Najwyższe ceny osiągają komplety pojemników na przyprawy renomowanych firm takich jak Alessi, Bugatti, Skeppshult czy Peugeot. W ich skład wchodzi zazwyczaj elegancki stojak, solniczka, pieprzniczka, pojemnik na oliwę, pojemnik na ocet, a niekiedy także pojemnik na wykałaczki. Materiałem użytym do ich wykonania jest przede wszystkim kryształowe szkło bądź też polerowana stal o wysokiej ocenie jakości. Produkty takie osiągają ceny sięgające nawet do ponad tysiąca złotych za zestaw.

Tagi kategorii: na Pojemniki przyprawy, na pojemnik przyprawy, przyprawnki
^
No-cache: 0.7233 s. (IBM5-fcgi-2)