zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking stolnic
Zobacz następne
1

Stolnice

O stolnicach

Stolnice – bez nich dokładne wyrobienie czy precyzyjne rozwałkowanie ciasta byłoby co najmniej trudne. Akcesoria te są lekkie i posiadają wymiary pozwalające na bezproblemowe schowanie za szafą czy w inne niewidoczne miejsce. Dobra stolnica sprawdzi się więc w każdym domu, nawet w tym, w którym potrawy wymagające jej użycia przygotowuje się nieco rzadziej. Nowoczesne stolnice mogą być wykonane z drewna, a także z kilku innych materiałów. Posiadają one też zróżnicowane wymiary i dodatkowe funkcjonalności, które w dużej mierze wpływają na ceny stolnic.

Jakie stolnice kupić do domu lub mieszkania?

Kupując stolnicę trzeba zdecydować się na konkretny materiał, z którego będzie ona wykonana. Może być nim drewno, które jest bardzo trwałe, ale przy tym dość ciężkie, co może być uznane za wadę. Stolnice drewniane mogą posiadać listwy ochronne w tylnej części i po bokach, a także z przodu, gdzie będą one skierowane w dół, blokując odsuwanie się przedmiotu od brzegu stołu.

Za najnowocześniejsze stolnice uważa się silikonowe maty. Są one łatwe w przechowywaniu (wystarczy je zwinąć i schować w kąt szafki) i myciu (w przeciwieństwie do stolnic drewnianych matę można włożyć pod bieżącą wodę). Poza tym maty silikonowe mogą pełnić funkcję papieru do pieczenia, usuwając konieczność przekładania ciasta ze stolnicy na blachę, oraz posiadać specjalne podziałki, dzięki którym łatwo będzie rozwałkować ciasto na odpowiednią długość i szerokość. Porównanie cen stolnic pokazuje, że można je kupić w cenach10-500 zł. Z kolei producenci stolnic to np.: Banquet for home, Lekue, Lurch, Pavoni, Silikomart, Blanko, Granchio Italia, Kaiserhoff, Stalgast, Tescoma.

Tagi kategorii: Stolnice, stolnica
^
No-cache: 0.6688 s. (IBM5-fcgi-2)