zamknij
Ranking zegarów
Zobacz następne

Zegary

O zegarach

Zegar to istotny i niemal niezbędny element wystroju każdego mieszkania. Nie tylko nadaje pomieszczeniu eleganckiego wyglądu i unikalnego szyku, ale też jest niezwykle przydatny. Zegar powinien być dopasowany do stylu wnętrza i idealnie z nim współgrać. Przed zakupem zegara należy zatem porównać różne modele pod względem ich parametrów i cen, a także materiałów wykonania oraz producenta. Istnieją różne rodzaje oraz rozmiary zegarów, dlatego też należy zastanowić się, który najbardziej odpowiada domownikom.

Rodzaje zegarów

Podstawowy podział zegarów to urządzenia elektroniczne oraz klasyczne. Pierwsze z nich to nowoczesne zegary, posiadające elektroniczny wyświetlacz, na którym pokazuje się aktualna godzina. Zdecydowanie łatwiej odczytać z nich czas niż z klasycznych urządzeń. Zegary te są jednak dużo mniej gustowne i nie nadają pomieszczeniu takiego charakteru, jak zegary z tarczą.

Zegary klasyczne mają standardową okrągłą tarczę z godzinami, po której przesuwają się dwie lub trzy wskazówki. Tego typu zegary są bardziej stylowe i eleganckie, nadają też wnętrzom unikatowego wyglądu. Zegary klasyczne bardzo dobrze wyglądają zarówno w kuchni czy sypialni, jak i salonie lub gabinecie. Ich tarcze mogą mieć różne kształty – okrągły, kwadratowy, trójkątny czy nieregularny. Również materiały ich wykonania różnią się znacząco od siebie.

Zegary aluminiowe są solidne i przeznaczone dla klasycznych wnętrz. Poleca się je szczególnie osobom dbającym o detale. Zwykle wiesza się je przede wszystkim w biurach czy gabinetach. To produkty wysokiej jakości, aluminium długo zachowuje swoją pierwotną barwę i nie zdziera się z upływem lat.

Zegary stalowe są bardzo podobne pod względem wykonania do ich aluminiowych odpowiedników. Są one bardzo trwałe i eleganckie, często wiesza się je w miejscach pracy, ponieważ łączą w sobie użyteczność z klasycznym, nieco zimnym wyglądem.

Zegary plastikowe to najpopularniejsze zegary ścienne, które znajdują się na rynku. Ze względu na materiał wykonania są bardzo tanie i łatwo dostępne. Mogą mieć różne kształty i kolory, wyglądać zarówno wesoło, jak i elegancko. Zegary plastikowe nie mają tak wysokiej jakości jak stalowe czy aluminiowe. Są dość delikatne i zdecydowanie łatwiej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Mimo to wielu kupujących chętnie wybiera je ze względu na bogactwo wzorów. Idealnie nadają się zarówno do domu, jak i do pracy.

Zegary drewniane to najbardziej klasyczne i eleganckie ze wszystkich rodzajów zegarów. Pasują do wszystkich rodzajów wnętrz, doskonale je ocieplają i nadają im przyjemny, domowy klimat. Często używa się w nich połączenia drewna z takimi materiałami jak szkło czy aluminium, można w ten sposób uzyskać bardziej nowoczesny efekt. Zegary drewniane mogą być bardzo oryginalne, dzięki czemu trafiają niemal w każdy gust. Ich niewątpliwą zaletą jest ich trwałość – mogą wytrzymać przez wiele lat.

Zegary szklane są zwykle wykonane z najlepszego i najbardziej trwałego gatunku szkła. Są one bardzo eleganckie i nadają pomieszczeniom światowego szyku. Często stosuje się w nich połączenia z aluminium, metalem, plastikiem czy drewnem, przez co uzyskuje się naprawdę oryginalne efekty.

Najbardziej klasycznym typem zegarów ściennych są zegary szafkowe (gabinetowe). Są one zwykle wyposażone w wahadło, przez co ich rozmiar jest nieco większy niż zwykłych zegarów. Przeznaczone są przede wszystkim do tradycyjnych wnętrz z przewagą drewnianych mebli. Wykonane są z wysokiej jakości drewna, którego kolor można indywidualnie dopasować do wystroju pomieszczenia i kolorystyki mebli. Zwykle wybierane są do pomieszczeń takich jak gabinet czy salon.

Ceny i producenci zegarów

Ceny najtańszych i najmniejszych zegarów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Z kolei za najdroższe modele, wykonane z trwałych i eleganckich materiałów, trzeba zapłacić nawet prawie 20 tysięcy złotych.

W przypadku tanich, plastikowych lub elektrycznych zegarów, producent nie ma znaczącego wpływu na jakość ich wykonania. Jednak w przypadku zegarów droższych, warto wybrać produkty następujących firm: Adler, Atrix, JVD, Karlsson, Nextime czy Weigel.

Tagi kategorii: Zegary, zegar
^
No-cache: 3.3989 s. (IBM5-fcgi-2)