zamknij
Wybierz zaznaczone

Zestawy mebli kuchennych

-13 produktów
Filtruj
Sortuj

Zestawy mebli kuchennych

O zestawach mebli kuchennych

W ostatnich latach popularne stało się kupowanie mebli kuchennych robionych na zamówienie, pod wymiar. Tymczasem tańszym, a wcale nie gorszym rozwiązaniem są gotowe zestawy mebli kuchennych, które można od razu wstawić i zagospodarować. Można wybierać wśród wielu wzorów i styli, ale również rozmiarów kuchennej zabudowy. Każdy znajdzie model odpowiedni do swojej kuchni nie rujnując przy tym kieszeni.

W czym możemy wybierać?

Zestawy mebli do kuchni różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również materiałem, z którego je wykonano, stylem, dodatkami czy detalami w wykończeniu. Mają też różne wymiary – składają się z szafek różnej szerokości, a także wysokości jeśli chodzi o szafki górne, zawieszane na ścianie. Szafki stojące mają zazwyczaj wysokość 82 cm, a pokrywający je blat – 2,8 cm. Rozmiary podstawowych szafek stojących bez względu na wielkość blatu odpowiadają wysokości większości kuchenek czy pralek do zabudowy. Standardowa szerokość pojedynczej szafki stojącej wynosi od 30 do nawet 100 cm szerokości, przy czym najpopularniejsze rozmiary to 30, 40, 60 i 80 cm szerokości. Głębokość szafek stojących uzależniona jest od głębokości blatu i najczęściej wynosi między 55 a 60 cm. Z kolei szafki wiszące mogą mieć wysokość 40, 60 lub 72 cm (w tym ostatnim przypadku są to meble bardziej tradycyjne, klasyczne). Głębokość takich szafek to niecałe 30 cm, a ich szerokość może być zróżnicowana, przy czym najpopularniejsze to szafki szerokie na 60 i 80 cm.

Funkcjonalność przede wszystkim

Wybierając zestaw mebli do kuchni musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność wyposażonej w nie kuchni. Nie może nam zabraknąć blatów roboczych oraz miejsca do przechowywania. Jeśli mamy większą kuchnię, a niewiele sprzętów i akcesoriów kuchennych to możemy zaaranżować kuchnię tak, aby zmieściły się w niej również chociażby niewielki stolik i krzesełka. Stworzymy w ten sposób przytulną kuchnię połączoną z kącikiem jadalnym.

Zestawy mebli kuchennych mają różne szerokości. Ich wielkość jest określana właśnie przez długość ciągu szafek. Najczęściej w takim zestawie znajdziemy szafkę pod zlewozmywak, szafkę z szufladami, a wśród wiszących – szafkę pod okap oraz szafkę z witrynką. Wybierając zestaw warto jeszcze zwrócić uwagę na to czy znajduje się w nim blat – często jego cena nie jest uwzględniona w zestawie i należy go dokupić osobno. Natomiast wszystkie gotowe zestawy mebli łączą standardowe wymiary poszczególnych mebli, co zdecydowanie ułatwia dopasowanie do nich sprzętu AGD.

Tagi kategorii: i jadalniane kuchenne Zestawy, kuchenne meble zestawy, do kuchni mebli Zestawy
^
No-cache: 0.4359 s. (IBM5-fcgi-2)