Zestawy mebli kuchennych
zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking zestawów mebli kuchennych

Zestawy mebli kuchennych

-56 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1
Zestawy mebli kuchennych

Zestawy mebli kuchennych

O zestawach mebli do kuchni

Meble kuchenne to podstawowy element każdej kuchni. Od tego jakie meble wybierzemy zależeć będzie ostateczny wygląd całego pomieszczenia. Osoby urządzające kuchnię mają do wyboru wiele stylów mebli kuchennych, do których można zaliczyć styl klasyczny, skandynawski, loftowy, nowoczesny, czy minimalistyczny. Jednak jednym z najważniejszych aspektów, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru mebli kuchennych to ich funkcjonalność oraz trwałość.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest kupowanie gotowych zestawów mebli kuchennych. Ich zaletą jest niewątpliwie o wiele niższy koszt w porównaniu do mebli kuchennych kupowanych osobno lub projektowanych pod wymiar. Zakup pełnego zestawu mebli kuchennych oszczędza nasz czas oraz pozwala dokonać szczegółowej wizualizacji projektu pomieszczenia.

Elementy wchodzące w skład zestawu mebli kuchennych

Zestaw mebli kuchennych składa się najczęściej z kilku podstawowych szafek stojących oraz szafek wiszących. W wielu ofertach nie uwzględnione są ceny blatu, który można dodatkowo dokupić pod wymiar całego zestawu. Komplety mebli składają się z różnych typów szafek. Cechą wspólną dla wszystkich zestawów są natomiast standardowe wymiary poszczególnych mebli, co ułatwia dopasowanie do nich sprzętu AGD.

Najpopularniejsze wymiary szafek stojących mają wysokość 82 cm. Szafki te połączone są z blatem o grubości najczęściej 2,8 cm. Do wyboru są również inne grubości blatów w zależności od materiałów z jakich zostały wykonane. Blaty kamienne mają od 2 do 3 cm grubości, blaty laminowane - 2,8 i 3,8 cm, a blaty drewniane, czy metalowe nawet do 4 cm. Rozmiary podstawowych szafek stojących bez względu na wielkość blatu odpowiadają wysokości większości kuchenek czy pralek do zabudowy. Standardowa szerokość pojedynczej szafki stojącej zależy od ilości frontów, z których jest zbudowana. I tak szafki stojące z jednym frontem mają od 30 do 50 cm szerokości, natomiast szafki stojące z dwoma frontami od 60 do 100 cm. Głębokość szafek stojących uzależniona jest od głębokości blatu i najczęściej wynosi 60cm. Standardowy wymiar szafek oraz blatu pozwala dopasować większość płyt grzewczych czy zlewów.

Szafki wiszące również znajdują się w ofertach zestawów mebli kuchennych. Charakteryzują się one mniejszymi wymiarami niż szafki stojące. Do najczęściej spotykanych należą te o wysokości 40 cm lub 60 cm, szerokości 60 cm lub 80 cm oraz głębokości około 30 cm. Wymiary szafek wiszących w zestawach nie są aż tak rygorystycznie przestrzegane, gdyż nie umieszcza się w nich sprzętów AGD. Wyjątkiem są szafki wiszące umieszczane nad okapem kuchennym. Są one niższe niż przeciętne szafki wiszące, najczęściej ich wysokość oscyluje w granicy 30-40 cm w zależności od wymiarów okapu.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu zestawu szafek kuchennych?

By zestaw szafek kuchennych spełniał swoje funkcje musi być dobrze dopasowany do wymiarów kuchni. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto dokładnie zmierzyć powierzchnię przeznaczoną na szafki. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w których zakupiony przez nas zestaw nie zmieści się do naszej kuchni lub nie będzie możliwy jego montaż ze względu na przeszkody, takie jak: wystające rury, zbyt wystający grzejnik, za niski parapet.

Ceny i producenci zestawów mebli kuchennych

Ceny zestawów mebli kuchennych różnią się w zależności od jakości tworzywa użytego do ich produkcji oraz sposobu wykonania. Tanie zestawy mebli kuchenne można zakupić za mniej niż 1000 złotych, droższe nawet za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Producenci oferujący zestawy mebli kuchennych to m.in.: Classen, Meble Okmed, Layman, Halmar, Bog-Fran, Stolkar.

Tagi kategorii: i jadalniane kuchenne Zestawy, kuchenne meble zestawy, do kuchni mebli Zestawy
^
No-cache: 0.3108 s. (IBM5-fcgi-1)