zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking akcesoriów do laptopów

Akcesoria do laptopów

-1 278 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Akcesoria do laptopów

O Akcesoriach do laptopów

Laptopy są zaprojektowane w taki sposób, by spełniać wszystkie podstawowe potrzeby użytkownika komputera. Posiadają wbudowane głośniki, touchpad, klawiaturę, mikrofon, a nawet kamerki internetowe. Jeśli jednak wymaga się lepszej i bardziej zaawansowanej technicznie pracy komputera, należy zwrócić uwagę na inne przydatne akcesoria do laptopów. Przed ich zakupem powinno się porównać ich ceny i dane techniczne, by pasowały do modelu komputera przenośnego, jaki się posiada. Należy również wybierać akcesoria sprawdzonych i znanych producentów.

Najczęściej wybieranymi akcesoriami do laptopów są torby i plecaki do ich przechowywania i przenoszenia. Można je dopasować do każdego notebooka, niezależnie od jego wymiarów. Mogą być wykonane ze skóry lub sztucznych materiałów i mieć postać etui, lekkich pokrowców, a nawet ciężkich i twardych walizek z okuciami. Torby i plecaki są bardzo przydatne, ponieważ zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym laptopa w czasie przenoszenia go z miejsca na miejsce. Można w nich przenosić również inne akcesoria do notebooków, jak kable czy myszki.

Wielu użytkowników laptopów nie lubi korzystać z ich paneli dotykowych, czyli tak zwanych touchpadów. Są one niekiedy trudne w obsłudze i nieprzydatne na przykład dla miłośników gier komputerowych. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup myszki komputerowej do laptopa. Może być ona przewodowa lub bezprzewodowa, zasilana na baterie. Myszki mogą również mieć różne kształty, dlatego należy wybrać taką, która będzie najlepiej i najwygodniej pasować do ręki, szczególnie jeśli spędza się dużo czasu przy komputerze. Dla zwykłego użytkownika odpowiednia będzie normalna myszka, z kolei gracze lub osoby zajmujące się grafiką powinny wybrać myszki bardziej zaawansowane.

Wiele osób nie przepada za klawiaturą umieszczaną w laptopach. Często jest ona niewygodna, przyciski szybko się ścierają, a w dodatku brakuje klawiatury numerycznej. Na szczęście można dokupić dodatkową klawiaturę, którą można podłączyć do notebooka. To rozwiązanie poleca się przede wszystkim osobom pracujących przy komputerze w biurze, które są przyzwyczajone do innego typu klawiatury niż ta znajdująca się w laptopie, a także graczom, którym niekiedy niewygodnie byłoby sięgać do laptopa w czasie grania.

Niewątpliwą wadą niektórych laptopów w czasie częstego używania jest ich częste przegrzewanie. W takim celu stworzono specjalne podstawki chłodzące. Umieszcza się je pod notebookiem i podłącza do portu USB. Dzięki dwóm lub trzem wiatraczkom umieszczonym w odpowiednich punktach obudowy można szybko i skutecznie zbić temperaturę komputera i baterii w nim umieszczonej. W ten sposób nie trzeba się bać samoczynnego wyłączenia się laptopa w nieodpowiednim momencie.

Huby USB pozwalają na zwiększenie ilości dostępnych portów USB na komputerze. Dzięki nim można bez problemu podłączyć drukarkę, dodatkową klawiaturę czy myszkę oraz pendrive. Typowe huby USB posiadają 4 dodatkowe porty, ale na rynku można także spotkać rozgałęziacze mające aż 7 portów.

Jeśli komuś nie wystarczają zwykłe głośniki zainstalowane w laptopie, można z powodzeniem zastąpić je głośnikami zewnętrznymi. Warto zwrócić uwagę na większe zestawy głośników, które zawierają subwoofer, odpowiedzialny za lepszą jakość dźwięku i basy. Im więcej głośników, tym lepiej, ponieważ można je rozstawić w różnych częściach pomieszczenia, co da z kolei efekt przestrzenności dźwięku.

Wśród akcesoriów do laptopów znajdują się także akcesoria dla graczy. Do komputera przenośnego można podłączyć między innymi kierownice samochodowe, kierownice lotnicze, hamulce ręczne, joysticki czy pady. Dzięki nim granie w ulubione gry stanie się z pewnością o wiele wygodniejsze nawet na tak niewielkim komputerze.

Wiele netbooków, przeznaczonych głównie do obsługi Internetu, nie posiada wbudowanego napędu DVD. Dlatego też na rynku dostępne są liczne zewnętrzne stacje i napędy DVD, dzięki którym można nagrywać i odtwarzać płyty. W ten sposób można przenosić nawet większe pliki, które nie zmieszczą się na pendrive.

Innymi ciekawymi akcesoriami do laptopów mogą być między innymi lampki podłączane pod port USB. Są one szczególnie przydatne dla osób pracujących do późnej nocy, które nie chcą zapalać dużego światła, ale jednocześnie nie mogą zrezygnować z oświetlenia. Z kolei na miesiące letnie idealnym rozwiązaniem są miniwentylatorki podłączane bezpośrednio do laptopa.

Ceny i producenci akcesoriów do laptopów

Akcesoria do laptopów są bardzo zróżnicowane, dlatego też ich ceny osiągają różne poziomy. Robiąc porównanie cen łatwo zauważyć, że zakup najtańszych akcesoriów do laptopów wiąże się z cenami wynoszącymi około 4-5 zł, zaś najdroższe akcesoria do laptopów to wydatek rzędu ponad 1 000 zł.

Producentami akcesoriów do laptopów często są te same firmy, które tworzą same notebooki. Popularni producenci akcesoriów do laptopów to więc między innymi: Asus, HP, Acer, Samsung czy LG. Producenci, którzy nie konstruują laptopów, ale mają w ofercie akcesoria do nich przeznaczone, to z kolei: Whitenergy, 3Com czy 3M Visoplast.

Tagi kategorii: akcesoria do laptopa, do dodatki laptopa, akesoria do notebooków
^
No-cache: 1.0213 s. (IBM5-fcgi-2)