zamknij
Producent
Interfejs
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe

-53 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Drukarki atramentowe

O drukarkach atramentowych

Drukarki atramentowe nadrukowują obraz na wybraną powierzchnią poprzez rozprowadzenie po niej tuszu w odpowiedni sposób. Ze względu na metodę nanoszenia atramentu dzieli się je na DOD oraz CIJ. Ostatnio na popularności zyskują także drukarki atramentowe żelowe, zapewniające dużo wyższą ocenę jakości wydruku. Zanim jednak wybierze się konkretny typ urządzenia, trzeba wcześniej dokładnie przyjrzeć się jego parametrom, wykorzystywanym technologiom, cenom oraz producentom.

Drukarki atramentowe DOD, CIJ oraz żelowe

Modele pracujące w oparciu o technologię DOD są dużo bardziej popularne od CIJ. Dzieli się je na termiczne oraz piezoelektryczne. W pierwszych krople tuszu wypychane są z tonera pod wpływem temperatury, zaś w drugich – pod naciskiem elektrycznego impulsu. Jakość uzyskiwanego z nich wydruku jest podobna, choć przy zdjęciach da się zauważyć niewielką różnicę na korzyść modeli piezoelektrycznych. Niestety, wyższa jakość obrazu to także wyższa cena, dlatego też do domowego użytku najczęściej kupowane są drukarki atramentowe termiczne. Technologia CIJ jest z kolei wykorzystywana do drukowania na przykład etykiet cenowych produktów czy daty przydatności do spożycia poszczególnych artykułów. Dzięki niej można drukować nawet mając urządzenie ustawione w odległości 10 cm od powierzchni mającej być zadrukowaną. Jakość takiego wydruku jest jednak dość słaba, dlatego takie modele CIJ nie znajdują szerszego zastosowania.

Najnowocześniejsze drukarki atramentowe, czyli modele żelowe, korzystają z tuszu w formie nie płynnej, a żelowej. Pozwala to na uzyskanie większej oszczędności atramentu, który nie wsiąka tak bardzo w papier, szybciej zasycha i nie ma tendencji do rozmazywania się. Jednak mimo tych plusów technologia ta nie jest bardzo popularna, gdyż wiąże się z wysokimi kosztami.

Osoby chcące kupić najtańsze drukarki atramentowe muszą mieć w portfelu około 100 zł. Z kolei użytkownicy, którzy oczekują najwyższej jakości wydruku oraz bardzo dużej wydajności zapłacą ceny sięgające ponad 20 000 zł. W obu tych grupach znajdzie się sprzęt takich marek jak: HP, Brother, Canon, Epson, Ricoh czy Xerox.

Tagi kategorii: atramentowa drukarka, atramentowej drukarki, atramentowych drukarek
^
No-cache: 0.8199 s. (IBM5-fcgi-1)