zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking szaf serwerowych

Szafy serwerowe

-424 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Szafy serwerowe

O szafach serwerowych

Szafy serwerowe to te elementy infrastruktury informatycznej, które są bodaj najbardziej niedoceniane. A to przecież w nich umieszcza się nie tylko okablowanie, ale i wszystkie inne kluczowe urządzenia decydujące o jakości usług danej sieci. Jakie więc powinny być dobre szafy serwerowe? Jakie dane techniczne powinny je wyróżniać? Jacy producenci są w tej branży uznawani za najlepszych?

Szafy serwerowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Podstawowa cecha dobrej szafy serwerowej to jej elastyczność, umożliwiająca w razie modyfikację zawartości. Cała konstrukcja musi też pozwalać na poprawne chłodzenie i zasilanie urządzeń umieszczonych w danej szafie. W związku z chłodzeniem można się zdecydować na system pasywny w postaci samych ram z półkami lub szafy pełne wyposażone w systemy aktywne, dokładnie ukierunkowujące strumienie ciepłego i zimnego powietrza. Równie istotna rzecz to także decyzja, czy kupić szafę serwerową stojącą czy naścienną. Pierwsza przyda się zwłaszcza do niewielkiego biura, w którym sieć nie jest zbytnio rozbudowana. Natomiast do dużych centrów serwerowych niezbędne będą szafy stojące.

Małe szafy serwerowe, w których zmieści się tylko podstawowy sprzęt taki jak centrala telefoniczna, przełączniki czy krosowe panele, można kupić już od około 100 zł. Z kolei modele do bardzo rozbudowanych serwerowni będą kosztowały nawet ponad 20 000 zł. Producenci, którzy tworzą nowoczesne szafy serwerowe, to na przykład marki: apraNET, BKT Elektronik, Netrack, Triton, Digitus, Delta, HP, IBM, Fujitsu, Intel, Sony, Signal, Solarix, Gembird czy CobiNet.

Tagi kategorii: serwerowa szafa, serwerowej szafy, serwerowych szaf
^
No-cache: 0.6601 s. (IBM5-fcgi-1)