zamknij
Ranking toreb do laptopów

Torby do laptopów

-3 701 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Torby do laptopów

O Torbach do laptopów

Jednym z pierwszych akcesoriów kupowanych po nabyciu laptopa jest odpowiednia torba na niego. Bez odpowiedniej torby największa zaleta laptopa, czyli jego mobilność, właściwie nie istnieje. Wybór odpowiedniej torby to kwestia kilku minut, ale powinno się wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach, na które trzeba spojrzeć. 

Rodzaje toreb do laptopów

Istnieje kilka rodzajów pokrowców na notebooki. Różnią się one przede wszystkim jakością wykonania oraz wielkością. Podstawową funkcją wszystkich jest jednak ochrona komputera przez zabrudzeniami czy uszkodzeniem.

Najpopularniejsze torby do laptopów są dość prostymi konstrukcjami i składają się z kilku przegródek oraz kieszeni, w których można schować płyty, kable, dokumenty czy pamięci przenośne. Tego typu pokrowce komputerowe należą również do najtańszych produktów do przenoszenia laptopów. Ich ceny zaczynają się już od 30 zł, więc jest to jedno z najtańszych rozwiązań ochrony komputera.

Dalej możemy znaleźć plecaki na laptopy, które w przeciwieństwie do zwykłych plecaków posiadają umocnione spody i ścianki. Ich największą zaletą jest fakt, że ciężar jest lepiej rozłożony niż w przypadku tradycyjnej torby i użytkownik ma wolne ręce, co idealnie sprawdza się, gdy do pracy dojeżdżamy np. rowerem. Dodatkowo można ich używać także jako normalnego plecaka. Niestety ten rodzaj pokrowca nie pasuje każdemu użytkownikowi. Plecaki nie sprawdzają się między innymi wśród biznesmenów, gdyż mogą pognieść garnitur.

Etui na laptopy to z kolei pokrowiec, który jest najczęściej wybierany przez kobiety. Nie jest on szczególnie usztywniany, a jego podstawową funkcją jest ochrona laptopa od warunków zewnętrznych. Etui jest często pozbawione uchwytów lub dodatkowych kieszonek, za to może mieć różne ciekawe wzory i kolory.

Teczka jest pokrowcem przeznaczonym przede wszystkim dla osób noszących na co dzień oficjalne stroje – prawników, biznesmenów, managerów. Wiele teczek jest produkowanych z eleganckiej skóry, więc tym samym staje się niemal elementem ozdobnym. Teczki są jednocześnie dość drogim akcesorium, co wynika przede wszystkim z ich wysokiej jakości wykonania.

Wielkość toreb do laptopów

Wielkość to niezwykle istotna cecha wszystkich toreb do laptopów. Od niej zależy bowiem maksymalny rozmiar komputera, który będzie można włożyć do pokrowca. Zwykle torby do laptopów produkowane są z myślą o konkretnych wymiarach notebooków. Informacja o ich wielkości podana jest w calach (zwykle od 10 do 21 cali). Aby dobrać rozmiar torby, należy znać wartość przekątnej laptopa.

Waga toreb do laptopów zależy głównie od materiałów, z których są wykonane. Najlżejsze pokrowce to materiałowe etui, najcięższe to natomiast walizki i torby z metalowymi okuciami, które mogą ważyć nawet kilka kilogramów. Również skórzane walizki nie należą do najlżejszych. Dlatego też w przypadku posiadania ciężkiego laptopa warto zastanowić się nad kupnem lekkiej torby.

Ceny toreb do laptopów

Ceny toreb do laptopów, podobnie jak w przypadku większości artykułów, zależą przede wszystkim od wymiarów, jakości wykonania oraz producenta. Torby do laptopów można kupić już od kilkunastu złotych, a najdroższe torby do laptopów to wydatek rzędu 1500 zł.

Producenci toreb do laptopów

Najpopularniejszymi producentami toreb do laptopów są firmy: Roncato, Samsonite, Agrodolce, Addison, Dicota, Tucano, Lenovo czy Belkin. Nie znaczy to jednak, że pokrowce innych firm niż wymienione są gorszej jakości. Mogą one być równie dobre i równie wytrzymałe co produkty znanych marek.

Tagi kategorii: do laptopa torbę, laptopa na torby, do notebooka torba
^
Cache: 0.02 s. (IBM5-fcgi-1)