zamknij
Napięcie wyjściowe
Wybierz zaznaczone
Ranking zasilaczy do laptopów

Zasilacze do laptopów

-85 575 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Zasilacze do laptopów

O Zasilaczach do laptopów

Zasilacze do laptopów to urządzenia niezbędne do długiego funkcjonowania przenośnych komputerów. Bez nich nawet notebook z najlepszą i najbardziej wytrzymałą baterią nie będzie mógł pracować przez znaczny czas. Na szczęście zasilacze do laptopów są łatwo dostępne i mają dość niskie ceny, nie ma więc problemu z ich kupnem. Przed wybraniem odpowiednich zasilaczy warto jednak zastanowić się, który z nich jest konkretnie potrzebny i jakie powinien mieć parametry.

Parametry zasilaczy do laptopów

Aby dobrać do laptopa odpowiedni zasilacz, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech.

Bardzo ważna jest wartość napięcia wyjściowego (V), czyli napięcia elektrycznego występującego w sieci energetycznej i obsługiwanej przez komputer. Wartość napięcia wyjściowego powinna zgadzać się z wartością podaną w specyfikacji laptopa. Znaleźć ją można na dolnej części komputera bądź pod jego baterią. Przydatną informację można także odczytać ze starego zasilacza do laptopa.

Innym parametrem istotnym przy zakupie zasilacza do komputera przenośnego jest wartość natężenia prądu (A), czyli stosunku ładunku prądu elektrycznego przepływającego przez wyznaczoną powierzchnię do czasu, w jakim przepływa. Wartość natężenia prądu powinna być równa lub większa od wartości podanej na specyfikacji komputera. Wielkość obciążenia, jaka jest dopuszczalna dla danego laptopa, jest zależna od jego wytrzymałości. Dlatego też ważne jest, by dobrać taki zasilacz, który nie obciążyć za bardzo sprzętu.

Parametrem, którego nie sposób pominąć przy omawianiu cech zasilaczy do laptopów, jest moc (W). Jest to iloczyn wartości napięcia i natężenia prądu elektrycznego. Część producentów zasilaczy komputerowych podaje właśnie wymaganą moc zasilacza w miejsce jego dopuszczalnego obciążenia, czyli maksymalnego natężenia prądu. Należy pamiętać, że moc zasilacza powinna być równa lub większa od mocy podanej w specyfikacji znajdującej się na laptopie.

Różne zasilacze komputerowe mogą mieć takie same parametry dotyczące mocy, natężenia i napięcia prądu elektrycznego, jednak mogą różnić się pod względem kształtu i wielkości wtyku, który wkłada się do gniazda w laptopie. Wtyczki dzielą się przede wszystkim na wtyczki bez pinu (igły) oraz z pinem. Należy porównać wtyk znajdujący się w zasilaczu z gniazdem komputerowym. Dlatego też przydatne okazuje się zachowanie starego zasilacza, ponieważ można dokładnie zmierzyć suwmiarką, czy średnice wtyków są takie same. Jeśli chodzi o zakupy w Internecie, producenci często posiadają bazę danych stworzoną z poszczególnych zasilaczy, na podstawie której można ustalić kształt i wielkość wtyczki.

Podczas kupowania zasilacza do laptopa należy również zastanowić się, w którym miejscu będzie się z niego najczęściej korzystać. Jeśli komputer przenośny będzie używany przede wszystkim w pomieszczeniach – w domu, w biurze, na uczelni, należy zakupić klasyczny zasilacz sieciowy. Jeśli jednak planuje się częste podróże, warto zainwestować w zasilacz samochodowy bądź sieciowo-samochodowy. Zasilacze samochodowe współpracują z większością komputerów przenośnych dostępnych na rynku. Podłącza się je do gniazda zapalniczki samochodowej, która w ten sposób staje się źródłem zasilania dla notebooka. Część zasilaczy samochodowych wyposażona jest dodatkowo w ładowarkę USB, którą można naładować odtwarzacz MP3 i MP4, telefon komórkowy, palmtop, nawigację GPS czy inne urządzenie ładowane przez USB.

Ceny i producenci zasilaczy do laptopów

Koszt zakupu zasilacza do komputera przenośnego może być bardzo zróżnicowany. Najtańsze zasilacze do laptopów mało znanych producentów można kupić już za około 20 zł, jednak nie można liczyć na ich dobrą jakość. Najdroższe, markowe zasilacze do laptopów, dopasowane bezpośrednio do konkretnych ich modeli, kosztują nawet ponad 500 zł.

Istnieje kilku producentów zasilaczy, których produkty są naprawdę godni polecenia. Są to między innymi 4World, Danitech, Energy4U, Hi-Power czy Whitenergy. Oprócz produktów tych firm, można wybrać także markowe zasilacze HP, Lenovo, Sony, Toshiba, Dell oraz Apple.

Tagi kategorii: do laptopa zasilacz, do laptopa zasilacza, do laptopa zasilaczy
^
No-cache: 0.4138 s. (IBM5-fcgi-1)