zamknij
Kształt koperty
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking zegarków męskich

Zegarki męskie

-12 237 produktów
Filtruj
Sortuj
ANSWEAR.comSWISSZalando
Zobacz następne
Zegarki męskie

Zegarki męskie

O zegarkach męskich

Zegarki męskie są nieraz jedyną biżuterią noszoną przez panów. Ceny zegarków zależą od materiałów, z których są wykonane oraz od posiadanych funkcji. Podejmując decyzję o zakupie trzeba zwrócić uwagę na różne rodzaje zegarków i ocenić ich jakość. Porównanie cen będzie bardzo do tego przydatne. Warto też zwrócić uwagę, że inny zegarek zakłada się do garnituru, a inny podczas spędzania czasu wolnego.

Rodzaje zegarków

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje zegarków męskich: analogowy, analogowo-cyfrowy oraz cyfrowy. Czasomierz analogowy jest klasycznym rozwiązaniem dla panów ceniących prostotę i elegancję. Posiada wskazówki i datownik. Typ analogowo-cyfrowy jest świetnym połączeniem stylu klasycznego z nowoczesnym. Zawiera tradycyjne wskazówki na tarczy analogowej oraz ciekłokrystaliczny wyświetlacz elektroniczny z datownikiem. Ostatni rodzaj, cyfrowy, zawiera tylko elementy elektroniczne. więc godzina wyświetlana jest za pomocą cyferek.

Style zegarków

Kolejny istotny podział dotyczy stylów zegarków męskich. Dzielimy je na klasyczne i sportowe. Zegarek klasyczny jest analogowy i posiada pasek wykonany najczęściej ze skóry. Jego perfekcyjny charakter pasuje tak do eleganckiego, wizytowego stroju, jak i do noszenia na co dzień.

Do wersji sportowej zegarków zalicza się typy analogowo-cyfrowe i cyfrowe. Te rodzaje zegarków mogą mieć tak pasek skórzany, jak i bransoletę. Elementy elektroniczne w analogowym czasomierzu nadają mu młodzieżowego charakteru. Połączenie tradycji z nowoczesnością pasuje młodym, przebojowym mężczyznom, którzy są na początku kariery zawodowej. Zegarek nadaje się również do noszenia w czasie wolnym.

Zegarki cyfrowe, typowo sportowe, z wbudowanymi ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami, sprawdzą się dobrze podczas aktywności fizycznej, bowiem są przystosowane do użytkowania w ekstremalnych warunkach. Ich klasa wodoszczelności jest wysoka. Są też odporne na zarysowania i wstrząsy. Ten typ czasomierzy podoba się młodym mężczyznom. Poprzez zaawansowane funkcje przyciąga ich uwagę. Jest traktowany także jako modny gadżet.

Budowa zegarków

Warto przed zakupem poznać elementy składowe zegarków i ich parametry. Dzięki temu kupione zegarki męskie będą w stu procentach odpowiadały naszym potrzebom.

Sercem zegarka jest mechanizm, inaczej werk. Przeważnie jest on kwarcowy lub z automatycznym naciągiem. Zegarki kwarcowe pobierają energię z baterii, dlatego nie trzeba ich mechanicznie nakręcać, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Natomiast zegarki mechaniczne wymagają nakręcania i są nabywane, z uwagi na ich klasyczne wymiary, głównie przez mężczyzn. Do wyboru są również zegarki automatyczne, które nie wymagają nakręcania, ponieważ są zasilane przez sprężynę.

W skład zegarków męskich wchodzi też koperta, tarcza, szkiełko, dekiel oraz bransoletka. W kopercie mieści się mechanizm, który wykonany jest przeważnie z nierdzewnej stali szlachetniej. Można go wybrać pomiędzy tym ze wskazówkami a tym z cyferkami. Tarcze zegarków dostępne są w bardzo różnych kolorach. Do najpopularniejszych należą kolory: biały, czarny, złoty i srebrny. Szkiełka zegarków powinny być odporne na zarysowania, dlatego zazwyczaj wykorzystuje się w nich szkła szafirowane lub mineralne. Zegarki męskie mogą być noszony na pasku skórzanym (głównie czarnym lub brązowym) bądź bransolecie wykonanej ze stali nierdzewnej. Długość stalowej bransolety może być regulowana poprzez doczepianie lub odpinanie pojedynczych modułów z zespolenia.

Dodatkowe parametry zegarków

Wodoszczelność zegarków jest opisywana jako WR (water-resistant). Im wyższą liczbę WR podał producent, tym głąbiej zegarki można zanurzać, a nawet z nim nurkować. Wodoszczelność może wynosić od 10 m do nawet ponad 100 m. Jeżeli na zegarku pojawi się sam opis WR, WR30 lub waterproof, będzie to świadczyć o tym, że przedmiot jest odporny tylko na zachlapania. Możemy w nim bezpiecznie umyć ręce, ale nie powinniśmy wykonywać długotrwałych czynności związanych z użyciem wody (np. zmywanie dużej sterty naczyń).

Zegarki męskie analogowo-cyfrowe i cyfrowe są bogate w liczne dodatkowe funkcje, które są atrakcyjne dla mężczyzn. Rodzaje zawierające mechanizmy kwarcowe zawierają zazwyczaj podświetlenie, trzy strefy czasowe, datownik z alarmem, a niekiedy, jako ciekawostkę, odmierzanie czasu wstecz. Ceny tych modeli zegarków rozpoczynają się od około 200 zł. Natomiast ceny zegarków cyfrowych prostszych, z mniejszą ilością dodatkowych parametrów(zawierających oprócz czasomierza tylko datownik, podświetlenie i wodoszczelność WR100), kształtują się w przedziale od około 100 zł. Z kolei zegarki męskie analogowe są do nabycia w cenach od 170 zł. Zazwyczaj również posiadają datownik i podświetlenie, a klasa ich wodoszczelności to WR30.

Producenci zegarków

Do popularnych producentów zegarków męskich należą m.in.: Atlantic, Casio, Timex, Tissot i Citizen. Warte uwagi są zwłaszcza zegarki Casio, których oferowanych jest bardzo wiele rodzajów, wymiarów i wzorów.

Natomiast najwyższą oceną jakości cechują się zegarki szwajcarskie, cenione ze względu na ich jakość. Do popularnych firm je oferujących można zaliczyć: Atlantic, Tissot, Certina czy Adriatica. Za męskie analogowe zegarki szwajcarskie firmy Tissout zapłacimy ceny od ok. 800 zł do 2600 zł.

Tagi kategorii: męskie Zegarki, męski zegarek
^
Cache: 0.0228 s. (IBM5-fcgi-2)