zamknij
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking gitar basowych

Gitary basowe

-224 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Gitary basowe

O Gitarach basowych

Gitary basowe to elektryczny rodzaj gitary, który charakteryzuje się czterema strunami wydającymi niski dźwięk. Często wykorzystywana jest w sekcji rytmicznej zespołów muzycznych, jednak należy docenić jej możliwości. Gitarzyści basowi muszą mieć dobre poczucie rytmu i sprawne palce, ponieważ najczęściej gra się na niej bez piórka (kostki).

Gitara basowa, podobnie jak pozostałe gitary, składa się z główki z kluczami do strojenia, gryfu i korpusu z mostkiem oraz potencjometrami regulującymi głośność i barwę dźwięku. Cztery struny gitary basowej (E1, A1, D, G) wykonane są z metalu, dlatego też gryf jest wzmocniony prętami napinającymi, by wytrzymać tak duży naciąg. Dostępne są również basy z pięcioma, sześcioma, a nawet dwunastoma strunami, jednak spotyka się je rzadziej.

Gitary basowe mogą wydawać dźwięki po podłączeniu do wzmacniacza, zwanego też piecykiem lub kombo. Aby uzyskać w nim głośność porównywalną z gitarą elektryczną potrzeba jednak dużo więcej mocy. Dlatego też wzmacniacze do gitar basowych mają głośniki o średnicy 8, 10, 12 lub 15 cali i wykonane są ze sztywniejszych materiałów.

Tagi kategorii: basowa gitara, basowe gitary
^
No-cache: 0.554 s. (IBM5-fcgi-1)