zamknij
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking gitar elektrycznych

Gitary elektryczne

-593 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Gitary elektryczne

O gitarach elektrycznych

Gitara elektryczna to jeden z najpopularniejszych instrumentów na świecie, który idealnie pasuje do wielu różnych gatunków muzycznych: rocka, hard rocka, heavy metalu, bluesa, reggae czy country. Granie na niej daje wiele satysfakcji i może być zarówno wspaniałą rozrywką, jak i sposobem na życie.

Gitara elektryczna, podobnie jak klasyczna i akustyczna, składa się z główki z kluczami do strojenia, gryfu (szyjki) oraz korpusu z mostkiem i strunami. Całość może mieć różne kształty i kolory, jednak zasada działania instrumentu jest zawsze taka sama. Stalowe struny gitary umieszczone są w polu magnetycznym, a ich drgania za pomocą przetwornika elektromagnetycznego są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego.

Dźwięk wytwarzany przez gitarę elektryczną można dowolnie zmieniać za pomocą przełączników znajdujących się w potencjometrach instrumentu. Dodatkowo można je modulować za pomocą wzmacniacza, bez którego gitara nie może grać, lub efektów gitarowych.

Gitara elektryczna to wydatek, w który warto zainwestować, ponieważ od jakości jej wykonania zależeć będzie otrzymywane brzmienie. Najpopularniejszymi producentami gitar elektrycznych są między innymi Fender (z najsłynniejszymi modelami Stratocaster i Telecaster), Gibson czy Ibanez.

Tagi kategorii: elektryczna gitara, elektryczne gitary
^
No-cache: 0.4249 s. (IBM5-fcgi-2)