zamknij
Rozmiar
Materiał wierzchniej płyty
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking gitar klasycznych

Gitary klasyczne

-328 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Gitary klasyczne

O Gitarach klasycznych

Gitary klasyczne to najtańszy i jednocześnie najbardziej podstawowy typ gitary, z którego wyewoluowały instrumenty akustyczne czy elektryczne. Jest to instrument stosunkowo cichy, dlatego nadaje się przede wszystkim do grania dla siebie lub nauki. Popularne „klasyki” można łatwo transportować i nie zajmują dużo miejsca, ponieważ są nieco mniejsze niż inne gitary.

Gitary klasyczne składają się z główki z kluczami do strojenia, gryfu złożonego z 19 progów oraz pudła rezonansowego z mostkiem. Mają 6 miękkich, nylonowych strun, które nie kaleczą palców jak struny metalowe i nadają się nawet dla początkujących graczy. Najczęstszy strój gitary klasycznej to E A d g h e1, a jej skala dźwiękowa E-e2.

Gitara klasyczna różni się od bardzo podobnej gitary akustycznej przede wszystkim wielkością. Klasyki mają nieco mniejsze pudła rezonansowe i o 2 progi mniej. Gitary akustyczne mają ponadto metalowe struny oraz ruchomy gryf, który w klasycznych jest przymocowany na stałe. Do obu typów instrumentów można podłączyć wzmacniacz pod warunkiem dokupienia specjalnego przetwornika.

Tagi kategorii: gitara klasyczna, gitary klasyczne
^
No-cache: 7.6667 s. (IBM5-fcgi-2)