zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone
Ranking kamer szpiegowskich

Kamery szpiegowskie

-450 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Kamery szpiegowskie

O kamerach szpiegowskich

Kamery szpiegowskie to niewielkie urządzenia wbudowane niepozorne przedmioty codziennego użytku, dzięki którym można nagrać obraz i dźwięk tak, że nikt wokoło nie będzie miał świadomości bycia nagranym. Takie sprzęty przydają się nie tylko detektywom, ale i osobom prowadzącym badania społeczne, mamom zostawiającym swoje dzieci pod opieką nowej niani i wielu innym. Zanim kupi się kamery szpiegowskie warto poznać bliżej poznać ich rodzaje oraz dane techniczne. Między poszczególnymi modelami występują bowiem dość znaczące różnice.

Gdzie umieszcza się kamery szpiegowskie?

Miejsce umieszczenia kamery szpiegowskiej zależy między innymi od tego, w jakim miejscu chcemy tworzyć nagranie. Nie bez znaczenia jest także to, czy chcemy nagrywać głównie twarze ludzi, czy też miejsca, które znajdują się na innej wysokości (np. stoły i to, co się przy nich dzieje, pisane teksty etc.).

W zależności więc od potrzeb można kupić kamery szpiegowskie fabrycznie ukryte bądź te, które dzięki niewielkim wymiarom można schować niemal wszędzie. W pierwszym wypadku miejscem wbudowania kamery może być długopis, okulary, pendrive, brelok, zegarek na rękę, zegar ścienny, budzik, guzik, pasek od spodni, zapalniczka, włącznik światła, kalkulator, naszyjnik, latarka, czapka, a nawet golarka.

Najważniejsze cechy kamer szpiegowskich

W przypadku kamer szpiegowskich, podobnie jak ma to miejsce w kamerach tradycyjnych, najważniejszymi cechami są jakość obrazu i dźwięku uzyskanego w nagraniu. Aby mogły być one jak najlepsze, kupowana kamera musi mieć jak najlepszą rozdzielczość (w zaawansowanych modelach spotyka się nawet rozdzielczość HD). Przydadzą się też funkcje automatycznego balansu bieli czy spora prędkość nagrywania (np. trzydzieści klatek na sekundę). Często nie bez znaczenia jest też opcja nagrywania w nocy, dzięki której światło i kolory zostają przekształcone przez odbiornik w czytelny obraz.

Aby dana kamera szpiegowska mogła pracować jak najdłużej, niezbędne jest jej odpowiednie zasilanie. Może się ono odbywać za pomocą klasycznych baterii (takich jak do zegarka, AAA lub innych) bądź akumulatorków litowo-jonowych. Dla maksymalnej długości pracy ważne jest również to, czy kamera nagrywa w sposób ciągły, czy jest uruchamiana tylko po wykryciu ruchu. Czujnik ruchu uruchamia sprzęt wtedy, gdy w odległości nawet trzech metrów od niego zacznie się coś dziań.

W zachowaniu dużej ilości nagrania pomogą natomiast czytniki kart pamięci microSD, dzięki którym można znacznie rozbudowywać pojemność urządzenia. Większość urządzeń nie ma problemu z odczytem kart o rozmiarze do 16 GB.

Gdy dźwięk i obraz planuje się rejestrować na wolnym powietrzu, wtedy istotną kwestią jest także odporność na warunki atmosferyczne. Chodzi tu tak o niepodatność na działanie wody, jak i różnego typu zabrudzenia (kurz, pył etc.), które mogłyby uszkodzić obiektyw czy inne części urządzenia.

Wiele osób chce także, by móc na bieżąco śledzić obraz z kamery nawet wtedy, gdy jest się w zupełnie innym miejscu. W takim przypadku najlepiej wybrać modele mogące nawiązywać połączenie z internetem bądź posiadające wbudowane karty SIM. W pierwszym wypadku aby podejrzeć obraz wystarczy posiadać komputer z dostępem do sieci i zainstalowaną odpowiednią aplikacją, w drugim zaś by uzyskać podgląd należy telefonem posiadającym opcję wideorozmowy zadzwonić na numer karty SIM, która znajduje się w kamerze.

Ceny i producenci kamer szpiegowskich

Z porównania cen kamer szpiegowskich można szybko wywnioskować, że najtańsze z ich modeli są dostępne już za mniej niż 100 zł. Wystarczą one jednak wyłącznie do amatorskich zastosowań. Ci użytkownicy, którzy potrzebują profesjonalnego sprzętu, zapłacą za niego do aż ponad 10 000 zł, przy czym będą to najczęściej kamery termowizyjne.

Firmy, które produkują nowoczesne kamery szpiegowskie, to między innymi: 4World, Alfatronik, DNT, Eagle-i, Hyundai, Maptaq, Reflecta czy SmartElectronic.

Tagi kategorii: Kamery szpiegowskie, Kamera szpiegowska, Kamerka szpiegowska
^
No-cache: 0.7765 s. (IBM5-fcgi-2)