zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking piłkarzyków

Piłkarzyki

-148 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Piłkarzyki

O piłkarzykach

Piłkarzyki to świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pozwalają one na to, by nawet w pochmurne dni cieszyć się piłką nożną. Ta aktywna rozrywka uczy też gry zespołowej, co jest ważne zwłaszcza jeśli dotyczy to maluchów. Dlatego też piłkarzyki obecne są w dużej ilości świetlic czy salonów gier. Mimo jednak tego, że wszystkie piłkarzyki na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, to dość znacznie różnią się one od siebie. Jakie wiec piłkarzyki kupić? Na co zwrócić uwagę podejmując decyzję zakupową? Które parametry techniczne najbardziej wpływają na poziom rozrywki? Aby odnieść się do tych kwestii poznać trzeba rodzaje i wymiary piłkarzyków, ich funkcjonalności oraz ceny, które sprawdzi się robiąc porównanie cen piłkarzyków.

Rodzaje piłkarzyków

Patrząc na rodzaje piłkarzyków trzeba wymienić zwłaszcza te, w które gra jest płatna (monetami lub żetonami) oraz modele świetlicowe, w których nie ma automatu wrzutowego. Piłkarzyki z wrzutnikiem na żetony są mało popularne, gdyż wydanie żetonów przysparza dodatkowej pracy obsłudze danego lokalu. Jeśli jednak nie chce się ujawniać przed obsługą tego, jak duży utarg jest z danej maszyny do gry, dobrze jest zdecydować się właśnie na to rozwiązanie. Wrzutnik żetonowy sprawdzi się także wtedy, gdy planuje dynamicznie kształtować ceny za korzystanie z gry.

Korzystając z wrzutnika na monety zazwyczaj jednorazowo można wykupić jedną, dwie bądź trzy gry, przy czym im większy jest jednorazowy zakup, tym pojedyncza gra wychodzi taniej. Motywuje to więc użytkowników do tego, by inwestować w dłuższa rozrywkę. Wadą tego rozwiązania jest brak modyfikowania cen za usługę.

Piłkarzyki określane jako świetlicowe to z kolei takie, w których wrzutnika na monety czy żetony jest brak. Gra rozpoczyna się więc od razu po wrzuceniu piłeczki na boisko. Wyjście to jest polecane zwłaszcza wtedy, gdy użytkownikami maszyny będą dzieci.

Najważniejsze parametry piłkarzyków

Pierwszym z parametrów piłkarzyków na wrzutnik jest typ wrzutnika. Może być on mechaniczny (wtedy po wrzuceniu monety czy żetonu trzeba pociągnąć za rączkę) lub automatyczny (zwolnienie mechanizmu następuje samoczynnie po wrzuceniu monety bądź żetonu).

Pręty do gry w piłkarzyki mogą być teleskopowe bądź lite. Pręty teleskopowe to takie, przy których przesuwaniu przeciwległa część pręta nie wysuwa się, co jest bezpieczniejszym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku graczy w wieku dziecięcym. Z kolei lite drążki do piłkarzyków są bardziej odporne na ugięcia, co doceni się na przykład podczas bardzo dynamicznej gry w gronie przyjaciół. Każdy z rodzajów drążków może też poruszać się na łożyskach ślizgowych bądź tłocznych.

Oświetlenie pola gry piłkarzyków to coś, o czym nie można zapomnieć, jeśli planuje się grę w pomieszczeniu, w którym jest mniejsza ilość światła. Zdarzyć się tak może na przykład w lokalach komercyjnych, w których stawia się na spokojny, wyciszający nastrój. Oświetleniem wewnętrznym stołu piłkarzyków mogą być na przykład neonówki o mocy 8 W znajdujące się nad każdą bramką. By ich światło nie raziło graczy, muszą być one przysłonięte odpowiednią maskownicą, np. z pleksi.

Szyba znajdująca się nad polem gry piłkarzyków pomaga z zachowaniu czystości boiska, wytłumia hałasy związane z odbijaniem piłki przez figurki piłkarzy, zabezpiecza przed kradzieżą drobnych elementów automatu, podnosi bezpieczeństwo rozrywki (piłeczka nie wypadnie z boiska nawet przy bardzo dynamicznej grze) i sprawia, że nie możliwa jest nieuczciwa gra obcymi piłeczkami. Szyba musi być jednak odporna nie tylko na uderzenia piłeczki, ale też na nacisk spowodowany oparciem się graczy o nią. Dlatego do piłkarzyków polecane są m.in. szyby dwuwarstwowe klejone.

Jeśli piłkarzyki mają stać w lokalu komercyjnym takim jak na przykład pub, wtedy dobrze, jeśli w ich konstrukcji umieszczono popielniczkę i specjalne miejsce na szklanki. Dzięki temu gracze mogą jednocześnie korzystać z oferty baru i cieszyć się z komfortowej, bezpiecznej gry bez potrzeby częstego odchodzenia od stołu piłkarzyków.

Ceny i producenci piłkarzyków

Porównanie cen piłkarzyków pokazuje, że najtańsze mini zestawy do gry w nie, które nie mają własnych nóżek, ale służą do ustawiania na dowolnym stole, mogą kosztować już od 50 zł. Są to jednak modele dedykowane głównie dzieciom. Ceny najdroższych piłkarzyków sięgają jednak zdecydowanie wyżej – nawet do 8 000 zł. Modele te doskonale sprawdzą się w lokalach komercyjnych, gdzie będą intensywnie eksploatowane.

Producenci piłkarzyłów to takie firmy jak: Axer, HopSport, Proyasport, Sardi, Spokey, SMJ Sport, Polsport, Stiga, Smoby, Buffalo, Jago, Worker, Tuniro czy Trendton.

Tagi kategorii: Piłkarzyki, do piłkarzyków Stół, do piłkarzyków stoły
^
No-cache: 0.5074 s. (IBM5-fcgi-1)