zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking stołów do tenisa stołowego

Stoły do tenisa stołowego

-119 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Stoły do tenisa stołowego

O stole do tenisa stołowego

Odpowiednie stoły do tenisa stołowego umożliwią zabawę zarówno na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniach. Rozgrywanie meczy na odpowiednim stole da dużo radości i pozwoli cieszyć się produktem przez długie lata. Zakup stołu do tenisa stołowego może okazać się wyzwaniem zwłaszcza dla niedoświadczonych graczy. Dlatego przed zakupem warto zrobić szybkie porównanie cen i parametrów oraz przyjrzeć się opiniom innych użytkowników.

Parametry stołów do tenisa stołowego

W stołach do tenisa stołowego powierzchnia do gry wynosi zazwyczaj 2,74x1,525 m, a wysokość to 0,72 m. Oczywiście stół musi być prostokątny. Najczęściej maluje się go na kolor niebieski, zielony lub czarny. Należy pamiętać, żeby białe pasy na krawędziach miały szerokość 22 mm. Z kolei pasek przedzielający pola stołu musi mieć szerokość 3 mm.

Wybierając stół do tenisa stołowego warto zwrócić uwagę także na grubość jego blatu i ramy. Im będą one grubsze, tym większe szanse na to, że stół będzie bardzo stabilny i wytrzymały.

Rodzaje stołów do tenisa stołowego

Wybierając stół do tenisa stołowego do użytku domowego należy zastanowić się na wielkością pomieszczenia, w którym będzie on używany i przechowywany. We wnętrzu powinno się dać złożyć i rozłożyć stół oraz móc swobodnie się po przestrzeni tej poruszać. Oczywiście ten problem można obejść ustawiając stół na zewnątrz. Wtedy jednak trzeba pamiętać o odpowiedniej osłonie stołu i ochronieniu go przed warunkami atmosferycznymi.

Stoły do tenisa stołowego dla profesjonalnych graczy muszą mieć wzmocnioną konstrukcję i półautomatyczne podwozie z kółkami. Umożliwi to sprawne przemieszczanie stołu. Bez wzmocnienia konstrukcji na często używanym stole szybko pojawią się odkształcenia. Oprócz tego stół do tenisa stołowego powinien dać się zamknąć tylko w połowie. Umożliwi to grę jednej osobie lub trening przed właściwą rozgrywką. Stoły dla profesjonalistów powinny być wykonane z mocnych płyt MDF.

Natomiast stoły dla najmłodszych graczy powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów o najwyższej ocenie jakości. Dobrze, jeśli taki stół posiada certyfikat ROHS i CE, bo wtedy dostaje się pewność, że produkt spełnia normy Unii Europejskiej. Stoły do tenisa stołowego dla dzieci wykonane są najczęściej z drewna pokrytego laminatem. Dla dodatkowej ochrony mają one plastikowe wykończenia.

Przechowywanie stołów do tenisa stołowego

Stoły do tenisa stołowego powinny dawać się złożyć i po tej czynności zajmować niewiele miejsca. Należy pamiętać o tym, aby miały one odpowiednie zabezpieczenia chroniące przed nieplanowanym rozłożeniem. Nieoczekiwane zwolnienie mechanizmu zatrzasku może doprowadzić do kłopotliwych urazów użytkownika i uszkodzenia samego stołu. Jest to niebezpieczne zwłaszcza w przypadku, w którym przy stołach bawią się dzieci.

Warto też przechowywać stół do tenisa stołowego w miejscu, z którego łatwo go potem wynieść. Stoły do tenisa stołowego trudno bowiem dopasować do wystroju wnętrza i zazwyczaj przyczyniają się do jego nadmiernego zapełnienia. Dlatego też w sytuacji, w której stół jest nieużywany, a pomieszczenie jest potrzebne do innego celu niż gra, stół powinien się dać swobodnie przemieścić.

Dodatkowe funkcje stołów do tenisa stołowego

W stołach do tenisa stołowego przeznaczonych dla intensywnie ćwiczących zawodników przydatna będzie ścianka treningowa. Umożliwi ona trenowanie w pojedynkę. Warto zadbać też o to, żeby sprzęt łatwo się składał. Nie ma bowiem nic gorszego niż wiecznie zacinający się mechanizm.

Zaletą dobrych jakościowo stołów jest też możliwość regulowania nóg. Odpowiednie ustawienie wysokości uprzyjemni grę i zapobiegnie bólom pleców. Dobrze również, jeżeli w zestawie ze stołem znajduje się siatka. W celu uniknięcia problemów warto też sprawdzić sposób jej montowania.

Ceny i producenci stołów do tenisa stołowego

Proste stoły do tenisa stołowego dla najmłodszych można kupić za około 100 zł. Stoły z tzw. średniej półki cenowej można dostać od 400 zł. Doskonale sprawdzą się w domowym użytku i zapewnią zabawę na długie lata. Na profesjonalny stół do tenisa stołowego trzeba jednak wydać nawet prawie 4000 zł. Takie stoły są najbardziej zaawansowane produkcyjne i warto je kupić do sali treningowej.

Kupując stoły do tenisa stołowego warto nie tylko porównać ceny, ale również zastanowić się tym, do jakiej gry będzie on przeznaczony. Do rekreacyjnej gry w domu nie potrzebny będzie przecież profesjonalny stół. Znanymi producentami stołów o tenisa stołowego są między innymi: Adidas, Proyasport, Kettler czy Storm.

Tagi kategorii: do stołowego Stoły tenisa, do stołowego Stół tenisa, do ping ponga Stoły
^
Cache: 0.0169 s. (IBM5-fcgi-2)