zamknij
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking wzmacniaczy do gitar

Wzmacniacze do gitar

-544 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Wzmacniacze do gitar

O wzmacniaczach do gitar

Wzmacniacz to urządzenie przeznaczone do wzmacniania sygnału pochodzącego z gitary elektrycznej lub basowej. Może on mieć różną moc i zawierać dodatkowe układy, które przetwarzają i modyfikują dźwięk, na przykład przestery i pogłosy. Wzmacniacze mogą być osobnymi układami lub być połączone z głośnikami (wtedy nazywa się je combo).

Wzmacniacz gitarowy składa się z dwóch podstawowych części: przedwzmacniacza oraz wzmacniacza mocy. Przedwzmacniacz odpowiada za zwiększenie sygnału pochodzącego z gitary, by mógł on wysterować wzmacniacz mocy. Dodatkowo kształtuje on barwę dźwięku i przesterowanie oraz dodaje efekty gitarowe. Z kolei wzmacniacz mocy ma za zadanie wzmocnić sygnał do tego poziomu, by wysterować podłączone lub wbudowane głośniki.

Na rynku dostępne są trzy typy wzmacniacza: lampowy, tranzystorowy i hybrydowy. We wzmacniaczach lampowych wykorzystuje się lampy elektronowe, natomiast w tranzystorowych – tylko tranzystory. Ten typ wzmacniacza gwarantuje większe możliwości w kształtowaniu brzmienia gitarowego. Natomiast wzmacniacze hybrydowe łączą w sobie cechy obu urządzeń – ich przedwzmacniacz oparty jest na lampie, natomiast wzmacniacz mocy na tranzystorze. Pozwala to uzyskać dużą moc muzyczną, a przy tym niewielką wagę urządzenia.

Tagi kategorii: gitarowy wzmacniacz, gitarowe wzmacniacze, combo gitarowe
^
No-cache: 0.3821 s. (IBM5-fcgi-1)